April 27-30, 2016
|
Drake Stadium - Des Moines, IA

Women's 1,600m Sprint Medley Division 3

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Minnesota State Mackenzie Beals, Afure Adah, Stacy Smidt, Haley Kruger 4:40.17 3:10.03 4:03.62 3:49.01 3:49.01 3:31.95
2 Iowa Central CC Danielle Riggins, Eboni Coby, Shatia Hubbard, Faheemah Scraders 3:33.09 4:41.67 4:04.93 3:33.09 5:06.17 5:15.96
3 St. Norbert Sarah Duff, Angel Hon, Clarissa Jauregui, Brittany Kozlowski 3:00.24 3:15.06 4:06.90 4:31.59 3:24.93 4:04.44
4 SW Minnesota St. Kim Shabino, Eisha Oden, Sarah Mayfield, Hannah Palmeter 4:44.34 3:37.58 4:07.25 4:49.29 4:46.81 2:55.55
5 Wartburg Erica Dynes, Laura Stenzel, Elizabeth Duehr, Taylor Officer 3:25.64 5:04.74 4:07.75 3:20.68 4:37.48 4:39.96
6 Oklahoma Baptist Brenda Barnett, Breanna Hurlbut, Mckae Mitchell, Sarah Gilstad 5:17.50 4:05.00 4:10.00 3:25.00 4:35.00 5:20.00
7 Northern State Toni-Ann Ingram, Tayla Peterson, Hanneke Oosterwegel, Andrea Korvela 4:12.94 4:15.44 4:10.43 5:18.05 4:40.49 5:10.54
8 Bethel (Minn.) Jillian Krier, Hanna Frekot, AddieKay Johnson, Erin Alpers 4:00.44 3:14.88 4:13.09 4:51.06 5:16.37 3:35.13
9 Wis.-La Crosse Tore Washa, Jenna Goulet, Kylie Rumble, Mallory Hall 5:16.43 3:02.26 4:13.14 3:14.92 4:48.58 4:28.33
10 Wis.-Platteville Briana Iwans, Megan Marotz, Amanda Milne, Devan Montgomery 5:11.87 4:13.08 4:15.63 4:41.20 3:37.29 4:46.31
11 Indiana Tech Ayanna Moody, April Wilson, Patience Kennedy, Justice Hosey 3:40.16 4:28.79 4:15.99 5:09.75 4:54.39 4:03.19
12 Loras Brittnee Powers, Alyssa Simon, Alexis Hanson, Allie Serres 3:33.09 3:27.96 4:16.73 4:09.03 3:53.63 4:24.44
13 Luther Alexis Hove, Kacy Rodamaker, Kayla Ingvalson, Sydney Gehrt 3:36.78 4:36.85 4:21.18 4:10.74 3:42.01 5:10.81
14 Maryville (Mo.) Courtney Croy, Jodi Klott, Courtney Manning, Elizabeth Kiblinger 3:32.37 3:14.02 4:22.18 5:12.00 4:53.65 4:22.18
15 Dordt Marisa Broersma, Joscelyn Wind, Miranda Velgersdyk, Kim Kroeze 4:39.36 3:51.92 4:23.54 4:18.27 4:55.17 5:16.25
16 Coe Cassie Hocker, Amanda Brummet, Sammie Osterberger, Samaya Lewis 4:14.75 5:29.05 4:25.36 4:25.36 4:04.14 5:37.01
17 Concordia-Moorhead Shelby Gelinske, Mara Jungels, Anna Skow-Anderson, Mikayla Forness 5:31.10 3:28.27 4:27.01 3:44.29 4:05.65 4:37.69
18 Carleton Kayla McKinsey, Emma Russ, Emma Grisanzio, Elsa Sandeno 4:53.26 5:41.68 4:29.04 4:29.04 4:15.59 3:43.31
19 St. Ambrose Mariah Anderson, Mary Perez, Sam Roth, Sarah Lampe 4:33.67 5:25.16 4:30.96 4:25.54 3:15.10 3:31.35
20 Bethany Lutheran Kari Marzinske, Anna Lieske, Lydia Hildebrandt, Megan Sauer 3:11.43 4:55.34 4:33.46 3:55.18 4:41.67 5:30.89
Women's 1,600m Sprint Medley Division 3 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Bethel (Minn.) Krier, Frekot, Johnson, Alpers 4:13.09 3:04.76 4:08.03 3:42.72 5:21.43 5:21.43
10 Wis.-Platteville Iwans, Marotz, Milne, Montgomery 4:15.63 3:57.74 4:41.20 3:29.62 4:33.53 3:34.73
14 Maryville (Mo.) Croy, Klott, Manning, Kiblinger 4:22.18 4:56.27 3:29.75 4:51.02 3:50.72 3:34.99
17 Concordia-Moorhead Gelinske, Jungels, Skow-Anderson, Forness 4:27.01 4:00.31 3:20.26 5:17.75 4:35.02 3:38.95
18 Carleton McKinsey, Russ, Grisanzio, Sandeno 4:29.04 4:26.35 5:12.09 5:12.09 5:12.09 5:47.07
20 Bethany Lutheran Marzinske, Lieske, Hildebrandt, Sauer 4:33.46 5:39.09 3:16.90 4:36.20 5:22.69 5:36.36
Women's 1,600m Sprint Medley Division 3 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Minnesota State Beals, Adah, Smidt, Kruger 3:17.34 4:23.11 4:03.62 3:00.28
4 SW Minnesota St. Shabino, Oden, Mayfield, Palmeter 3:10.39 4:49.29 4:07.25 3:07.91
7 Northern State Ingram, Peterson, Oosterwegel, Korvela 5:15.55 5:03.02 4:10.43 4:35.48
12 Loras Powers, Simon, Hanson, Serres 4:24.44 4:01.33 4:16.73 5:02.95
13 Luther Hove, Rodamaker, Ingvalson, Gehrt 3:49.84 4:13.35 4:21.18 3:13.28
16 Coe Hocker, Brummet, Osterberger, Lewis 3:34.95 3:19.02 4:25.36 3:42.91
19 St. Ambrose Anderson, Perez, Roth, Lampe 5:06.19 3:31.35 4:30.96 4:39.09
Women's 1,600m Sprint Medley Division 3 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Iowa Central CC Riggins, Coby, Hubbard, Scraders 4:04.93 4:14.73 4:00.04 3:47.79 4:07.38 5:06.17
3 St. Norbert Duff, Hon, Jauregui, Kozlowski 4:06.90 4:41.47 4:26.66 4:46.41 4:39.00 3:39.75
5 Wartburg Dynes, Stenzel, Duehr, Officer 4:07.75 5:14.65 2:53.43 3:42.98 4:12.71 4:05.28
6 Oklahoma Baptist Barnett, Hurlbut, Mitchell, Gilstad 4:10.00 4:37.50 3:05.00 4:17.50 5:02.50 5:12.50
9 Wis.-La Crosse Washa, Goulet, Rumble, Hall 4:13.14 5:29.09 3:27.58 5:01.24 5:26.55 4:28.33
11 Indiana Tech Moody, Wilson, Kennedy, Hosey 4:15.99 4:59.51 3:35.04 5:02.07 4:21.11 5:12.31
15 Dordt Broersma, Wind, Velgersdyk, Kroeze 4:23.54 3:30.84 5:37.34 4:07.73 3:38.74 3:38.74