April 29-30, 2016
|
Beloit College - Beloit, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keeley Knobloch FR-1 St. Ambrose 5:00.79 10
2 Hannah Weide FR-1 Wisconsin Lutheran 5:05.27 8
3 Jessica Stumpner JR-3 Wisconsin Lutheran 5:08.61 6
4 Kate Saulcy FR-1 Monmouth (Ill.) 5:10.30 5
5 Amy Wollenburg SO-2 Monmouth (Ill.) 5:13.14 4
6 Alyssa Faulks SR-4 Olivet Nazarene 5:15.08 3
7 Chloe Gunn FR-1 St. Ambrose 5:16.24 2
8 Karlee Larson FR-1 Carroll 5:17.53 1
9 Sara Messner SO-2 Carroll 5:18.10 -
10 Alyse Peters SO-2 Edgewood 5:18.41 -
11 Mallory Rettenmeier FR-1 St. Ambrose 5:25.67 -
12 Siobhan Heiss FR-1 Wisconsin Lutheran 5:26.89 -
13 Karalynn Brock FR-1 Olivet Nazarene 5:28.89 -
14 Sarah White SO-2 Olivet Nazarene 5:30.30 -
15 Amy Konkol SO-2 Carroll 5:31.75 -
16 Christine Cano SO-2 Olivet Nazarene 5:32.49 -
17 Grace Neubauer SR-4 Knox 5:33.13 -
18 Taylor Parus SR-4 St. Ambrose 5:36.09 -
19 Kelci Foss SO-2 Monmouth (Ill.) 5:39.91 -
20 Taylor Hills SO-2 St. Ambrose 5:40.07 -
21 Ann Froeschle SO-2 St. Ambrose 5:40.18 -
22 Heather Halverson SO-2 Olivet Nazarene 5:43.50 -
23 Samantha Sanders JR-3 Olivet Nazarene 5:44.15 -
24 Ashley Oosterhouse JR-3 Olivet Nazarene 5:44.68 -
25 Alyssa Jansen JR-3 Carroll 5:46.40 -
26 Kaley Lobb JR-3 Monmouth (Ill.) 5:48.12 -
27 Katelynn Propes JR-3 Monmouth (Ill.) 5:48.49 -
28 Felicia Klingenberg SO-2 Olivet Nazarene 5:52.95 -
29 Christine Dorband SO-2 Olivet Nazarene 5:55.64 -
30 Theresa Birzer SO-2 Knox 5:59.24 -
31 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 5:59.79 -
32 Mary Adlfinger SR-4 St. Ambrose 5:59.91 -
33 Marisa Miller FR-1 Knox 6:04.24 -
34 Natalie Dusek FR-1 Beloit 6:04.84 -
35 Rebecca DiSomma FR-1 Knox 6:08.70 -
36 Shleby Carlson FR-1 St. Ambrose 6:11.84 -
37 Christina Vargas FR-1 Olivet Nazarene 6:13.31 -
38 Moira Stephens SO-2 St. Ambrose 6:21.14 -
39 Farzana Ahmed FR-1 Knox 6:22.58 -
40 Alejandra Zamudio FR-1 Olivet Nazarene 7:56.04 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Taylor Hills SO-2 St. Ambrose 7:22.10 5:40.07 -
26 Kaley Lobb JR-3 Monmouth (Ill.) 7:04.71 5:48.12 -
30 Theresa Birzer SO-2 Knox 7:29.05 5:59.24 -
34 Natalie Dusek FR-1 Beloit 4:19.04 6:04.84 -
35 Rebecca DiSomma FR-1 Knox 5:13.40 6:08.70 -
36 Shleby Carlson FR-1 St. Ambrose 5:12.35 6:11.84 -
37 Christina Vargas FR-1 Olivet Nazarene 4:32.52 6:13.31 -
38 Moira Stephens SO-2 St. Ambrose 6:51.64 6:21.14 -
39 Farzana Ahmed FR-1 Knox 6:41.71 6:22.58 -
40 Alejandra Zamudio FR-1 Olivet Nazarene 8:15.09 7:56.04 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Siobhan Heiss FR-1 Wisconsin Lutheran 5:26.89 4:14.98 6:38.81 4:57.47 -
19 Kelci Foss SO-2 Monmouth (Ill.) 5:39.91 6:13.91 6:41.10 6:13.91 -
23 Samantha Sanders JR-3 Olivet Nazarene 5:44.15 5:23.51 6:39.22 5:44.15 -
25 Alyssa Jansen JR-3 Carroll 5:46.40 4:05.95 4:23.27 4:19.80 -
27 Katelynn Propes JR-3 Monmouth (Ill.) 5:48.49 4:14.40 4:07.43 4:10.92 -
28 Felicia Klingenberg SO-2 Olivet Nazarene 5:52.95 5:17.66 4:56.48 5:28.25 -
29 Christine Dorband SO-2 Olivet Nazarene 5:55.64 4:55.19 5:44.97 5:48.53 -
31 Cassendra Summerfelt JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 5:59.79 7:04.56 4:29.85 5:34.61 -
32 Mary Adlfinger SR-4 St. Ambrose 5:59.91 6:07.11 7:29.89 7:29.89 -
33 Marisa Miller FR-1 Knox 6:04.24 6:11.53 6:11.53 6:18.81 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Sara Messner SO-2 Carroll 4:33.57 6:15.36 6:37.63 5:18.10 -
10 Alyse Peters SO-2 Edgewood 5:31.15 4:11.55 5:02.49 5:18.41 -
14 Sarah White SO-2 Olivet Nazarene 7:02.79 4:44.06 6:26.45 5:30.30 -
15 Amy Konkol SO-2 Carroll 4:55.26 6:14.88 3:55.55 5:31.75 -
16 Christine Cano SO-2 Olivet Nazarene 5:49.12 6:58.94 3:52.75 5:32.49 -
17 Grace Neubauer SR-4 Knox 4:43.16 7:03.08 6:26.43 5:33.13 -
18 Taylor Parus SR-4 St. Ambrose 3:55.27 5:52.90 6:33.23 5:36.09 -
21 Ann Froeschle SO-2 St. Ambrose 6:41.42 7:08.63 4:32.15 5:40.18 -
22 Heather Halverson SO-2 Olivet Nazarene 5:26.33 6:00.68 4:07.32 5:43.50 -
24 Ashley Oosterhouse JR-3 Olivet Nazarene 7:14.30 5:51.58 6:05.36 5:44.68 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Keeley Knobloch FR-1 St. Ambrose 5:57.94 5:57.94 5:24.86 5:00.79 6:06.97 10
2 Hannah Weide FR-1 Wisconsin Lutheran 5:14.43 4:53.06 5:02.22 5:05.27 5:14.43 8
3 Jessica Stumpner JR-3 Wisconsin Lutheran 4:56.27 6:25.77 4:13.06 5:08.61 6:16.51 6
4 Kate Saulcy FR-1 Monmouth (Ill.) 6:15.47 6:43.39 4:11.35 5:10.30 5:22.72 5
5 Amy Wollenburg SO-2 Monmouth (Ill.) 6:37.69 4:16.78 4:10.52 5:13.14 4:44.96 4
6 Alyssa Faulks SR-4 Olivet Nazarene 4:37.27 3:59.46 4:05.77 5:15.08 5:27.69 3
7 Chloe Gunn FR-1 St. Ambrose 6:47.95 5:16.24 6:06.84 5:16.24 3:47.70 2
8 Karlee Larson FR-1 Carroll 5:04.83 4:55.31 5:04.83 5:17.53 6:01.99 1
11 Mallory Rettenmeier FR-1 St. Ambrose 6:47.09 6:08.01 6:40.58 5:25.67 3:54.49 -
13 Karalynn Brock FR-1 Olivet Nazarene 4:26.40 6:44.54 4:26.40 5:28.89 4:46.14 -