May 7- 8, 2016
|
Central Connecticut (O) - New Britain, CT

Men's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Trevor Guerrera SO-2 Sacred Heart 1:45.60 1:54.78 2:29.22 1:34.12 10
2 Joe Gioielli JR-3 Central Connecticut 2:20.51 1:55.17 1:22.93 1:45.96 8
3 Alexshanrdo Rodriguez JR-3 Fairleigh Dickinson 1:24.14 1:55.26 1:58.72 1:57.57 6
4 Kazeem Otun JR-3 Fairleigh Dickinson 2:08.74 1:55.98 1:30.47 2:22.66 5
5 Malcolm Connor SR-4 Central Connecticut 2:01.87 1:56.06 2:05.35 1:54.90 4
6 Richard Grudzwick FR-1 Central Connecticut 1:49.65 1:56.64 2:02.48 2:31.64 3
7 Christopher Eltringham JR-3 Mount St. Mary's 1:46.55 1:57.08 2:06.45 1:54.74 2
8 Shaun Allen JR-3 Saint Francis (Pa.) 2:12.45 1:59.32 2:19.61 1:31.88 1

Men's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trevor Guerrera SO-2 Sacred Heart 1:54.13
2 Alexshanrdo Rodriguez JR-3 Fairleigh Dickinson 1:54.14
3 Malcolm Connor SR-4 Central Connecticut 1:54.30
4 Christopher Eltringham JR-3 Mount St. Mary's 1:54.45
5 Kazeem Otun JR-3 Fairleigh Dickinson 1:54.90
6 Richard Grudzwick FR-1 Central Connecticut 1:55.58
7 Joe Gioielli JR-3 Central Connecticut 1:55.76
8 Shaun Allen JR-3 Saint Francis (Pa.) 1:57.08
9 Kody Wilson SR-4 Mount St. Mary's 1:57.94
10 Thomas Mullally SR-4 Bryant 1:58.32
11 Adonys Langual FR-1 Central Connecticut 1:59.42
12 Airrin Davis SO-2 LIU Brooklyn 2:00.39
13 Charles Skidmore FR-1 St. Francis (N.Y.) 2:02.68
14 Brian Salit FR-1 Bryant 2:02.78
15 Thaddeus Nelson JR-3 LIU Brooklyn 2:02.89
16 Michael Giambrone SO-2 Sacred Heart 2:03.34
17 Joseph Keane FR-1 Sacred Heart 2:03.60
18 Alexander Tietjens FR-1 Saint Francis (Pa.) 2:06.58
19 Bryan Reilly SO-2 Sacred Heart 2:06.94
20 Joshua Utate JR-3 Fairleigh Dickinson 2:15.10
Men's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alexshanrdo Rodriguez JR-3 Fairleigh Dickinson 1:54.14
6 Richard Grudzwick FR-1 Central Connecticut 1:55.58
8 Shaun Allen JR-3 Saint Francis (Pa.) 1:57.08
10 Thomas Mullally SR-4 Bryant 1:58.32
15 Thaddeus Nelson JR-3 LIU Brooklyn 2:02.89
19 Bryan Reilly SO-2 Sacred Heart 2:06.94
Men's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Trevor Guerrera SO-2 Sacred Heart 1:55.28 1:54.13 1:43.86
3 Malcolm Connor SR-4 Central Connecticut 2:09.16 1:54.30 1:29.16
4 Christopher Eltringham JR-3 Mount St. Mary's 1:43.01 1:54.45 1:24.70
12 Airrin Davis SO-2 LIU Brooklyn 1:33.91 2:00.39 2:01.60
14 Brian Salit FR-1 Bryant 2:38.39 2:02.78 1:49.28
16 Michael Giambrone SO-2 Sacred Heart 2:30.48 2:03.34 1:32.51
18 Alexander Tietjens FR-1 Saint Francis (Pa.) 2:39.49 2:06.58 1:56.46
Men's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Kazeem Otun JR-3 Fairleigh Dickinson 1:54.90 2:21.33 2:13.29
7 Joe Gioielli JR-3 Central Connecticut 1:55.76 1:25.67 1:38.40
9 Kody Wilson SR-4 Mount St. Mary's 1:57.94 2:33.33 2:14.46
11 Adonys Langual FR-1 Central Connecticut 1:59.42 2:05.40 1:55.84
13 Charles Skidmore FR-1 St. Francis (N.Y.) 2:02.68 2:30.90 2:07.59
17 Joseph Keane FR-1 Sacred Heart 2:03.60 2:29.56 2:38.21
20 Joshua Utate JR-3 Fairleigh Dickinson 2:15.10 2:44.83 2:36.72