April 23, 2016
|
St. Norbert - De Pere, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Abby Thrams SO-2 Carroll 5:02.33 4:04.89 10
2 Charlotte Walsh SR-4 St. Norbert 5:04.79 5:07.84 8
3 Jessica Stumpner JR-3 Wisconsin Lutheran 5:07.60 3:59.93 6
4 MacKenzie McDonald FR Cardinal Stritch Universi 5:08.69 4:44.00 5
5 Isabella Sakai FR Cardinal Stritch Universi 5:09.35 3:58.20 4
6 Taylor Miller SR-4 St. Norbert 5:09.84 5:22.24 3
7 Tori Nelsen SO-2 St. Norbert 5:12.47 6:30.59 2
8 Megan Reese FR-1 Carroll 5:12.52 6:36.90 1
9 Emma Hayes JR-3 Wis.-River Falls 5:13.94 4:39.41 -
10 Brooke Dietsche FR-1 Carroll 5:15.60 4:09.33 -
11 Emily Klatt FR-1 Wis.-River Falls 5:16.07 6:22.45 -
12 Grace Kusik FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 5:27.20 5:43.56 -
13 Alana Blegen SO-2 St. Norbert 5:37.57 5:17.32 -
14 Sam Marz FR Wisconsin Track Club 5:38.04 7:12.70 -
15 Alyssa Zuhlke FR-1 Marian (Wis.) 5:46.36 4:12.85 -
16 Erika Shaw SO-2 Wisconsin Lutheran 5:48.68 4:59.87 -
17 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 5:49.35 4:15.03 -
18 Amy Fels SO-2 Ripon 5:56.22 5:20.60 -
19 Teresa Van Horn FR SNC Alumni 6:25.84 6:45.14 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Grace Kusik FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 6:19.56 5:27.20 -
13 Alana Blegen SO-2 St. Norbert 4:53.69 5:37.57 -
14 Sam Marz FR Wisconsin Track Club 4:40.58 5:38.04 -
15 Alyssa Zuhlke FR-1 Marian (Wis.) 4:09.38 5:46.36 -
16 Erika Shaw SO-2 Wisconsin Lutheran 4:59.87 5:48.68 -
17 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 7:13.20 5:49.35 -
18 Amy Fels SO-2 Ripon 4:59.23 5:56.22 -
19 Teresa Van Horn FR SNC Alumni 5:31.83 6:25.84 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Abby Thrams SO-2 Carroll 5:02.33 4:23.03 5:44.66 4:16.98 10
2 Charlotte Walsh SR-4 St. Norbert 5:04.79 4:49.55 5:41.37 5:01.75 8
3 Jessica Stumpner JR-3 Wisconsin Lutheran 5:07.60 3:50.70 5:29.14 3:41.48 6
4 MacKenzie McDonald FR Cardinal Stritch Universi 5:08.69 5:55.00 4:10.04 5:55.00 5
5 Isabella Sakai FR Cardinal Stritch Universi 5:09.35 5:58.85 5:46.48 5:03.17 4
6 Taylor Miller SR-4 St. Norbert 5:09.84 6:14.91 4:48.16 5:22.24 3
7 Tori Nelsen SO-2 St. Norbert 5:12.47 5:34.35 3:38.73 5:09.35 2
8 Megan Reese FR-1 Carroll 5:12.52 5:46.90 4:16.27 5:03.15 1
9 Emma Hayes JR-3 Wis.-River Falls 5:13.94 4:01.74 6:26.15 5:10.80 -
10 Brooke Dietsche FR-1 Carroll 5:15.60 3:53.55 5:34.54 5:25.07 -
11 Emily Klatt FR-1 Wis.-River Falls 5:16.07 6:35.09 4:12.86 4:25.50 -