May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 400m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colman-Egan HS Bodee Groos, Kade Groos, Riley Voelker, Cole Kriech 3:17.29 3:06.69 3:57.60 3:00.32 3:32.14 2:47.59 3:17.29
2 Philip HS Deontae Thorn, Cooper West, Clayton Fosheim, Garrett Snook 3:16.35 4:11.84 3:52.63 2:59.28 3:33.42 2:50.74 3:01.41
3 Bridgewater-Emery HS Jacob Eddy, Dustin Weber, Jamin Arend, Sawyer Schutz 2:41.58 3:26.83 3:59.14 3:03.13 3:35.44 4:14.22 2:54.51
4 Canistota HS Jacob White Lance, Mason Decker, Scott Jolley, Jerad Nielsen 3:40.29 3:33.81 2:57.10 4:17.01 3:35.97 3:55.41 3:44.61
5 James Valley Chr HS Zane Zuccaro, Tim Wager, Eric Hasart, Jon Blom 4:26.21 2:40.16 3:47.26 3:51.58 3:36.43 4:19.72 3:53.75
6 Potter County HS Tanner Storer, Andrew Silva, Dawson Simon, Tim Heien 4:37.69 3:17.42 3:41.28 4:18.16 3:36.94 3:00.06 3:36.94
7 Corsica/Stickney HS Hunter Johnson, Landon DeBoer, Cole Gerlach, Bryce Plamp 2:38.77 3:13.57 3:13.57 4:01.42 3:37.49 3:00.52 2:51.82
8 Viborg/Hurley HS Ryan Doorn, Emil Flade, Brodee Sherman, Logan Hansen 4:43.81 3:18.67 3:36.13 2:52.47 3:38.31 3:38.31 4:00.15
9 Gregory HS Robert Vomacka, Caleb Stukel, Triv Vosika, Joseph Vesrkna 2:42.28 3:30.52 4:05.61 4:16.57 3:39.29 4:23.15 3:39.29
10 Freeman HS Charles Harberts, Eric Fuhrmann, Dalton Bodewitz, Braxton Schmidt 4:18.05 4:20.25 4:04.81 2:41.01 3:40.55 3:55.99 2:49.83
11 Sunshine Bible Academy Denver Paul, Willie Anderson, Travis Hass, Chris Hass 2:36.63 4:22.52 4:44.58 3:22.96 3:40.60 2:34.42 2:58.69
12 Chester Area HS Haden Ewoldt, Riley Greenhoff, Aden Baumberger, Mikael Tammen 3:55.51 2:42.20 3:44.41 4:02.18 3:42.18 3:28.85 3:26.63
13 Burke/South Central HS Tyson Serr, Tyron Mizner, Zach Sebern, Vladik Johnson 3:56.08 4:42.85 4:42.85 4:09.44 3:42.71 2:44.81 3:11.53
14 Hills Beaver Creek MN HS Nicholas Kiers, Luke Larock, Isaiah Vis, Jax Wysong 3:40.96 3:02.63 4:01.26 3:11.65 3:45.47 4:19.29 4:12.53
15 Wessington Springs HS Landon Ochsner, John Witte, Nick Paulson, Trinity Brunsen 3:35.06 3:55.44 4:40.72 4:29.40 3:46.38 4:18.08 3:12.43
16 Faulkton Area HS Cole Brand, Nathan Vetch, Lane Melius, Jack Aesoph 4:12.30 3:45.02 3:45.02 4:32.75 3:47.29 4:19.11 3:29.11
17 Herreid/Selby Area HS Karsten Goehring, Clayton Randall, Dawson Mayer, Logan Schaefbauer 3:48.30 4:04.44 4:45.95 4:13.66 3:50.60 4:48.25 3:59.83
18 Tripp-Delmont/Armour HS Pascal Paravan, Andrew Wilson, Hunter Wentz, Blaze Keller 3:29.12 4:29.53 3:17.50 3:47.71 3:52.35 3:05.88 3:36.09
19 Ipswich HS Asa Boteler, Ben Kulesa, Maxwell Geditz, Colton Weeldreyer 3:08.56 3:59.77 4:46.32 3:10.88 3:52.78 4:25.37 4:57.96
20 Wolsey-Wessington HS Mark Hamilton, Diedrich Offt, Tate Haider, Austin Kemnitz 3:00.60 4:16.63 3:45.74 3:31.49 3:57.62 4:11.88 4:19.01
21 Oldham-Ramona/Rutland HS Jeremiah Hoekman, Casey Renaas, Jamus Brown, Jacob Hegdahl 4:27.22 5:07.79 3:39.51 4:46.31 3:58.59 4:39.15 4:39.15
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Hills Beaver Creek MN HS Kiers, Larock, Vis, Wysong 4:50.86 3:45.47 3:09.40 3:59.00 4:50.86 3:04.89
17 Herreid/Selby Area HS Goehring, Randall, Mayer, Schaefbauer 4:50.56 3:50.60 4:13.66 4:39.03 4:32.11 3:06.79
18 Tripp-Delmont/Armour HS Paravan, Wilson, Wentz, Keller 3:43.06 3:52.35 4:59.74 3:50.03 4:20.24 4:22.56
19 Ipswich HS Boteler, Kulesa, Geditz, Weeldreyer 4:44.00 3:52.78 4:57.96 4:20.72 3:27.18 3:10.88
20 Wolsey-Wessington HS Hamilton, Offt, Haider, Kemnitz 3:50.50 3:57.62 4:02.38 3:52.87 4:21.39 4:28.51
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 James Valley Chr HS Zuccaro, Wager, Hasart, Blom 3:36.43 4:15.39 3:21.28 4:19.72
8 Viborg/Hurley HS Doorn, Flade, Sherman, Hansen 3:38.31 3:09.93 4:13.24 2:45.92
11 Sunshine Bible Academy Paul, Anderson, Hass, Hass 3:40.60 3:07.51 3:38.40 2:38.84
12 Chester Area HS Ewoldt, Greenhoff, Baumberger, Tammen 3:42.18 2:37.75 3:51.07 4:06.62
13 Burke/South Central HS Serr, Mizner, Sebern, Johnson 3:42.71 4:42.85 2:53.72 4:33.94
15 Wessington Springs HS Ochsner, Witte, Paulson, Brunsen 3:46.38 3:37.33 4:20.34 4:11.29
16 Faulkton Area HS Brand, Vetch, Melius, Aesoph 3:47.29 2:57.29 2:59.56 4:39.57
21 Oldham-Ramona/Rutland HS Hoekman, Renaas, Brown, Hegdahl 3:58.59 3:29.96 4:36.77 5:00.63
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Colman-Egan HS Groos, Groos, Voelker, Kriech 3:32.14
2 Philip HS Thorn, West, Fosheim, Snook 3:33.42
3 Bridgewater-Emery HS Eddy, Weber, Arend, Schutz 3:35.44
4 Canistota HS White Lance, Decker, Jolley, Nielsen 3:35.97
6 Potter County HS Storer, Silva, Simon, Heien 3:36.94
7 Corsica/Stickney HS Johnson, DeBoer, Gerlach, Plamp 3:37.49
9 Gregory HS Vomacka, Stukel, Vosika, Vesrkna 3:39.29
10 Freeman HS Harberts, Fuhrmann, Bodewitz, Schmidt 3:40.55