January 21, 2017
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Adam Lett SO-2 Tiffin 2:03.54 2:27.02
2 Troy Schultz SO-2 Findlay 2:03.69 1:32.77
3 Ethan Brakefield SO-2 Tiffin 2:04.58 2:15.80
4 Paul Bete   Ohio State Running Club 2:04.74 1:42.29
5 Parker Blain JR-3 Shawnee State 2:06.54 2:17.93
6 Christopher McKown SR-4 Tiffin 2:07.61 2:39.52
7 John Hunt FR-1 Tiffin 2:07.87 2:30.89
8 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 2:08.44 2:34.13
9 Matthew Jutte FR-1 Lourdes 2:08.55 2:40.69
10 David Rose   Ohio State Running Club 2:08.65 2:35.67
11 Devon Applegate SO-2 Shawnee State 2:08.88 2:03.73
12 Adam Burns FR-1 Adrian 2:09.41 1:33.18
13 Mark Scott FR-1 Shawnee State 2:09.90 2:07.31
14 Brady Woods   Ohio State Running Club 2:10.39 2:23.43
15 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 2:12.30 2:04.37
16 Tom Krajnak   Ohio State Running Club 2:12.87 2:51.41
17 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 2:13.24 2:53.22
18 A J Barber JR-3 Shawnee State 2:13.44 1:40.08
19 Jacob Hill SO-2 Bluffton 2:13.51 2:28.20
20 Jacob Kemper FR-1 Shawnee State 2:15.06 1:49.40
21 Jamie LaBrosse   Unattached 2:17.00 2:43.03
22 Ryan Bailey FR-1 Concordia (Mich.) 2:18.85 2:42.46
23 Brandon Binkowski JR-3 Concordia (Mich.) 2:19.04 1:45.67
24 Wan Muhammad Najiy Wan Ali Saifuddin   Ohio State Running Club 2:20.48 2:21.89
25 Bradley Hardesty FR-1 Bluffton 2:22.00 1:53.60
26 Shawn Campo SR-4 Bluffton 2:23.17 3:01.83
27 Tyler King FR-1 Lourdes 2:27.03 2:31.44
28 Joseph Brinton JR-3 Concordia (Mich.) 2:28.79 2:52.60
29 John Seeley SR-4 Defiance 2:32.57 3:10.72
30 Brandon Zartman FR-1 Defiance 2:36.98 2:30.70
31 Patrick Brean SR-4 Bluffton 2:42.18 2:17.86
  Daren Gies SO-2 Defiance DNS DNS
  Kyle Kuchynsky   Ohio State Running Club DNS DNS
  Connor Gulick FR-1 Bluffton DNS DNS
  Will Herriman Senior Ohio State Running Club DNS DNS
  Kevin Huang FR-1 Lourdes DNS DNS
  Jonah Roadcloud FR-1 Lourdes DNS DNS
  Cole Arroyo Senior Unattached DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adam Lett SO-2 Tiffin 2:03.54 2:07.25 1:47.48 2:40.61 2:17.13
2 Troy Schultz SO-2 Findlay 2:03.69 2:19.77 1:47.61 2:06.17 2:34.62
3 Ethan Brakefield SO-2 Tiffin 2:04.58 2:07.08 2:22.03 1:43.41 1:44.65
4 Paul Bete   Ohio State Running Club 2:04.74 2:28.44 2:05.99 2:15.97 2:28.44
8 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 2:08.44 2:23.86 2:05.88 2:09.73 2:35.42
10 David Rose   Ohio State Running Club 2:08.65 1:53.22 1:32.63 2:25.38 1:54.50
18 A J Barber JR-3 Shawnee State 2:13.44 1:41.42 1:46.76 2:08.11 2:50.81
19 Jacob Hill SO-2 Bluffton 2:13.51 1:58.83 2:34.88 2:38.88 2:42.89
  Connor Gulick FR-1 Bluffton DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Parker Blain JR-3 Shawnee State 2:06.54
6 Christopher McKown SR-4 Tiffin 2:07.61
7 John Hunt FR-1 Tiffin 2:07.87
11 Devon Applegate SO-2 Shawnee State 2:08.88
14 Brady Woods   Ohio State Running Club 2:10.39
15 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 2:12.30
16 Tom Krajnak   Ohio State Running Club 2:12.87
17 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 2:13.24
20 Jacob Kemper FR-1 Shawnee State 2:15.06
  Jonah Roadcloud FR-1 Lourdes DNS
  Will Herriman Senior Ohio State Running Club DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Jamie LaBrosse   Unattached 2:17.00 1:46.86 2:01.93
23 Brandon Binkowski JR-3 Concordia (Mich.) 2:19.04 1:59.58 2:05.14
24 Wan Muhammad Najiy Wan Ali Saifuddin   Ohio State Running Club 2:20.48 2:58.41 2:51.39
25 Bradley Hardesty FR-1 Bluffton 2:22.00 3:04.60 2:36.20
26 Shawn Campo SR-4 Bluffton 2:23.17 2:41.79 2:36.06
28 Joseph Brinton JR-3 Concordia (Mich.) 2:28.79 2:28.79 2:19.87
30 Brandon Zartman FR-1 Defiance 2:36.98 2:16.58 2:02.45
31 Patrick Brean SR-4 Bluffton 2:42.18 2:11.37 2:16.24
  Kyle Kuchynsky   Ohio State Running Club DNS DNS DNS
  Daren Gies SO-2 Defiance DNS DNS DNS
  Cole Arroyo Senior Unattached DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Matthew Jutte FR-1 Lourdes 2:08.55 2:03.41 1:29.99 2:21.41
12 Adam Burns FR-1 Adrian 2:09.41 2:27.53 2:39.18 2:43.06
13 Mark Scott FR-1 Shawnee State 2:09.90 2:39.78 2:34.59 2:17.70
22 Ryan Bailey FR-1 Concordia (Mich.) 2:18.85 1:44.14 2:13.30 1:53.86
27 Tyler King FR-1 Lourdes 2:27.03 2:56.44 2:32.92 1:45.87
29 John Seeley SR-4 Defiance 2:32.57 2:34.10 2:52.41 2:50.88
  Kevin Huang FR-1 Lourdes DNS DNS DNS DNS