May 7, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 1,600m Sprint Medley Division 13

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 SF Washington HS Ethan McKinney, Jack Bren, Isaiah Feterl, Alex Derr 2:40.03 2:40.03 3:30.56 3:28.46 3:41.09 4:04.25
2 SF Roosevelt HS Michael Jones, Cole Schroedermeier, Seth Iverson, Josh Goehring 3:04.13 2:34.16 3:34.10 4:31.91 2:42.72 3:10.55
3 SF Lincoln HS Barayona Furula, Collin Brison, Andrew Moore, Gabe Peters 4:18.94 2:51.90 3:37.59 3:35.42 2:58.43 2:41.02
4 Sturgis HS Jarett Keffeler, Cain Fritz, Justice West, Sam Fjelstad 4:01.01 3:06.24 3:39.10 4:03.21 2:44.33 4:36.07
5 St Michael-Albertville MN Chance Freeman, Mitchell Kartes, Alex Wolseth, Lukas Layton 3:07.68 4:47.03 3:40.79 3:31.96 3:03.26 4:05.08
6 Watertown HS Taylor Ragels, Zeke Gutierrez, Jacob Hartman, Gabe Syhre 4:42.64 3:36.40 3:40.81 4:47.06 3:36.40 4:00.69
7 Yankton HS Coleton James, Rex Ryken, Blake Savey, Gabe Dannenbring 3:30.60 3:19.52 3:41.68 3:23.95 4:03.85 2:44.05
8 Pierre HS Connor Lonbaken, Ryan Mikkelsen, Jack Wollman, Seth McKinley 4:46.60 3:53.28 3:42.17 3:13.29 4:02.17 4:11.06
9 Hopkins MN HS Joe Fahnbulleh, Sam Leervig, Steven Barnier, Sam Branson 4:33.42 2:53.39 3:42.29 4:46.76 4:11.19 3:17.84
10 RC Central HS Tevin Maxin, Kallieb Walton-Blanden, Dylan Blomme, Triston Mott 3:23.30 4:19.15 3:43.40 3:30.00 3:25.53 3:36.70
11 Brookings HS Jared Vanderbush, Devin Coughlin, Justin Nixon, Greg Opdahl 2:56.46 4:26.94 3:46.22 4:49.57 4:49.57 3:14.55
12 Legacy ND HS Alex Brosseau, Jason Fetch, Thomas Tieszen, Beau Brannan 4:46.77 4:58.24 3:49.41 3:56.30 3:28.77 3:33.36
13 Huron HS Hyland Heinz, Sean Flanery, Tyler Lien, Brenden Corbett 4:01.31 4:53.35 3:56.57 3:30.55 3:56.57 3:04.53
14 Mitchell HS Austin Getty, Brandon Krogman, Connor Morgan, Jarod Uher 3:57.95 4:45.54 3:57.95 3:50.82 3:19.88 2:46.57
15 Aberdeen Cntrl HS Landon Lundquist, Chase Manhart, Jackson Rohlfs, Michael Johnson 4:37.02 3:03.89 3:58.81 5:03.29 3:49.26 4:34.64
  Douglas HS Nickolas Pedersen, Joshua Britt, Kevin Jenkins, Russell Morton DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys 1,600m Sprint Medley Division 13 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Pierre HS Lonbaken, Mikkelsen, Wollman, McKinley 4:15.50 3:42.17 2:59.96 4:24.39 3:55.50 3:48.84 4:35.49
11 Brookings HS Vanderbush, Coughlin, Nixon, Opdahl 3:59.80 3:46.22 4:08.85 3:21.34 3:19.08 4:45.04 3:10.03
13 Huron HS Heinz, Flanery, Lien, Corbett 3:56.57 3:56.57 4:53.35 4:50.99 3:25.82 4:46.25 4:24.96
14 Mitchell HS Getty, Krogman, Morgan, Uher 4:28.89 3:57.95 3:19.88 4:52.68 3:03.23 3:07.98 3:07.98
15 Aberdeen Cntrl HS Lundquist, Manhart, Rohlfs, Johnson 3:15.83 3:58.81 3:22.99 2:51.95 3:25.38 5:10.46 4:37.02
Boys 1,600m Sprint Medley Division 13 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
6 Watertown HS Ragels, Gutierrez, Hartman, Syhre 4:13.94 3:40.81 2:58.86
9 Hopkins MN HS Fahnbulleh, Leervig, Barnier, Branson 3:28.96 3:42.29 3:55.63
10 RC Central HS Maxin, Walton-Blanden, Blomme, Mott 4:03.51 3:43.40 4:23.62
  Douglas HS Pedersen, Britt, Jenkins, Morton DQ DQ DQ
Boys 1,600m Sprint Medley Division 13 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 SF Washington HS McKinney, Bren, Feterl, Derr 2:42.14 3:45.30 3:30.56 4:04.25
2 SF Roosevelt HS Jones, Schroedermeier, Iverson, Goehring 4:06.22 2:57.71 3:34.10 4:27.63
3 SF Lincoln HS Furula, Brison, Moore, Peters 4:31.99 3:13.66 3:37.59 3:52.83
4 Sturgis HS Keffeler, Fritz, West, Fjelstad 2:39.95 3:08.43 3:39.10 3:41.30
5 St Michael-Albertville MN Freeman, Kartes, Wolseth, Layton 3:40.79 3:05.47 3:40.79 2:54.43
7 Yankton HS James, Ryken, Savey, Dannenbring 3:41.68 4:12.72 3:41.68 4:14.94
12 Legacy ND HS Brosseau, Fetch, Tieszen, Brannan 4:16.94 4:42.18 3:49.41 3:03.53