May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 400m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Platte-Geddes HS Aubrey Rabenburg, Ally Holter, Alexis Peterson, Reganne Engerbretson 4:18.74 3:20.40 4:13.66 5:04.40
2 Sully Buttes HS Avery Weinheimer, Bailey Bradford, Gracie Weinheimer, Hannah Weinheimer 5:22.56 5:20.02 4:13.98 4:49.54
3 Deubrook Area HS Cortney Bauman, Shaylee DeBeer, Josie Olsen, Ashley Vandermeer 4:53.18 5:06.04 4:17.17 4:35.18
4 Corsica/Stickney HS Abby Dethlefson, alexis tilton, Candace Knudson, Courtney Menning 5:25.37 3:39.50 4:18.23 4:51.80
5 Hanson HS Brooke Slaba, Heather Kayser, Brooke Weber, Ellie Tuschen 4:18.95 4:13.78 4:18.95 3:50.47
6 Herreid/Selby Area HS Annaliese Goehring, Madalyn Schumacher, Jada Hirsch, Grace Goehring 5:25.64 3:04.97 4:20.51 5:33.46
7 Viborg/Hurley HS Abby Hora, Emily Bjerkaas, Lexy Jensen, Kirsten Paetow 4:20.84 5:07.80 4:20.84 3:20.85
8 Arlington HS Brylee Hennrich, Jeryn Christensen, Mady Gilbertson, Bailee Steffensen 3:57.48 3:57.48 4:20.96 3:18.33
9 Freeman HS Dayna Roth, Hannah Eberts, Rijjy Peterson, Josie Fuhrmann 3:52.57 3:49.96 4:21.31 3:34.28
10 Tripp-Delmont/Armour HS Kera Kaufman, Alyssa Whitney, Mattilynn Reiner, Kianna Payer 4:50.37 5:06.06 4:21.59 3:31.89
11 Wabasso MN HS McKenna Nelson, Genna Rothmeier, Emily Hoffman, Mikayla Salfer 5:30.28 4:11.64 4:22.12 5:32.90
12 Hills Beaver Creek MN HS Madison Spath, Paige Tilstra, Grace Bundesen, Sidney Fick 3:13.99 5:32.92 4:22.14 5:22.44
13 Potter County HS Sierra Wieseler, Autumn Wieseler, Jenna Robbennolt, Autumn Pitlick 4:46.00 4:51.25 4:22.38 5:22.73
14 James Valley Chr HS Alanna Hood, Tierra Decker, Samantha Dowling, Mallory Aughenbaugh 3:25.63 3:09.81 4:23.62 3:25.63
15 Sunshine Bible Academy Susan Wilken, Staci Seaman, Lindsey Wilken, Shariah Brockel 3:34.18 4:14.34 4:27.72 3:31.50
16 Philip HS Tia Guptill, Paige Slovek, Cappie West, Peyton Kuchenbecker 4:41.13 4:49.16 4:27.74 3:20.81
17 Wolsey-Wessington HS Raquel Nelson, Sierra York, Shayla Muilenburg, Chantel Haider 3:09.17 4:35.65 4:30.24 4:30.24
18 Newell HS Kayden Steele, Austin Alexander, Delaney Leber, Paige Kvislen 5:10.43 5:43.10 4:32.30 3:26.95
19 Estelline HS Leannah Tekrony, Kylie Beare, McKensie Saathoff, Shanie Hollenbeck 4:26.16 3:31.28 4:34.39 4:53.60
Girls 4 x 400m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
11 Wabasso MN HS Nelson, Rothmeier, Hoffman, Salfer 4:22.12
15 Sunshine Bible Academy Wilken, Seaman, Wilken, Brockel 4:27.72
16 Philip HS Guptill, Slovek, West, Kuchenbecker 4:27.74
17 Wolsey-Wessington HS Nelson, York, Muilenburg, Haider 4:30.24
18 Newell HS Steele, Alexander, Leber, Kvislen 4:32.30
19 Estelline HS Tekrony, Beare, Saathoff, Hollenbeck 4:34.39
Girls 4 x 400m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Platte-Geddes HS Rabenburg, Holter, Peterson, Engerbretson 4:13.66
6 Herreid/Selby Area HS Goehring, Schumacher, Hirsch, Goehring 4:20.51
8 Arlington HS Hennrich, Christensen, Gilbertson, Steffensen 4:20.96
10 Tripp-Delmont/Armour HS Kaufman, Whitney, Reiner, Payer 4:21.59
12 Hills Beaver Creek MN HS Spath, Tilstra, Bundesen, Fick 4:22.14
13 Potter County HS Wieseler, Wieseler, Robbennolt, Pitlick 4:22.38
14 James Valley Chr HS Hood, Decker, Dowling, Aughenbaugh 4:23.62
Girls 4 x 400m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
2 Sully Buttes HS Weinheimer, Bradford, Weinheimer, Weinheimer 4:13.98 5:20.02 4:54.62 4:34.30 3:20.65
3 Deubrook Area HS Bauman, DeBeer, Olsen, Vandermeer 4:17.17 3:28.31 4:40.32 4:37.75 5:11.18
4 Corsica/Stickney HS Dethlefson, tilton, Knudson, Menning 4:18.23 3:11.09 4:56.97 4:49.22 5:15.04
5 Hanson HS Slaba, Kayser, Weber, Tuschen 4:18.95 3:47.88 4:37.08 3:06.45 3:45.29
7 Viborg/Hurley HS Hora, Bjerkaas, Jensen, Paetow 4:20.84 3:49.54 3:26.07 3:02.59 5:31.27
9 Freeman HS Roth, Eberts, Peterson, Fuhrmann 4:21.31 3:05.53 4:34.38 5:13.58 4:23.93