April 23, 2016
|
Bellarmine University - Louisville, KY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Roberts SO-2 Southern Indiana 4:32.24 5:43.03 3:54.13
2 Flannery Musk   Unattached 4:40.98 5:51.23 5:56.85
3 Jamie Adkins SR-4 Southern Indiana 4:41.69 4:55.78 3:22.82
4 Anais Da Silva FR-1 Vincennes 4:44.25 3:53.09 4:49.94
5 Kelly O'Shea SO-2 Vincennes 4:48.83 5:06.16 3:27.96
6 Erin Crone SO-2 Bellarmine 4:49.79 3:28.65 4:20.82
7 Whitney Elliott SO-2 Lincoln Memorial 4:49.99 4:21.00 5:16.09
8 Allison Rollins FR-1 Southern Indiana 4:50.72 4:33.28 3:46.77
9 Megan Line FR-1 Bellarmine 4:51.72 4:37.14 4:25.47
10 Micalah Booher FR-1 Southern Indiana 4:54.80 6:20.30 5:03.65
11 Hope Jones FR-1 Southern Indiana 4:54.81 6:05.57 5:59.67
12 Sarah Hamilton FR-1 Southern Indiana 4:57.87 4:19.15 5:57.45
13 Lauren Best FR-1 Morehead State 4:57.90 4:01.30 4:31.09
14 Gloria Corona-Luna FR-1 Morehead State 4:58.34 5:07.29 3:46.74
15 Carly Whitesell JR-3 Southern Indiana 4:58.41 6:04.06 4:49.46
16 Sarah Schuster SO-2 Bellarmine 5:03.38 3:38.44 5:54.96
17 Bailey Knable JR-3 Southern Indiana 5:04.40 4:55.27 4:52.23
18 Uria Thomas FR-1 Lincoln Memorial 5:05.49 3:36.90 6:37.14
19 Rachel Keeley SO-2 Kentucky Wesleyan 5:06.17 4:11.06 4:41.68
20 Kayla Payne SO-2 Spalding 5:10.10 4:20.49 3:37.07
21 Lauren Hayden SO-2 Bellarmine 5:10.39 4:51.77 3:59.00
22 Erin Connor JR-3 Indianapolis 5:16.19 5:06.71 4:35.09
23 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 5:16.79 6:04.31 5:54.81
24 Tia Belter SR-4 Lincoln Memorial 5:19.19 4:40.89 6:54.95
25 Caroline Cravens SO-2 Lincoln Memorial 5:21.49 4:07.55 4:10.77
26 Miranda Coats FR-1 Southern Indiana 5:21.72 6:48.59 6:29.29
27 Ally Conrad SR-4 Bellarmine 5:24.30 3:53.50 4:09.72
28 Sam Zuber SO-2 Bellarmine 5:24.81 5:18.32 4:32.84
29 Krista Holka SR-4 Lincoln Memorial 5:24.86 4:13.39 4:00.40
30 Allie Vincent SO-2 Lincoln Memorial 5:25.28 6:43.35 6:40.10
31 Millie Biddle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 5:25.28 5:02.51 4:10.47
32 Casey Price JR-3 Kentucky Wesleyan 5:26.63 5:26.63 3:51.91
33 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 5:30.90 3:58.25 3:51.63
34 Gabby Wagers FR-1 Spalding 5:44.09 6:15.06 4:18.07
35 Brandi McDonald   IN Tech JV 5:54.43 5:43.80 4:32.92
36 Hailee Maddox   IN Tech JV 6:05.10 7:10.82 5:17.64
37 Gabrielle Pepple SO-2 St. Joseph's (Ind.) 6:48.94 6:03.96 5:10.80
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Roberts SO-2 Southern Indiana 3:37.80 4:32.24 3:45.96
2 Flannery Musk   Unattached 3:56.03 4:40.98 5:25.94
3 Jamie Adkins SR-4 Southern Indiana 3:25.64 4:41.69 3:53.81
4 Anais Da Silva FR-1 Vincennes 4:49.94 4:44.25 5:06.99
5 Kelly O'Shea SO-2 Vincennes 3:51.07 4:48.83 4:31.50
6 Erin Crone SO-2 Bellarmine 4:49.79 4:49.79 5:44.85
7 Whitney Elliott SO-2 Lincoln Memorial 5:53.79 4:49.99 3:40.40
8 Allison Rollins FR-1 Southern Indiana 4:59.45 4:50.72 4:39.10
9 Megan Line FR-1 Bellarmine 4:42.97 4:51.72 3:50.46
11 Hope Jones FR-1 Southern Indiana 3:47.01 4:54.81 4:37.13
13 Lauren Best FR-1 Morehead State 3:37.47 4:57.90 5:18.76
15 Carly Whitesell JR-3 Southern Indiana 6:16.00 4:58.41 5:34.22
17 Bailey Knable JR-3 Southern Indiana 6:02.24 5:04.40 5:31.80
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Micalah Booher FR-1 Southern Indiana 4:45.96 4:10.58 4:54.80 6:08.50
12 Sarah Hamilton FR-1 Southern Indiana 4:07.24 4:28.09 4:57.87 5:48.51
14 Gloria Corona-Luna FR-1 Morehead State 6:27.85 5:46.08 4:58.34 4:37.46
16 Sarah Schuster SO-2 Bellarmine 4:42.15 3:32.37 5:03.38 4:02.71
18 Uria Thomas FR-1 Lincoln Memorial 5:36.04 6:24.92 5:05.49 5:32.99
19 Rachel Keeley SO-2 Kentucky Wesleyan 4:01.88 6:16.59 5:06.17 6:28.84
20 Kayla Payne SO-2 Spalding 5:41.11 3:43.28 5:10.10 5:13.21
21 Lauren Hayden SO-2 Bellarmine 6:24.89 4:02.11 5:10.39 3:37.28
23 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 6:23.32 6:20.15 5:16.79 5:00.95
24 Tia Belter SR-4 Lincoln Memorial 5:31.96 3:49.82 5:19.19 6:07.07
25 Caroline Cravens SO-2 Lincoln Memorial 5:56.86 3:51.48 5:21.49 4:23.63
27 Ally Conrad SR-4 Bellarmine 5:59.98 6:32.41 5:24.30 4:35.66
28 Sam Zuber SO-2 Bellarmine 6:42.77 4:23.10 5:24.81 5:11.82
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Erin Connor JR-3 Indianapolis 5:50.97 6:28.92 5:16.19 6:47.89 5:03.55 4:19.28 6:09.95
26 Miranda Coats FR-1 Southern Indiana 5:02.42 4:10.95 5:21.72 4:52.77 5:37.81 6:16.42 6:29.29
29 Krista Holka SR-4 Lincoln Memorial 4:16.64 5:54.10 5:24.86 6:33.08 6:26.59 6:23.34 5:37.86
30 Allie Vincent SO-2 Lincoln Memorial 4:00.71 4:23.48 5:25.28 4:07.22 3:50.95 4:46.25 5:51.31
31 Millie Biddle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 5:51.31 4:23.48 5:25.28 6:36.85 7:02.87 5:48.05 5:54.56
32 Casey Price JR-3 Kentucky Wesleyan 3:51.91 5:52.76 5:26.63 6:38.49 6:09.10 6:54.82 4:34.37
33 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 4:51.20 5:20.98 5:30.90 5:24.29 5:34.21 4:44.58 4:31.34
34 Gabby Wagers FR-1 Spalding 7:06.68 5:50.98 5:44.09 6:32.27 6:39.15 5:02.80 5:30.33
35 Brandi McDonald   IN Tech JV 5:22.54 6:05.07 5:54.43 5:43.80 5:33.17 5:36.71 5:29.62
36 Hailee Maddox   IN Tech JV 6:01.45 7:54.63 6:05.10 7:47.33 7:40.03 5:28.59 4:41.13
37 Gabrielle Pepple SO-2 St. Joseph's (Ind.) 5:51.69 6:28.50 6:48.94 6:12.14 6:20.32 4:54.44 4:46.26