April 23, 2016
|
Carleton College - Northfield, MN

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Barinedum Kordah JR-3 Augsburg 22.25
2 Manni Egbujor FR-1 Augsburg 22.39
3 Anthony Ekholm FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.54
4 Karl Olsen FR-1 Bethel (Minn.) 22.86
5 Jack Schultenover SO-2 Macalester 23.09
6 Patrick Klamm JR-3 Bethel (Minn.) 23.12
7 Ben Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.15
8 Ryan Queenan JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.16
9 Maurice Hicks SO-2 Carleton 23.21
10 Daniel Sauro JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.21
11 Matthew Marrin FR-1 Concordia-St. Paul 23.34
12 Jon Pytlak FR-1 Bethel (Minn.) 23.37
13 Thane Widmer SO-2 Hamline 23.47
14 Nathan Huss JR-3 Hamline 23.52
15 Charles Arnold JR-3 Concordia-St. Paul 23.61
16 Joey Pugh SO-2 St. Olaf 23.65
17 Donald Henderson Jr. FR-1 Bethany Lutheran 23.69
18 Aidan Larsen SR-4 Carleton 23.69
19 Michael Witschen JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.72
20 Jacob Mischke FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.72
21 Logan Davis FR-1 St. John's (Minn.) 23.78
22 Connor Bednarek JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.80
23 Sam ReMine JR-3 Gustavus Adolphus 23.82
24 Adam Hausken JR-3 Concordia-St. Paul 23.92
25 Sean Murphy SR-4 St. Thomas (Minn.) 23.93
26 Jack Blaney FR-1 Gustavus Adolphus 23.94
27 Joel Baeza FR-1 St. John's (Minn.) 23.98
28 Luke Kelvington FR-1 St. John's (Minn.) 24.04
29 Joshua Arndt FR-1 Martin Luther 23.8h
30 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Clu 24.13
31 Sam Yankey JR-3 Hamline 24.17
32 Chi-Cori Barnes FR-1 Concordia-St. Paul 24.25
33 Isaac Eickhoff JR-3 Bethel (Minn.) 24.28
34 Noah Larson FR-1 Bethany Lutheran 24.29
35 Ben Frederickson SO-2 St. John's (Minn.) 24.31
35 Jack Reece SR-4 Macalester 24.31
37 Andrew Cin-Walker FR-1 Hamline 24.33
38 Evan Keil JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.37
39 Alex Chantara JR-3 Bethel (Minn.) 24.70
40 Shanbin Liew   Minnesota Running Clu 24.71
41 Tory Haglund FR-1 Hamline 24.73
42 Griffin Spier SR-4 Gustavus Adolphus 24.75
43 Marshal Lortie SR-4 Bethel (Minn.) 24.79
44 Troy Ektnitphong FR-1 Gustavus Adolphus 24.84
45 Wyatt Entinger FR-1 Minnesota-Morris 24.84
46 Trevor Maxwell SO-2 Gustavus Adolphus 25.02
47 Brendon Nuese FR-1 Bethel (Minn.) 25.09
48 Kiry Koy   Minnesota Running Clu 25.17
49 Andre Gaubert FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.26
50 Tyler Johnson FR-1 Gustavus Adolphus 25.30
51 Damon Summer FR-1 Augsburg 25.71
52 Bennet Appel FR-1 Minnesota-Morris 25.95
53 dWIGHT NELSON   26.13
54 Sam Kes JR-3 Crown 26.73
55 Brett LaBore SO-2 Bethany Lutheran 26.80
56 Baeza Tensaie JR-3 Bethel (Minn.) 26.99
57 Daniel Wessel FR-1 Martin Luther 27.33
58 Ian Willsey JR-3 Crown 28.73
59 Caleb Sipe FR-1 Bethany Lutheran 28.76
  Elijah Chapple SR-4 Minnesota-Morris NT
  Shamund Gordon FR-1 Minnesota-Morris NT
  Wilson Musabyimana SO-2 Augsburg NT
  Nick Zurn SR-4 St. John's (Minn.) NT
  Mohamed Sharif FR-1 Augsburg NT
  Undre Smith-Brewer JR-3 Augsburg NT
  Ryan Kuester JR-3 St. John's (Minn.) NT
  Eric Lyons JR-3 Hamline NT
  Drew Schoenbauer FR-1 St. John's (Minn.) NT
  Zach Grieves JR-3 St. John's (Minn.) NT
  Evan Howard JR-3 Carleton NT
  Brandon Govan SO-2 Gustavus Adolphus NT
  Daniel Trentacoste SO-2 Gustavus Adolphus NT
  Cody Bestul JR-3 St. Thomas (Minn.) NT
  Derek Huntley JR-3 Gustavus Adolphus NT
  Joshua Curtis FR-1 Gustavus Adolphus NT
  Syed Shah FR-1 Gustavus Adolphus NT
  Oluwadurotimi Edu SO-2 Gustavus Adolphus NT
  Ben Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) NT
  Albert Danielson SO-2 Hamline NT
Men's 200 Meters Section 1
W: -4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
53 dWIGHT NELSON   26.13 28.22 23.78
56 Baeza Tensaie JR-3 Bethel (Minn.) 26.99 22.14 33.20
57 Daniel Wessel FR-1 Martin Luther 27.33 22.14 29.79
58 Ian Willsey JR-3 Crown 28.73 29.02 35.92
59 Caleb Sipe FR-1 Bethany Lutheran 28.76 33.65 37.39
  Syed Shah FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT
Men's 200 Meters Section 2
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
48 Kiry Koy   Minnesota Running Clu 21.15 24.17 26.94 24.67 25.17 26.68 26.68
51 Damon Summer FR-1 Augsburg 30.60 29.31 28.03 31.11 25.71 31.37 22.11
52 Bennet Appel FR-1 Minnesota-Morris 21.28 32.96 25.95 30.88 25.95 22.32 32.44
54 Sam Kes JR-3 Crown 28.34 22.46 22.99 18.98 26.73 32.35 25.40
55 Brett LaBore SO-2 Bethany Lutheran 34.84 18.76 22.78 33.50 26.80 19.03 26.27
  Eric Lyons JR-3 Hamline NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 3
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
38 Evan Keil JR-3 St. Thomas (Minn.) 25.59 24.37
40 Shanbin Liew   Minnesota Running Clu 23.48 24.71
46 Trevor Maxwell SO-2 Gustavus Adolphus 24.02 25.02
50 Tyler Johnson FR-1 Gustavus Adolphus 27.33 25.30
  Wilson Musabyimana SO-2 Augsburg NT NT
Men's 200 Meters Section 4
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Connor Bednarek JR-3 St. Thomas (Minn.) 25.47 24.99 23.80
35 Jack Reece SR-4 Macalester 23.58 27.96 24.31
41 Tory Haglund FR-1 Hamline 18.55 21.27 24.73
42 Griffin Spier SR-4 Gustavus Adolphus 22.28 24.01 24.75
44 Troy Ektnitphong FR-1 Gustavus Adolphus 29.07 30.06 24.84
45 Wyatt Entinger FR-1 Minnesota-Morris 26.33 30.56 24.84
47 Brendon Nuese FR-1 Bethel (Minn.) 24.34 18.32 25.09
49 Andre Gaubert FR-1 St. Thomas (Minn.) 29.81 29.05 25.26
Men's 200 Meters Section 5
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Joshua Arndt FR-1 Martin Luther 29.9h 29.2h 23.8h
  Elijah Chapple SR-4 Minnesota-Morris NT NT NT
  Shamund Gordon FR-1 Minnesota-Morris NT NT NT
  Cody Bestul JR-3 St. Thomas (Minn.) NT NT NT
  Albert Danielson SO-2 Hamline NT NT NT
  Oluwadurotimi Edu SO-2 Gustavus Adolphus NT NT NT
  Derek Huntley JR-3 Gustavus Adolphus NT NT NT
  Brandon Govan SO-2 Gustavus Adolphus NT NT NT
Men's 200 Meters Section 6
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Donald Henderson Jr. FR-1 Bethany Lutheran 23.69 23.69 29.14 27.72 20.38 23.93 18.25
25 Sean Murphy SR-4 St. Thomas (Minn.) 23.93 18.43 23.46 17.47 21.30 27.04 27.52
34 Noah Larson FR-1 Bethany Lutheran 24.29 22.11 18.95 21.14 20.41 30.61 17.25
37 Andrew Cin-Walker FR-1 Hamline 24.33 23.85 21.17 22.63 21.17 18.98 31.15
39 Alex Chantara JR-3 Bethel (Minn.) 24.70 21.74 26.93 25.45 19.27 31.37 27.91
43 Marshal Lortie SR-4 Bethel (Minn.) 24.79 23.06 22.56 31.49 23.80 17.60 27.52
Men's 200 Meters Section 7
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Adam Hausken JR-3 Concordia-St. Paul 27.03 23.92 27.99 30.62
26 Jack Blaney FR-1 Gustavus Adolphus 16.76 23.94 26.58 27.77
31 Sam Yankey JR-3 Hamline 29.73 24.17 22.72 25.14
33 Isaac Eickhoff JR-3 Bethel (Minn.) 24.77 24.28 17.49 20.16
35 Ben Frederickson SO-2 St. John's (Minn.) 22.86 24.31 25.04 22.61
  Mohamed Sharif FR-1 Augsburg NT NT NT NT
  Joshua Curtis FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT NT
  Evan Howard JR-3 Carleton NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Barinedum Kordah JR-3 Augsburg 26.04 22.25 16.25 28.71 18.69
8 Ryan Queenan JR-3 St. Thomas (Minn.) 17.14 23.16 29.88 27.10 20.85
20 Jacob Mischke FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.30 23.72 27.52 28.71 30.37
28 Luke Kelvington FR-1 St. John's (Minn.) 16.83 24.04 24.04 26.21 20.20
32 Chi-Cori Barnes FR-1 Concordia-St. Paul 30.07 24.25 23.28 19.65 17.71
  Nick Zurn SR-4 St. John's (Minn.) NT NT NT NT NT
  Zach Grieves JR-3 St. John's (Minn.) NT NT NT NT NT
  Daniel Trentacoste SO-2 Gustavus Adolphus NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 9
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Ben Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.15 25.93
14 Nathan Huss JR-3 Hamline 23.52 20.23
15 Charles Arnold JR-3 Concordia-St. Paul 23.61 20.78
16 Joey Pugh SO-2 St. Olaf 23.65 21.76
18 Aidan Larsen SR-4 Carleton 23.69 27.48
19 Michael Witschen JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.72 16.85
21 Logan Davis FR-1 St. John's (Minn.) 23.78 19.03
30 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Clu 24.13 23.41
Men's 200 Meters Section 10
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jack Schultenover SO-2 Macalester 16.40 26.33 23.09 28.64 23.09
6 Patrick Klamm JR-3 Bethel (Minn.) 22.20 22.89 23.12 26.13 24.51
12 Jon Pytlak FR-1 Bethel (Minn.) 27.81 24.54 23.37 19.40 19.40
13 Thane Widmer SO-2 Hamline 22.30 18.08 23.47 25.82 26.29
23 Sam ReMine JR-3 Gustavus Adolphus 19.30 18.11 23.82 20.01 19.54
27 Joel Baeza FR-1 St. John's (Minn.) 21.83 18.23 23.98 23.26 17.51
  Ryan Kuester JR-3 St. John's (Minn.) NT NT NT NT NT
  Ben Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 11
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Manni Egbujor FR-1 Augsburg 28.44 20.60 16.80 22.39
3 Anthony Ekholm FR-1 St. Thomas (Minn.) 20.74 23.22 17.13 22.54
4 Karl Olsen FR-1 Bethel (Minn.) 28.58 27.66 24.46 22.86
9 Maurice Hicks SO-2 Carleton 24.84 26.93 26.46 23.21
10 Daniel Sauro JR-3 St. Thomas (Minn.) 22.29 17.64 19.04 23.21
11 Matthew Marrin FR-1 Concordia-St. Paul 17.74 29.65 18.91 23.34
  Undre Smith-Brewer JR-3 Augsburg NT NT NT NT
  Drew Schoenbauer FR-1 St. John's (Minn.) NT NT NT NT