May 6- 7, 2016
|
Benedictine University - Lisle, IL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenny Larson JR-3 Edgewood 5:23.75 5:09.30 4:49.06 4:25.94 4:23.05 5:12.19 4:14.38 10
2 Jessica Campbell JR-3 Aurora 5:30.68 4:52.63 4:52.63 3:54.11 3:33.62 5:27.75 6:08.72 8
3 Nora Imperl SO-2 Concordia (Wis.) 5:13.25 4:05.91 4:52.75 4:38.12 4:52.75 3:24.93 6:17.65 6
4 Cassandra Sprotte SO-2 Concordia (Wis.) 4:57.03 3:43.51 4:54.09 5:17.62 6:13.50 3:55.28 5:58.79 5
5 Piper Atnip FR-1 Edgewood 4:33.80 3:34.92 4:54.40 5:06.18 4:51.46 6:13.89 6:02.12 4
6 Molly Wirtz FR-1 Concordia (Wis.) 4:12.65 4:03.73 4:57.23 6:20.46 3:28.07 5:47.76 5:59.65 3
7 Hannah Weide FR-1 Wisconsin Lutheran 3:40.35 4:51.82 4:57.77 5:57.33 3:43.33 3:49.29 5:03.73 2
8 Paulina Agnello SO-2 Concordia (Wis.) 3:45.82 4:00.88 5:01.09 5:28.19 3:51.84 5:04.10 4:43.03 1
9 Lindsey Fratzke JR-3 Concordia (Wis.) 4:19.47 5:37.91 5:01.70 5:52.99 4:49.64 5:52.99 5:07.74 -
10 Jackie Schane FR-1 Aurora 4:16.70 5:23.14 5:02.00 4:49.92 6:17.50 5:02.00 5:32.20 -
11 Jazzmine Reyes FR-1 Aurora 4:33.97 4:30.89 5:07.83 6:18.63 3:47.80 4:40.13 5:57.09 -
12 Martha Kulberg SO-2 Concordia (Wis.) 6:37.96 5:06.37 5:15.84 6:47.44 5:31.64 5:47.43 4:03.20 -
13 Emily Vanderwaal SO-2 Aurora 5:22.96 5:26.12 5:16.62 6:32.61 4:00.64 4:22.80 5:29.29 -
14 Kayla Thilges SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 3:41.71 4:54.55 5:16.72 4:45.05 4:16.55 6:04.23 5:45.23 -
15 Anna Curtis JR-3 Wisconsin Lutheran 4:28.06 6:38.89 5:19.11 3:56.15 6:06.98 4:50.39 4:05.72 -
16 Grace Kusik FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 4:06.67 4:54.73 5:20.35 4:57.93 6:43.65 6:21.22 4:54.73 -
17 Siobhan Heiss FR-1 Wisconsin Lutheran 5:21.10 6:25.32 5:21.10 4:39.36 5:30.74 6:51.01 5:53.21 -
18 Alexandria Muench SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 3:45.77 4:21.25 5:22.52 6:49.60 6:33.48 4:43.82 4:59.95 -
19 Jeanette Huerta FR-1 Benedictine (Ill.) 6:06.08 5:59.60 5:23.96 6:15.80 6:25.52 5:30.44 4:41.85 -
20 Rachel Scianna SR-4 Benedictine (Ill.) 5:20.73 6:19.05 5:23.97 3:53.26 6:15.81 6:57.93 6:22.29 -
21 Sabina Bukowska SO-2 Benedictine (Ill.) 6:53.67 7:13.68 5:33.60 6:03.63 6:06.96 6:00.29 6:13.64 -
22 Molly Miklosz FR-1 Concordia Univ. Chicago 5:27.93 6:48.24 5:34.62 4:31.05 6:54.93 5:21.24 4:10.97 -
23 Becky McDonough FR-1 Benedictine (Ill.) 7:01.32 6:27.34 5:39.77 4:59.00 5:12.59 5:36.38 5:36.38 -
24 Soryia Sabir SR-4 Aurora 6:10.40 5:16.03 5:39.81 6:47.78 5:16.03 5:09.23 6:27.39 -
25 Allie Kastein SR-4 Edgewood 5:05.41 6:51.78 5:43.15 6:55.22 7:12.37 4:27.66 6:03.74 -
26 Lisa Kaudasch JR-3 Edgewood 7:28.15 7:28.15 5:44.73 4:18.55 5:06.81 7:10.92 4:56.47 -
27 Erika Shaw SO-2 Wisconsin Lutheran 5:34.69 5:24.23 5:48.63 5:20.74 6:47.90 5:20.74 6:37.44 -
28 Janeth Sanchez FR-1 Aurora 4:33.49 6:22.18 5:50.62 5:05.04 7:14.77 4:54.52 4:51.02 -
29 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 4:10.90 4:10.90 5:58.42 6:55.77 4:21.65 4:39.57 4:46.74 -
30 Hannah Bray FR-1 Benedictine (Ill.) 5:18.92 6:33.96 6:15.20 4:37.65 8:07.76 8:00.26 5:15.17 -
31 Jasmyn Jones JR-3 Benedictine (Ill.) 6:58.35 4:23.83 6:16.89 5:54.28 5:24.13 5:50.51 5:31.67 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jackie Schane FR-1 Aurora 5:02.00 -
19 Jeanette Huerta FR-1 Benedictine (Ill.) 5:23.96 -
21 Sabina Bukowska SO-2 Benedictine (Ill.) 5:33.60 -
25 Allie Kastein SR-4 Edgewood 5:43.15 -
26 Lisa Kaudasch JR-3 Edgewood 5:44.73 -
29 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 5:58.42 -
30 Hannah Bray FR-1 Benedictine (Ill.) 6:15.20 -
31 Jasmyn Jones JR-3 Benedictine (Ill.) 6:16.89 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Emily Vanderwaal SO-2 Aurora 6:10.45 5:41.95 4:38.63 5:16.62 4:48.13 3:54.30 -
15 Anna Curtis JR-3 Wisconsin Lutheran 5:03.16 6:38.89 3:59.34 5:19.11 5:25.50 6:54.85 -
16 Grace Kusik FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 4:25.89 6:27.63 4:16.28 5:20.35 4:06.67 6:08.41 -
17 Siobhan Heiss FR-1 Wisconsin Lutheran 6:54.22 5:56.43 4:13.67 5:21.10 6:54.22 5:01.84 -
18 Alexandria Muench SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 4:08.34 5:54.78 5:48.33 5:22.52 5:38.65 5:38.65 -
20 Rachel Scianna SR-4 Benedictine (Ill.) 5:14.25 5:40.17 5:17.49 5:23.97 5:01.30 6:48.21 -
22 Molly Miklosz FR-1 Concordia Univ. Chicago 4:57.82 6:28.16 4:44.43 5:34.62 4:51.12 4:10.97 -
23 Becky McDonough FR-1 Benedictine (Ill.) 4:52.21 6:10.35 6:17.15 5:39.77 5:43.17 4:08.04 -
24 Soryia Sabir SR-4 Aurora 4:08.07 4:01.27 6:37.58 5:39.81 7:14.96 4:28.45 -
27 Erika Shaw SO-2 Wisconsin Lutheran 6:20.01 4:35.42 4:59.83 5:48.63 7:29.74 5:34.69 -
28 Janeth Sanchez FR-1 Aurora 7:04.25 6:46.72 7:07.76 5:50.62 5:47.12 7:04.25 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenny Larson JR-3 Edgewood 5:43.99 5:26.64 4:37.50 4:02.81 4:49.06 4:14.38 4:14.38 10
2 Jessica Campbell JR-3 Aurora 5:27.75 4:05.81 3:48.26 5:04.34 4:52.63 5:21.90 4:55.56 8
3 Nora Imperl SO-2 Concordia (Wis.) 6:03.01 5:10.32 3:57.13 5:30.81 4:52.75 5:57.16 5:42.52 6
4 Cassandra Sprotte SO-2 Concordia (Wis.) 4:36.45 4:51.15 4:21.74 5:41.15 4:54.09 4:33.51 5:55.85 5
5 Piper Atnip FR-1 Edgewood 4:42.63 3:26.08 6:02.12 5:47.40 4:54.40 3:40.80 5:32.68 4
6 Molly Wirtz FR-1 Concordia (Wis.) 4:12.65 4:45.34 6:26.40 5:59.65 4:57.23 4:42.37 5:44.79 3
7 Hannah Weide FR-1 Wisconsin Lutheran 5:36.48 3:43.33 4:30.97 3:46.31 4:57.77 4:28.00 3:52.26 2
8 Paulina Agnello SO-2 Concordia (Wis.) 6:28.41 6:10.34 6:10.34 4:34.00 5:01.09 5:49.27 6:22.39 1
9 Lindsey Fratzke JR-3 Concordia (Wis.) 6:20.15 4:43.60 3:31.19 5:16.79 5:01.70 4:43.60 3:31.19 -
11 Jazzmine Reyes FR-1 Aurora 5:20.15 6:09.40 3:41.64 4:37.05 5:07.83 5:54.01 4:21.66 -
12 Martha Kulberg SO-2 Concordia (Wis.) 5:22.16 3:53.73 6:34.80 6:00.06 5:15.84 6:44.28 6:50.60 -
14 Kayla Thilges SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 4:32.38 4:38.72 5:35.73 4:45.05 5:16.72 4:38.72 4:22.88 -