April 30, 2016
|
Gustavus Adolphus - St. Peter, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessica Boespflug FR-1 Minnesota State 2:46.34 2:15.84 2:08.91 1:49.51 2:03.37 2:18.61 2:15.84
2 Bobbi Patrick FR-1 Minnesota State 2:11.10 2:29.23 2:57.12 1:44.60 2:43.17 2:19.46 2:09.70
3 Lydia Hayes SO-2 Gustavus Adolphus 2:53.06 2:02.82 1:47.47 2:02.82 2:39.10 2:19.56 1:43.28
4 Mikaela Algren JR-3 Gustavus Adolphus 2:16.02 1:57.60 2:40.10 1:46.26 1:44.85 2:21.68 2:23.10
5 Nicole Crummy SR-4 Bemidji State 2:29.72 1:41.24 2:39.70 3:02.52 2:53.96 2:22.59 2:25.45
6 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 2:24.98 1:45.03 3:03.44 2:19.06 2:47.16 2:27.93 2:53.08
7 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 2:42.87 2:39.91 2:59.16 2:59.16 2:07.34 2:28.06 2:56.20
8 Macy Violett JR-3 SW Minnesota St. 3:00.70 3:09.58 2:50.33 1:52.57 1:51.09 2:28.11 1:58.49
9 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 2:11.23 2:39.56 2:42.54 2:33.60 3:04.91 2:29.12 2:09.74
10 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 2:53.75 2:44.76 3:07.23 2:29.78 2:35.78 2:29.78 2:35.78
11 Hannah Goemann JR-3 Minnesota-Morris 2:30.29 2:16.77 2:16.77 2:57.35 2:52.84 2:30.29 1:55.73
12 Kirsten Elyea SO-2 Bethany Lutheran 2:32.94 2:04.17 2:25.37 3:07.76 2:35.97 2:31.42 1:47.51
13 Marit Sonnesyn SR-4 Gustavus Adolphus 2:30.21 2:10.48 3:12.69 3:12.69 3:08.14 2:31.72 2:54.48
14 Allyx Kvasnicka SO Minnesota Running Club 1:54.73 2:26.86 2:46.74 2:00.85 3:15.81 2:32.97 2:05.44
15 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 1:58.18 1:58.18 1:55.11 2:04.32 2:39.62 2:33.48 1:53.58
16 Sarah Ward SR Minnesota Running Club 2:50.10 3:00.92 3:11.75 1:49.79 2:25.36 2:34.63 1:49.79
17 Meghan Borowski FR-1 Minnesota-Duluth 2:00.73 2:06.92 3:11.93 1:54.54 3:19.67 2:34.78 2:36.33
18 Caitlan Richard JR-3 Minnesota-Duluth 2:18.75 3:10.19 2:57.72 2:48.37 2:53.04 2:35.89 1:52.24
19 Lotus Schifsky FR-1 Gustavus Adolphus 2:30.37 3:12.66 3:04.83 3:04.83 1:52.78 2:36.63 2:03.74
20 Becca Ohotto SO-2 Minnesota State 3:10.85 2:01.45 2:29.84 3:14.00 2:50.34 2:37.72 2:25.11
21 Sarone Paulzine FR-1 Bemidji State 2:47.45 3:23.79 2:19.02 3:09.57 1:58.48 2:37.97 2:20.60
22 Amanda Anderson SO-2 Bemidji State 2:24.52 2:59.84 2:40.57 2:19.70 2:27.73 2:40.57 2:38.97
23 Rachel Thaemert JR-3 Concordia-St. Paul 1:58.02 2:04.58 3:00.31 2:50.47 3:00.31 2:43.91 1:59.66
24 Emily Coldren JR-3 SW Minnesota St. 3:20.58 3:18.89 2:08.10 2:43.50 2:19.90 2:48.55 2:51.93
25 Abby Lash FR-1 Martin Luther 2:46.48 2:02.31 3:13.66 2:24.39 2:04.01 2:49.87 3:34.04
26 Holly Werning FR-1 Concordia-St. Paul 2:14.04 2:26.07 2:07.17 3:24.49 2:02.01 2:51.84 3:15.90
27 Selina Walters SO-2 Wis.-Superior 2:14.19 3:06.47 3:39.58 2:01.99 2:01.99 2:54.27 3:09.96
28 Rachel Hills SO-2 Wis.-Superior 3:16.17 3:58.33 3:32.67 2:24.83 3:08.83 3:03.33 3:38.17
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Sarah Ward SR Minnesota Running Club 1:55.98 2:34.63
21 Sarone Paulzine FR-1 Bemidji State 2:20.60 2:37.97
22 Amanda Anderson SO-2 Bemidji State 3:12.69 2:40.57
23 Rachel Thaemert JR-3 Concordia-St. Paul 2:12.77 2:43.91
24 Emily Coldren JR-3 SW Minnesota St. 2:01.36 2:48.55
25 Abby Lash FR-1 Martin Luther 3:39.14 2:49.87
26 Holly Werning FR-1 Concordia-St. Paul 2:34.66 2:51.84
27 Selina Walters SO-2 Wis.-Superior 3:37.84 2:54.27
28 Rachel Hills SO-2 Wis.-Superior 3:25.33 3:03.33
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 2:36.95 2:05.86 2:28.06 2:19.18 2:53.23 2:31.03
8 Macy Violett JR-3 SW Minnesota St. 1:52.57 3:12.55 2:28.11 2:56.25 2:20.71 2:37.00
11 Hannah Goemann JR-3 Minnesota-Morris 2:45.32 2:06.25 2:30.29 3:13.88 2:16.77 3:15.38
12 Kirsten Elyea SO-2 Bethany Lutheran 3:12.31 2:25.37 2:31.42 3:16.85 2:17.80 1:47.51
13 Marit Sonnesyn SR-4 Gustavus Adolphus 3:15.72 2:36.28 2:31.72 3:03.59 2:13.52 2:22.62
14 Allyx Kvasnicka SO Minnesota Running Club 2:00.85 2:23.80 2:32.97 2:00.85 2:32.97 2:28.38
17 Meghan Borowski FR-1 Minnesota-Duluth 3:19.67 2:31.69 2:34.78 3:08.84 2:53.36 2:53.36
18 Caitlan Richard JR-3 Minnesota-Duluth 3:14.87 2:39.01 2:35.89 2:04.72 2:31.22 3:13.31
19 Lotus Schifsky FR-1 Gustavus Adolphus 3:12.66 3:01.69 2:36.63 3:06.39 2:14.71 2:55.43
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessica Boespflug FR-1 Minnesota State 1:38.42 2:18.61 2:32.48 2:58.81 2:18.61 1:53.66 2:10.30
2 Bobbi Patrick FR-1 Minnesota State 1:44.60 1:45.99 2:43.17 2:01.33 2:19.46 2:02.73 2:11.10
3 Lydia Hayes SO-2 Gustavus Adolphus 2:48.87 2:09.79 2:50.27 1:39.09 2:19.56 2:08.40 2:00.03
4 Mikaela Algren JR-3 Gustavus Adolphus 2:37.27 1:47.68 2:24.52 2:35.85 2:21.68 2:23.10 2:42.94
5 Nicole Crummy SR-4 Bemidji State 2:04.06 2:08.34 2:05.48 2:16.89 2:22.59 3:03.95 3:02.52
6 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 2:19.06 3:01.96 2:48.64 2:32.37 2:27.93 2:20.54 2:38.29
9 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 1:45.88 2:09.74 2:03.77 3:09.39 2:29.12 2:35.09 1:45.88
10 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 1:56.83 2:43.26 1:47.85 2:37.27 2:29.78 2:08.81 3:04.23
15 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 3:05.71 2:41.16 2:04.32 2:24.28 2:33.48 2:35.02 1:47.44
20 Becca Ohotto SO-2 Minnesota State 2:59.80 3:18.73 2:40.88 2:37.72 2:37.72 2:36.15 3:20.31