April 20-23, 2016
|
Kansas-Rock Chalk Park - Lawrence, KS

Women 800m Run unseeded Collegiate

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mary Carr JR-3 Southwest Baptist 2:09.85 1:44.15 2:17.97 2:43.67 1:52.27 2:15.26
2 Faheemah Scraders FR-1 Iowa Central CC 1:53.63 2:09.86 2:55.86 2:54.50 2:11.22 2:15.27
3 Brooke Guiot JR-3 UMKC 2:49.75 2:11.42 2:22.37 2:08.68 1:37.20 2:16.89
4 Hanna Miller JR-3 UMKC 2:44.02 1:53.02 2:38.51 2:37.13 1:47.51 2:17.83
5 Courtney Freed FR-1 Cloud County CC 2:05.86 3:00.40 2:46.41 1:39.29 2:32.43 2:19.84
6 Alexis Fritz SO-2 Southwest Baptist 1:43.60 2:01.80 2:10.20 2:24.20 2:35.40 2:20.00
7 Courtney Griffiths FR-1 Cowley County CC 1:53.58 2:11.81 2:37.05 2:14.62 2:20.22 2:20.22
8 Janelle Johnson JR-3 UMKC 2:59.54 2:53.89 2:48.23 2:41.17 2:05.82 2:21.37
9 Taffoya Shirley SO-2 Iowa Western CC 3:02.98 2:23.26 2:11.92 2:41.70 2:14.75 2:21.84
10 Samantha Gibson JR-3 Central Arkansas 3:03.38 2:54.85 1:50.88 2:09.36 2:46.32 2:22.15
11 Jordan Calderwood JR-3 Ottawa 2:19.55 3:03.69 2:55.14 1:42.52 2:26.67 2:22.39
12 Mallory Fine FR-1 South Dakota 2:19.68 2:05.43 1:42.63 2:09.71 1:41.20 2:22.53
13 Christa Follette FR-1 Friends 3:02.51 2:22.58 2:12.60 2:31.14 2:35.42 2:22.58
14 Madeline Huglen FR-1 South Dakota 2:40.09 2:57.24 1:51.49 2:44.37 2:17.22 2:22.93
15 Kati Nelson SR-4 South Dakota 2:33.96 2:36.83 2:23.88 2:13.81 1:59.42 2:23.88
16 Katrina Guyot FR-1 Kansas 1:46.48 2:22.46 2:09.51 2:56.99 3:05.62 2:23.89
17 Sheridan Hoyer FR-1 Oklahoma City 1:50.06 2:34.95 2:07.44 2:01.64 2:01.64 2:24.81
18 Jenna Rangel SR-4 Avila 1:57.45 2:25.00 2:22.10 2:58.35 2:43.85 2:25.00
19 Morgan Lenners JR-3 Nebraska Wesleyan 2:48.70 2:15.25 2:06.53 2:47.25 1:56.35 2:25.43
20 Jennifer Carter SR-4 Lindenwood 2:28.96 1:49.53 2:36.27 2:27.50 2:39.19 2:26.04
21 Taylor Stueve SR-4 Emporia St. 1:46.98 2:49.99 3:07.58 2:48.53 2:13.36 2:26.54
22 Sarah Heitmeyer   Unattached 1:45.75 1:44.28 2:22.47 1:53.09 2:29.81 2:26.87
23 Alexis Metoyer FR-1 Oklahoma City 2:41.84 2:22.71 2:46.25 2:24.18 2:09.47 2:27.12
24 Jessica Coleman SO-2 Garden City CC 2:48.82 2:44.37 2:39.93 2:26.60 1:58.47 2:28.08
25 Sierra Coen SO-2 Johnson County CC 2:23.90 1:45.33 2:15.00 2:25.39 3:09.89 2:28.35
26 Emily Ellis SO-2 Johnson County CC 2:31.58 1:58.88 3:13.18 2:03.34 1:44.02 2:28.60
Women 800m Run unseeded Collegiate Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Courtney Griffiths FR-1 Cowley County CC 2:34.25 2:20.22
10 Samantha Gibson JR-3 Central Arkansas 2:32.10 2:22.15
13 Christa Follette FR-1 Friends 1:52.64 2:22.58
17 Sheridan Hoyer FR-1 Oklahoma City 2:13.23 2:24.81
19 Morgan Lenners JR-3 Nebraska Wesleyan 2:31.25 2:25.43
21 Taylor Stueve SR-4 Emporia St. 2:29.47 2:26.54
22 Sarah Heitmeyer   Unattached 2:31.28 2:26.87
25 Sierra Coen SO-2 Johnson County CC 2:37.26 2:28.35
Women 800m Run unseeded Collegiate Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jordan Calderwood JR-3 Ottawa 2:56.57 2:22.39 2:25.24 2:55.14 1:59.61 2:25.24 2:20.97
12 Mallory Fine FR-1 South Dakota 2:35.36 2:22.53 2:36.79 1:54.03 2:51.04 2:51.04 2:18.26
14 Madeline Huglen FR-1 South Dakota 2:42.94 2:22.93 2:05.78 1:55.78 1:48.63 2:41.51 2:27.22
18 Jenna Rangel SR-4 Avila 3:05.60 2:25.00 3:07.05 2:45.30 2:45.30 2:51.10 2:36.60
20 Jennifer Carter SR-4 Lindenwood 2:09.98 2:26.04 2:21.66 2:50.87 1:48.07 1:53.92 3:02.55
23 Alexis Metoyer FR-1 Oklahoma City 1:57.70 2:27.12 2:24.18 3:05.38 2:22.71 2:16.83 2:28.60
24 Jessica Coleman SO-2 Garden City CC 3:09.55 2:28.08 1:43.66 2:11.80 3:03.62 2:01.43 2:05.87
26 Emily Ellis SO-2 Johnson County CC 1:52.94 2:28.60 2:07.80 1:54.43 2:46.44 1:51.45 2:47.92
Women 800m Run unseeded Collegiate Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mary Carr JR-3 Southwest Baptist 1:40.10 2:22.03 2:04.44 1:59.03 2:15.26
2 Faheemah Scraders FR-1 Iowa Central CC 2:05.81 2:40.98 1:45.51 2:16.63 2:15.27
3 Brooke Guiot JR-3 UMKC 1:53.62 2:41.53 1:52.25 2:38.80 2:16.89
4 Hanna Miller JR-3 UMKC 2:30.24 2:08.19 1:54.40 2:23.35 2:17.83
5 Courtney Freed FR-1 Cloud County CC 2:08.66 2:35.23 2:15.65 2:08.66 2:19.84
6 Alexis Fritz SO-2 Southwest Baptist 1:40.80 2:08.80 2:57.80 2:11.60 2:20.00
8 Janelle Johnson JR-3 UMKC 2:59.54 1:40.38 2:36.92 2:05.82 2:21.37
9 Taffoya Shirley SO-2 Iowa Western CC 2:00.57 2:38.86 2:48.79 2:26.10 2:21.84
15 Kati Nelson SR-4 South Dakota 1:53.67 2:31.08 2:02.30 1:52.23 2:23.88
16 Katrina Guyot FR-1 Kansas 1:43.60 2:00.87 1:43.60 2:44.04 2:23.89