May 13, 2016
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 5:20.55 5:20.55 3:27.08 4:43.67 4:55.02
2 Kayla Anderson SR-4 Wis.-La Crosse 3:41.94 5:12.99 4:50.22 4:44.53 5:12.99
3 Casey Hovland SO-2 St. Scholastica 5:37.01 5:22.73 4:19.90 4:45.60 3:39.92
4 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 4:54.66 4:31.32 4:16.74 4:51.74 4:05.07
5 Holly Winberg SR-4 Wis.-Stevens Point 3:57.41 4:17.92 3:36.89 4:53.09 4:44.30
6 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 5:02.57 4:03.82 3:28.57 4:53.75 5:29.00
7 Erika Owens JR-3 Wis.-Eau Claire 5:01.23 4:19.47 5:40.00 4:58.24 5:42.98
8 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 4:01.86 6:13.24 5:16.51 4:58.59 3:46.93
9 Josey Stock FR-1 Wis.-La Crosse 5:26.98 5:57.26 5:42.12 5:02.76 4:41.57
10 Joanne Reiners FR-1 Wis.-Eau Claire 5:45.54 6:12.82 5:42.51 5:03.10 5:18.26
11 Megan Sauer JR-3 Bethany Lutheran 4:33.96 3:57.43 6:17.45 5:04.39 5:47.01
12 Liz Mielke FR-1 Wis.-Whitewater 3:55.18 5:42.07 3:52.12 5:05.42 5:39.02
13 Rachel Wingenbach SR-4 Minnesota-Morris 4:05.30 4:11.43 4:35.96 5:06.62 6:11.01
14 Rebecca Whipple SO-2 Wis.-Eau Claire 4:17.76 5:06.85 4:20.83 5:06.85 5:55.95
15 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 5:35.09 6:39.65 5:50.46 5:07.42 5:38.17
16 Kirsten Elyea SO-2 Bethany Lutheran 5:21.32 5:42.95 5:21.32 5:08.96 6:04.58
17 Samantha Court SO-2 Wis.-La Crosse 4:19.46 5:53.24 3:48.20 5:12.60 4:53.85
18 Anna Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 4:23.68 4:17.40 4:36.24 5:13.90 6:26.10
19 Mackenzie Keller-Miller SO-2 Wis.-La Crosse 6:10.18 6:32.52 6:38.90 5:19.12 6:32.52
20 Hannah Goemann JR-3 Minnesota-Morris 5:52.05 3:44.03 3:56.83 5:20.04 4:03.23
21 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 5:41.47 6:55.56 4:37.04 5:22.14 4:46.71
22 Alaina Manthey FR-1 Wis.-Superior 6:28.85 6:22.31 4:57.36 5:26.76 4:37.75
23 Brynn Gellner SO-2 Minnesota-Morris 6:34.82 7:06.83 6:56.16 5:55.69 6:13.48
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 4:23.82 4:43.67 5:26.22 5:12.04
2 Kayla Anderson SR-4 Wis.-La Crosse 4:04.70 4:44.53 3:27.71 4:18.93
3 Casey Hovland SO-2 St. Scholastica 5:59.86 4:45.60 3:31.35 5:57.00
4 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 3:44.64 4:51.74 5:58.84 3:35.89
5 Holly Winberg SR-4 Wis.-Stevens Point 4:12.06 4:53.09 4:47.23 3:57.41
6 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 6:04.25 4:53.75 5:37.82 5:20.19
8 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 4:43.66 4:58.59 4:43.66 6:22.20
13 Rachel Wingenbach SR-4 Minnesota-Morris 6:23.28 5:06.62 6:01.82 4:32.90
14 Rebecca Whipple SO-2 Wis.-Eau Claire 6:32.77 5:06.85 3:34.80 3:50.14
19 Mackenzie Keller-Miller SO-2 Wis.-La Crosse 5:31.89 5:19.12 6:29.33 6:00.61
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Erika Owens JR-3 Wis.-Eau Claire 4:40.35 5:42.98 4:10.53 4:58.24 3:28.77 4:04.56 6:09.82
9 Josey Stock FR-1 Wis.-La Crosse 4:26.43 6:15.43 4:56.71 5:02.76 4:59.74 5:14.87 4:47.63
10 Joanne Reiners FR-1 Wis.-Eau Claire 3:47.33 5:00.07 5:27.35 5:03.10 4:26.73 4:35.83 4:17.64
11 Megan Sauer JR-3 Bethany Lutheran 5:47.01 4:27.87 5:28.75 5:04.39 4:18.74 4:27.87 4:27.87
12 Liz Mielke FR-1 Wis.-Whitewater 6:18.72 4:31.83 6:21.78 5:05.42 3:39.91 3:36.85 4:16.56
15 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 5:53.54 3:56.72 4:58.20 5:07.42 5:07.42 5:56.61 4:30.53
16 Kirsten Elyea SO-2 Bethany Lutheran 6:38.56 5:46.04 5:18.23 5:08.96 5:02.78 6:26.20 4:59.70
17 Samantha Court SO-2 Wis.-La Crosse 5:37.61 3:57.58 5:43.86 5:12.60 6:40.13 5:56.37 5:21.98
18 Anna Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 3:46.01 4:20.54 3:39.73 5:13.90 3:39.73 5:23.32 6:13.54
20 Hannah Goemann JR-3 Minnesota-Morris 5:58.45 5:00.84 4:00.03 5:20.04 6:52.86 4:35.24 6:14.45
21 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 4:33.82 3:58.39 4:27.38 5:22.14 4:56.37 6:13.69 3:55.17
22 Alaina Manthey FR-1 Wis.-Superior 6:02.71 4:05.07 5:26.76 5:26.76 4:05.07 6:05.98 6:05.98
23 Brynn Gellner SO-2 Minnesota-Morris 5:13.01 6:41.93 6:17.04 5:55.69 5:20.13 5:05.90 7:10.39