May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 800m Relay Division 3

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 SF Christian HS Cooper Hitt, Justus Adams, Lance VanZee, Caleb DeWeerd 7:50.92 8:15.70 9:44.93
2 West Central HS Gabe Smith, Asher Wahl, Derick Peters, Dan Skinner 10:13.79 8:19.01 5:54.30
3 Montevideo MN HS Hever Valenzuela, Josh Tastad, Preston Herfurth, Kurt TeBeest 6:30.13 8:20.16 8:30.17
4 Spearfish HS Edgar Meza, Matt Hovdenes, Matt Parker, Matt Peterson 9:34.80 8:24.21 7:33.79
5 Webster HS Riley Reetz, Caleb Whitmyre, Ty Dunse, Jordan Bauer 9:57.43 8:30.62 9:47.22
6 Madison HS Doyle Brown, Kaiden Dorris, Tanner Burg, Hunter Streff 8:10.71 8:31.15 7:09.37
7 Mt Vernon/Plankinton Kyle Glanzer, Marcus Urban, Dane Rihanek, Devin Rihanek 9:18.20 8:32.11 6:24.09
8 Garretson HS Brennan Mudder, Elijah Pierret, Keisean Deehr-Thorton, Evan Fick 11:02.90 8:33.87 9:35.54
9 Lennox HS Mitchell Peters, Brendan Langbehn, Nick Eli, Austin Odland 9:00.70 8:39.90 6:24.73
10 St Thomas More HS Kane Cavanaugh, Spenser Lund, Ryan Krump, Ty Trainor 6:05.41 8:42.01 7:23.71
11 Todd County HS Jesse Allen, Lee Sharpfish, Bryce Hammer, Austin Hammer 8:10.71 8:42.03 10:57.76
12 Pipestone Area MN HS Lucas Griebel, Devin Tinklenberg, Matthew Kennedy, Cole Zephier 8:48.40 8:43.16 9:04.09
13 LacQuiParle Valley-Dawson Keiser Freetly, Mikey Kvaal, Jacob Conover, John Wagner 6:19.06 8:46.46 6:40.11
14 Redwood Valley MN HS Deon Estebo, Marshal Quast, Aaron Boyle, Carter Menz 9:02.94 8:47.12 7:28.06
15 Custer HS Joe Rush, Ben Wahlstrom, Logan Block, Eli Mines 8:44.27 8:49.56 11:28.43
16 Beresford HS Thatcher Schlup, Tim Peterson, Jake Limmer, Riley Twedt 11:02.48 8:49.98 7:30.49
17 Miller HS Trey Waldrop, Connor Bertsch, Hunter Russell, Cole Sargent 6:41.45 8:55.26 10:42.32
18 Stanley County HS Cale Meiners, Logan Rosenberger, Ryan Habeck, Shay VanDenHemel 7:09.72 8:57.14 11:22.17
19 Tea Area HS Bennet Rasmussen, Mason Schlunsen, Bradan Phelps, Kade Stearns 8:45.52 9:01.77 10:55.55
Boys 4 x 800m Relay Division 3 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 Webster HS Reetz, Whitmyre, Dunse, Bauer 7:59.99 7:24.24 10:22.96 8:30.62
7 Mt Vernon/Plankinton Glanzer, Urban, Rihanek, Rihanek 8:37.24 9:18.20 10:40.14 8:32.11
8 Garretson HS Mudder, Pierret, Deehr-Thorton, Fick 8:13.32 7:37.35 8:13.32 8:33.87
11 Todd County HS Allen, Sharpfish, Hammer, Hammer 10:31.66 10:36.88 8:42.03 8:42.03
13 LacQuiParle Valley-Dawson Freetly, Kvaal, Conover, Wagner 6:19.06 9:33.85 8:14.88 8:46.46
16 Beresford HS Schlup, Peterson, Limmer, Twedt 10:25.38 8:34.08 6:58.69 8:49.98
17 Miller HS Waldrop, Bertsch, Russell, Sargent 10:04.85 11:14.43 8:28.50 8:55.26
18 Stanley County HS Meiners, Rosenberger, Habeck, VanDenHemel 7:20.46 10:01.60 9:34.74 8:57.14
19 Tea Area HS Rasmussen, Schlunsen, Phelps, Stearns 11:33.47 10:50.13 8:02.18 9:01.77
Boys 4 x 800m Relay Division 3 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 SF Christian HS Hitt, Adams, VanZee, DeWeerd 8:15.70 7:21.18
2 West Central HS Smith, Wahl, Peters, Skinner 8:19.01 6:44.20
3 Montevideo MN HS Valenzuela, Tastad, Herfurth, TeBeest 8:20.16 5:55.12
4 Spearfish HS Meza, Hovdenes, Parker, Peterson 8:24.21 7:23.71
6 Madison HS Brown, Dorris, Burg, Streff 8:31.15 10:59.39
9 Lennox HS Peters, Langbehn, Eli, Odland 8:39.90 11:00.28
10 St Thomas More HS Cavanaugh, Lund, Krump, Trainor 8:42.01 6:26.29
12 Pipestone Area MN HS Griebel, Tinklenberg, Kennedy, Zephier 8:43.16 7:24.69
14 Redwood Valley MN HS Estebo, Quast, Boyle, Menz 8:47.12 7:49.14
15 Custer HS Rush, Wahlstrom, Block, Mines 8:49.56 10:56.66