April 30, 2016
|
Macalester - St. Paul, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Blythe Whealy   Unattached 2:28.54 -
0 Kelsey Sather 0 Unattached 2:21.29 -
0 Sam Prouty 0 Unattached 2:20.50 -
1 Allison Kosobud JR-3 St. Benedict 2:14.42 10
2 Olivia Dengel SO-2 St. Benedict 2:19.28 8
3 Phoebe Aguiar FR-1 Macalester 2:20.29 6
4 Kate Bishop FR-1 Minnesota 2:20.89 5
5 Josephine Brekke JR-3 St. Olaf 2:21.57 4
6 Annie Haakenstad SO-2 Minnesota 2:23.23 3
7 Nicole Nipper JR-3 Carleton 2:24.17 2
8 Mallory Adamson FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:25.34 1
9 Julia Giefer SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:25.72 -
10 Caitie Ryan FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:26.65 -
11 Winona Rachel JR-3 Carleton 2:27.63 -
12 Brianna Baker SR-4 Hamline 2:27.64 -
13 Victoria Simones JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:28.03 -
14 Briana Paulson FR-1 St. Olaf 2:29.05 -
15 Meg Griffin FR-1 Hamline 2:29.83 -
16 Holly Ellingson FR-1 Macalester 2:30.66 -
17 Alyssa Nash SO-2 Hamline 2:31.09 -
18 Allison McGraw FR-1 St. Benedict 2:31.16 -
19 Katrin O'Grady FR-1 Macalester 2:32.26 -
20 Rose Doda FR-1 St. Olaf 2:34.30 -
21 Allison Trezona JR-3 St. Olaf 2:35.86 -
22 Emily Adrian SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:36.74 -
23 Laura Luttio FR-1 Bethel (Minn.) 2:37.46 -
24 McKinzie Fettig SO-2 Bethel (Minn.) 2:37.60 -
25 Abby Cyr SR-4 Hamline 2:37.98 -
26 Erin Roth SR-4 Carleton 2:38.27 -
27 Madeline Egan FR-1 Carleton 2:40.70 -
28 Sarah Trachtenberg JR-3 Carleton 2:41.54 -
29 Ellen Arnold FR-1 St. Benedict 2:44.30 -
30 Anna Pape SO-2 Bethel (Minn.) 2:44.93 -
31 Maria Friedges SR-4 St. Benedict 2:50.58 -
32 Mattie Daub FR-1 Macalester 2:53.11 -
33 Veronica Zapata FR-1 Macalester 2:55.52 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Sam Prouty 0 Unattached 2:19.10 3:02.65 2:35.96 2:20.50 2:58.44 -
0 Kelsey Sather 0 Unattached 2:52.38 2:43.90 2:24.12 2:21.29 2:14.23 -
1 Allison Kosobud JR-3 St. Benedict 1:54.26 2:53.41 2:19.80 2:14.42 1:52.92 10
2 Olivia Dengel SO-2 St. Benedict 2:45.75 2:56.89 2:15.11 2:19.28 1:50.04 8
3 Phoebe Aguiar FR-1 Macalester 2:48.35 1:48.03 2:28.71 2:20.29 2:53.96 6
4 Kate Bishop FR-1 Minnesota 1:40.04 1:55.53 2:42.03 2:20.89 2:05.40 5
5 Josephine Brekke JR-3 St. Olaf 2:48.47 1:41.93 2:45.64 2:21.57 1:41.93 4
6 Annie Haakenstad SO-2 Minnesota 3:04.77 2:30.40 1:51.72 2:23.23 1:54.59 3
7 Nicole Nipper JR-3 Carleton 2:25.62 2:44.36 2:47.24 2:24.17 2:40.03 2
18 Allison McGraw FR-1 St. Benedict 2:34.19 2:53.84 2:53.84 2:31.16 2:06.98 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Blythe Whealy   Unattached 3:13.11 2:28.54 2:04.78 -
8 Mallory Adamson FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:23.89 2:25.34 2:35.52 1
9 Julia Giefer SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:46.38 2:25.72 2:02.41 -
10 Caitie Ryan FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:19.32 2:26.65 2:28.12 -
11 Winona Rachel JR-3 Carleton 2:52.73 2:27.63 2:57.16 -
12 Brianna Baker SR-4 Hamline 1:50.73 2:27.64 1:46.30 -
13 Victoria Simones JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:44.32 2:28.03 2:07.31 -
14 Briana Paulson FR-1 St. Olaf 2:11.17 2:29.05 2:49.92 -
17 Alyssa Nash SO-2 Hamline 2:17.50 2:31.09 2:17.50 -
21 Allison Trezona JR-3 St. Olaf 2:04.69 2:35.86 1:56.90 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Meg Griffin FR-1 Hamline 2:02.86 2:29.83 2:46.32 3:11.79 3:04.29 2:56.80 -
16 Holly Ellingson FR-1 Macalester 2:15.60 2:30.66 1:54.51 2:14.09 3:06.82 3:05.32 -
19 Katrin O'Grady FR-1 Macalester 2:00.29 2:32.26 2:09.43 2:21.61 2:04.86 3:08.81 -
20 Rose Doda FR-1 St. Olaf 1:54.19 2:34.30 2:29.68 2:45.11 2:49.73 2:21.96 -
23 Laura Luttio FR-1 Bethel (Minn.) 1:51.80 2:37.46 2:32.74 2:28.02 2:29.59 3:05.81 -
24 McKinzie Fettig SO-2 Bethel (Minn.) 2:56.52 2:37.60 2:56.52 2:06.08 2:40.76 3:05.97 -
25 Abby Cyr SR-4 Hamline 3:25.38 2:37.98 2:17.45 2:09.55 3:23.80 2:36.40 -
28 Sarah Trachtenberg JR-3 Carleton 2:30.24 2:41.54 2:20.54 1:53.08 2:56.08 2:17.31 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Emily Adrian SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:36.74 2:35.18 2:39.88 2:32.04 -
26 Erin Roth SR-4 Carleton 2:38.27 2:49.35 1:53.96 2:35.11 -
27 Madeline Egan FR-1 Carleton 2:40.70 3:22.49 2:23.03 2:48.74 -
29 Ellen Arnold FR-1 St. Benedict 2:44.30 1:56.66 2:47.59 2:31.16 -
30 Anna Pape SO-2 Bethel (Minn.) 2:44.93 3:03.08 2:54.83 2:46.58 -
31 Maria Friedges SR-4 St. Benedict 2:50.58 3:40.05 2:33.53 2:52.29 -
32 Mattie Daub FR-1 Macalester 2:53.11 3:39.85 3:05.23 2:27.15 -
33 Veronica Zapata FR-1 Macalester 2:55.52 2:08.13 2:08.13 3:42.91 -