May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 400m Relay Division 13

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS Tanya Tingle, Sarah Presler, Cortney Bickley, Krista Bickley 4:19.02 4:37.69 3:20.68 3:37.02 3:53.35
2 SF Lincoln HS Michaela Mohr, Elizabeth Bindert, Alisha Auen, Jasmyne Cooper 3:57.18 4:32.41 4:32.41 4:08.92 3:54.83
3 RC Stevens HS Jamie Schweiss, Delaney Klosterman, Kaylynn Anziano, Kendra Dykstra 3:39.99 4:58.21 2:55.99 4:09.32 4:04.43
4 SF Washington HS Isabel Kinzer, Kelsi Kearney, Skylar Moen, Erin Thompson 4:41.36 4:07.11 4:36.47 3:47.54 4:04.66
5 Mitchell HS Kyla Crago, Kristin Pistulka, Erin Farnham, Kaelyn Kaul 4:59.09 4:07.61 3:06.32 3:03.87 4:05.15
6 SF Roosevelt HS Hope Grismer, Ali Bren, Grace Behm, Karen Morales 4:02.02 3:37.32 5:16.10 4:26.71 4:06.95
7 Brookings HS Baylee Tetzlaff, Mariah Livingston, Madison Gray, Ellie Abraham 5:03.61 3:48.96 3:41.49 4:06.38 4:08.86
8 Legacy ND HS Peyton Jensen, Kaydee Wescom, Emma Fricke, Lindsey Werner 3:01.89 4:34.08 3:49.23 4:34.08 4:09.16
9 SF O'Gorman HS Sydney Venner, Gozeila Bilal, Elizabeth Kolb, Nyanwel Arop 4:17.71 4:12.71 3:57.69 3:27.67 4:10.20
10 Marshall MN HS Claire Boersma, Nichole Sample, Kaia Sueker, Natalee Sample 3:15.26 4:12.84 3:42.80 3:47.80 4:10.33
11 St Michael-Albertville MN Cammi Ailts, Jenny Gibbs, Lizzy Heil, Grace Joslyn 5:03.29 3:10.50 3:38.07 4:03.13 4:10.65
12 Yankton HS Cameryn Specht, Erin Luken, Becca Moser, Carly Vavra 4:58.72 2:58.23 4:00.98 4:21.06 4:11.02
13 Watertown HS Megan Hauger, Molly Lauseng, Mateya Walder, Alexa Buckley 4:39.41 4:54.52 3:36.48 4:34.38 4:11.72
14 Pierre HS Nikky Farnsworth, Addy Eisenbeisz, Hannah Shaffer, Emily Mikkelsen 4:28.92 5:30.39 5:09.90 3:12.09 4:16.11
15 RC Central HS Kelsie Jeffries, Hayleigh Young, Lexus Eagle Chasing, Erika Akers 3:20.47 4:33.37 5:28.05 4:41.18 4:20.35
  Aberdeen Cntrl HS Chelsea Bad Moccassin, Abby Kopecky, Brooke Malsom, Brianna Kusler DQ DQ DQ DQ DQ
Girls 4 x 400m Relay Division 13 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
6 SF Roosevelt HS Grismer, Bren, Behm, Morales 4:06.95 5:21.04 3:47.20
7 Brookings HS Tetzlaff, Livingston, Gray, Abraham 4:08.86 3:46.47 4:48.68
10 Marshall MN HS Boersma, Sample, Sueker, Sample 4:10.33 4:37.87 4:35.37
11 St Michael-Albertville MN Ailts, Gibbs, Heil, Joslyn 4:10.65 3:55.62 4:05.64
12 Yankton HS Specht, Luken, Moser, Vavra 4:11.02 3:33.37 3:28.35
13 Watertown HS Hauger, Lauseng, Walder, Buckley 4:11.72 4:09.21 5:04.59
15 RC Central HS Jeffries, Young, Eagle Chasing, Akers 4:20.35 3:15.27 4:48.99
  Aberdeen Cntrl HS Bad Moccassin, Kopecky, Malsom, Kusler DQ DQ DQ
Girls 4 x 400m Relay Division 13 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS Tingle, Presler, Bickley, Bickley 3:44.02 4:44.69 4:21.36 3:53.35
2 SF Lincoln HS Mohr, Bindert, Auen, Cooper 3:52.49 4:41.80 4:58.24 3:54.83
3 RC Stevens HS Schweiss, Klosterman, Anziano, Dykstra 3:52.21 3:05.77 4:19.10 4:04.43
4 SF Washington HS Kinzer, Kearney, Moen, Thompson 3:13.29 3:45.09 4:46.26 4:04.66
5 Mitchell HS Crago, Pistulka, Farnham, Kaul 3:11.22 3:38.19 4:00.25 4:05.15
8 Legacy ND HS Jensen, Wescom, Fricke, Werner 2:59.40 5:16.44 5:03.98 4:09.16
9 SF O'Gorman HS Venner, Bilal, Kolb, Arop 3:32.67 4:35.22 4:47.73 4:10.20
14 Pierre HS Farnsworth, Eisenbeisz, Shaffer, Mikkelsen 3:32.58 4:28.92 3:45.38 4:16.11