May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 800m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Deubrook Area HS Shaylee DeBeer, Emily Koenig, Josie Olsen, Cortney Bauman 10:04.43 9:58.32 7:25.69 10:04.43 10:10.53
2 Philip HS Ellie Coyle, Cappie West, Bailey Bierle, Dilyn Terkildsen 8:30.81 12:08.83 8:43.27 7:28.51 10:22.93
3 Gayville-Volin HS Laura Nelson, Elianna Clark, Megan Hirsch, Genevieve Clark 8:55.96 12:46.54 9:52.04 11:31.76 10:23.20
4 James Valley Chr HS Khiree Held, Mallory Aughenbaugh, Alaina Dale, Samantha Dowling 11:17.63 13:29.39 12:39.19 8:03.13 10:27.43
5 DeSmet HS Gianna Janssen, Reyna Beck, Autumn Wilkinson, Emily Martens 8:48.52 10:29.19 11:50.99 9:01.11 10:29.19
6 Potter County HS Hannah Flatt, Delanie Larson, Emilie Larson, Sierra Wieseler 11:46.94 8:48.61 8:54.98 13:41.58 10:36.88
7 Sully Buttes HS Gracie Weinheimer, Hannah Weinheimer, Avery Weinheimer, Rachel Guthmiller 12:25.89 9:21.01 11:28.51 8:49.14 10:37.51
8 Freeman HS Dayna Roth, Josie Fuhrmann, Sarah Wipf, Hannah Eberts 11:55.23 9:52.81 8:22.60 9:59.25 10:44.35
9 Burke/South Central HS Lahna Matucha, Lacey Person, Ryahna Schweigert, Allison Sebern 9:37.28 9:43.77 11:34.04 8:19.45 10:48.63
10 Hanson HS Brooke Slaba, Emily Hanson, Brooke Weber, Ellie Tuschen 12:41.49 8:58.29 7:39.52 11:35.84 10:56.45
11 Wolsey-Wessington HS Ally Boomsma, Shayla Muilenburg, Brynn Haider, Sierra York 12:38.90 12:18.93 12:12.27 13:25.50 11:05.70
12 Northwestern HS Miranda Thorson, Peyton Groft, Madalyn Groft, Darby Duncan 8:14.59 12:28.57 8:54.69 12:08.52 11:08.36
13 Elkton-Lake Benton HS Julia Drietz, Heidi Stoltenburg, Marie Robbins, McKenzie Johnson 10:30.06 9:14.72 10:02.66 13:34.96 11:24.84
14 Menno HS Morgan Edelman, Trinity Kocourek, Tess Oplinger, Eisley Sayler 12:54.92 10:10.34 14:44.65 10:24.05 11:25.77
15 Ipswich HS Bethany Lange, Kari Kanable, Ashlee Thorson, Lyndsey Grabowska 13:32.42 14:34.91 11:27.43 13:32.42 11:34.37
16 Sunshine Bible Academy Shariah Brockel, Victoria Paul, Rianna Banik, Renee Seaman 10:20.00 10:40.90 13:35.06 10:40.90 11:36.63
17 Hitchcock-Tulare HS Shaylyn Steinheuser, Erin Barrie, Ashlyn Otto, Chelsea Hofer 10:33.22 13:02.63 14:35.12 9:14.96 11:51.48
Girls 4 x 800m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
6 Potter County HS Flatt, Larson, Larson, Wieseler 9:14.09 12:50.63 7:57.66 10:36.88 13:28.84
11 Wolsey-Wessington HS Boomsma, Muilenburg, Haider, York 8:32.59 12:45.56 14:12.10 11:05.70 10:32.42
13 Elkton-Lake Benton HS Drietz, Stoltenburg, Robbins, Johnson 10:50.60 14:36.60 13:14.42 11:24.84 8:26.79
14 Menno HS Edelman, Kocourek, Oplinger, Sayler 14:44.65 9:15.48 9:01.76 11:25.77 9:08.62
15 Ipswich HS Lange, Kanable, Thorson, Grabowska 12:50.75 9:22.44 11:27.43 11:34.37 9:15.50
16 Sunshine Bible Academy Brockel, Paul, Banik, Seaman 9:24.27 12:46.30 8:42.48 11:36.63 10:06.07
17 Hitchcock-Tulare HS Steinheuser, Barrie, Otto, Hofer 14:56.47 15:10.70 13:38.21 11:51.48 14:28.01
Girls 4 x 800m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Deubrook Area HS DeBeer, Koenig, Olsen, Bauman 10:10.53
2 Philip HS Coyle, West, Bierle, Terkildsen 10:22.93
3 Gayville-Volin HS Nelson, Clark, Hirsch, Clark 10:23.20
4 James Valley Chr HS Held, Aughenbaugh, Dale, Dowling 10:27.43
5 DeSmet HS Janssen, Beck, Wilkinson, Martens 10:29.19
7 Sully Buttes HS Weinheimer, Weinheimer, Weinheimer, Guthmiller 10:37.51
8 Freeman HS Roth, Fuhrmann, Wipf, Eberts 10:44.35
9 Burke/South Central HS Matucha, Person, Schweigert, Sebern 10:48.63
10 Hanson HS Slaba, Hanson, Weber, Tuschen 10:56.45
12 Northwestern HS Thorson, Groft, Groft, Duncan 11:08.36