May 6- 7, 2016
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 110 Hurdles Finals

W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dan Arnold SO-2 Wis.-Platteville 13.93 17.00 12.12 13.10 10.31 10
2 Daniel Otto SR-4 Wis.-La Crosse 14.35 17.51 13.06 10.62 16.65 8
3 Mike Judd SR-4 Wis.-Whitewater 14.36 11.49 17.95 17.09 14.94 6
4 Darin Ward SO-2 Wis.-Stevens Point 14.40 16.42 13.83 15.27 17.14 5
5 Luke Sauerman SR-4 Wis.-La Crosse 14.43 18.33 11.84 14.87 16.60 4
6 Luke Rohloff JR-3 Wis.-La Crosse 14.48 11.59 10.72 10.57 16.66 3
7 C.J. Klingbeil SR-4 Wis.-Whitewater 14.72 10.90 11.49 10.90 12.22 2
8 Eric Fogltanz FR-1 Wis.-Stout 14.96 11.82 11.22 19.45 12.42 1
9 Tom Hokanson JR-3 Wis.-La Crosse 15.05 11.59 13.40 16.26 16.56 -

Men's 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Dan Arnold SO-2 Wis.-Platteville 14.21 15.35 15.07 17.91 12.79 1.2
2 Darin Ward SO-2 Wis.-Stevens Point 14.55 14.41 18.48 18.63 17.17 -0.9
3 Daniel Otto SR-4 Wis.-La Crosse 14.63 13.61 10.39 10.54 15.66 -2.2
4 Luke Sauerman SR-4 Wis.-La Crosse 14.67 13.94 14.09 12.18 13.50 -2.2
5 Luke Rohloff JR-3 Wis.-La Crosse 14.69 11.32 11.90 15.72 12.05 1.2
6 Mike Judd SR-4 Wis.-Whitewater 14.76 12.85 14.76 10.34 18.60 -0.9
7 C.J. Klingbeil SR-4 Wis.-Whitewater 14.99 18.59 11.10 13.50 12.15 1.2
8 Eric Fogltanz FR-1 Wis.-Stout 15.02 15.17 12.62 14.12 10.82 -0.9
9 Tom Hokanson JR-3 Wis.-La Crosse 15.11 11.34 15.87 15.42 15.11 1.2
10 Shane White SR-4 Wis.-River Falls 15.16 18.50 16.23 11.22 11.98 -2.2
11 Rylan Page SR-4 Wis.-Eau Claire 15.19 14.43 13.83 10.79 13.07 -2.2
12 Garrison Griest SO-2 Wis.-Oshkosh 15.36 12.14 15.67 17.05 11.98 -0.9
13 Robert Martin SO-2 Wis.-Whitewater 15.47 16.71 13.77 19.19 17.02 1.2
14 Cody Andrus SO-2 Wis.-Eau Claire 15.57 16.98 14.80 12.62 15.42 1.2
15 Josh Leonard JR-3 Wis.-River Falls 15.66 16.45 19.89 15.82 18.95 1.2
16 Morgan Malm FR-1 Wis.-Oshkosh 15.79 16.27 11.06 15.16 17.53 -0.9
17 Takuto Kobayashi JR-3 Wis.-Stevens Point 15.92 19.90 17.52 13.70 12.10 -2.2
18 Brett Schommer FR-1 Wis.-Platteville 15.93 16.57 19.12 16.57 18.32 -2.2
19 Austin Wendorf SO-2 Wis.-Whitewater 16.03 17.96 17.48 11.87 12.99 -0.9
20 Dylan Ulrich FR-1 Wis.-La Crosse 16.18 12.62 14.73 18.93 20.71 -2.2
21 Tyler Brown FR-1 Wis.-Oshkosh 16.26 18.22 16.59 11.87 17.56 -0.9
22 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 16.39 13.94 19.84 16.07 16.89 -2.2
  Justin Bethia SO-2 Wis.-Whitewater DQ DQ DQ DQ DQ -
  Jack Bullis JR-3 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Daniel Otto SR-4 Wis.-La Crosse 12.73 10.83 17.12 16.10 14.63
4 Luke Sauerman SR-4 Wis.-La Crosse 11.30 11.89 16.87 15.55 14.67
10 Shane White SR-4 Wis.-River Falls 11.98 15.47 12.74 17.44 15.16
11 Rylan Page SR-4 Wis.-Eau Claire 18.08 19.30 14.74 14.13 15.19
17 Takuto Kobayashi JR-3 Wis.-Stevens Point 20.22 19.59 12.26 13.85 15.92
18 Brett Schommer FR-1 Wis.-Platteville 14.02 12.27 14.98 12.91 15.93
20 Dylan Ulrich FR-1 Wis.-La Crosse 14.24 15.21 12.95 19.42 16.18
22 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 11.80 17.38 20.98 14.76 16.39
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Darin Ward SO-2 Wis.-Stevens Point 11.64 15.14 14.55 12.66 12.23 12.52
6 Mike Judd SR-4 Wis.-Whitewater 15.65 12.55 14.76 17.86 10.63 14.91
8 Eric Fogltanz FR-1 Wis.-Stout 19.53 16.08 15.02 12.92 18.03 12.92
12 Garrison Griest SO-2 Wis.-Oshkosh 13.06 17.67 15.36 16.59 11.98 13.98
16 Morgan Malm FR-1 Wis.-Oshkosh 15.95 11.85 15.79 18.00 16.43 14.85
19 Austin Wendorf SO-2 Wis.-Whitewater 18.44 15.71 16.03 17.32 16.03 20.36
21 Tyler Brown FR-1 Wis.-Oshkosh 17.73 16.43 16.26 15.94 17.56 19.03
  Justin Bethia SO-2 Wis.-Whitewater DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dan Arnold SO-2 Wis.-Platteville 15.35 14.21 10.09 15.21 12.37
5 Luke Rohloff JR-3 Wis.-La Crosse 18.81 14.69 10.87 17.04 16.60
7 C.J. Klingbeil SR-4 Wis.-Whitewater 17.99 14.99 18.29 17.84 13.20
9 Tom Hokanson JR-3 Wis.-La Crosse 14.66 15.11 19.65 13.45 12.55
13 Robert Martin SO-2 Wis.-Whitewater 17.18 15.47 17.79 15.01 16.87
14 Cody Andrus SO-2 Wis.-Eau Claire 11.84 15.57 13.71 11.68 16.20
15 Josh Leonard JR-3 Wis.-River Falls 18.17 15.66 15.19 14.72 17.70
  Jack Bullis JR-3 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF DNF DNF