April 3, 2016
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Makenzie Smith JR-3 MSU-Moorhead 8:43.08 10:30.21 10:23.91 9:52.40
2 Annika Rotvold FR-1 Augustana (S.D.) 10:12.35 10:31.28 11:21.79 11:28.10
3 Marina Paul SR-4 Minnesota State 12:13.76 10:38.05 7:52.16 11:16.34
4 Courtney Hottovy FR-1 Augustana (S.D.) 10:19.85 10:45.67 12:16.07 12:35.44
5 Sam Sunstrom JR-3 St. Cloud State 9:31.10 10:48.97 11:34.40 8:06.73
6 Lily Paul FR-1 Minnesota State 9:04.75 11:20.93 9:38.79 8:30.70
7 Mariah Betzler SO-2 Minnesota State 12:50.31 11:21.69 8:38.09 9:53.07
8 Alicia Swenson FR-1 MSU-Moorhead 8:55.85 11:35.90 8:07.13 8:41.93
9 Sarah Curran SO-2 Concordia-Moorhead 10:56.17 11:38.05 9:25.42 10:28.25
10 Tenley Schwartz SO-2 Sioux Falls 11:04.67 11:39.65 9:47.71 11:25.66
11 Brianna Gruenberg FR-1 Concordia-Moorhead 9:14.69 11:42.13 8:25.54 11:00.01
12 Mackenzie Foltz FR-1 MSU-Moorhead 11:05.46 11:55.54 9:53.90 11:26.92
13 Karen Mayfield SO-2 Dakota State 10:31.55 11:57.67 13:38.15 14:21.21
14 Sarah Kuball FR-1 Concordia-Moorhead 15:18.81 11:57.82 9:05.55 11:43.47
15 Bethany Pearson FR-1 Sioux Falls 11:41.80 12:11.04 10:43.32 10:57.94
16 Patience Alberston SO-2 Minot State 15:01.73 12:13.11 12:35.11 15:16.39
17 Tarja Nelsen FR-1 Concordia-Moorhead 12:52.32 12:15.54 15:19.43 10:03.15
18 Andrea Kontor SR-4 Briar Cliff 9:40.76 12:34.23 13:42.11 11:03.73
19 Sara Stanton JR-3 Concordia-Moorhead 15:08.26 12:36.88 9:57.94 11:59.04
20 Susan Drache SR-4 Concordia-Moorhead 15:02.83 12:38.68 14:40.07 13:09.03
21 Morgan Aughenbaugh SO-2 Dakota Wesleyan 13:33.06 12:47.03 14:34.42 9:04.60
22 Kelsie King FR-1 Dakota Wesleyan 11:17.49 12:58.72 9:05.11 11:09.70
23 Lindsay Stassen SR-4 St. Cloud State 14:11.08 13:00.80 14:57.92 13:32.04
24 Andrea Schmitt FR-1 Concordia-Moorhead 9:57.64 13:27.62 9:33.41 12:39.17
25 Shelby Kline FR-1 Concordia-Moorhead 11:40.41 13:34.42 13:18.14 14:15.15
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Mackenzie Foltz FR-1 MSU-Moorhead 11:55.54
14 Sarah Kuball FR-1 Concordia-Moorhead 11:57.82
15 Bethany Pearson FR-1 Sioux Falls 12:11.04
16 Patience Alberston SO-2 Minot State 12:13.11
17 Tarja Nelsen FR-1 Concordia-Moorhead 12:15.54
18 Andrea Kontor SR-4 Briar Cliff 12:34.23
19 Sara Stanton JR-3 Concordia-Moorhead 12:36.88
20 Susan Drache SR-4 Concordia-Moorhead 12:38.68
21 Morgan Aughenbaugh SO-2 Dakota Wesleyan 12:47.03
22 Kelsie King FR-1 Dakota Wesleyan 12:58.72
23 Lindsay Stassen SR-4 St. Cloud State 13:00.80
24 Andrea Schmitt FR-1 Concordia-Moorhead 13:27.62
25 Shelby Kline FR-1 Concordia-Moorhead 13:34.42
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Makenzie Smith JR-3 MSU-Moorhead 10:42.82 12:29.95 10:11.31 10:30.21
2 Annika Rotvold FR-1 Augustana (S.D.) 7:28.21 11:21.79 8:50.28 10:31.28
3 Marina Paul SR-4 Minnesota State 8:30.44 10:18.91 8:17.68 10:38.05
4 Courtney Hottovy FR-1 Augustana (S.D.) 9:41.11 9:34.65 11:37.33 10:45.67
5 Sam Sunstrom JR-3 St. Cloud State 7:53.75 13:44.20 8:45.67 10:48.97
6 Lily Paul FR-1 Minnesota State 13:50.74 9:45.60 8:23.89 11:20.93
7 Mariah Betzler SO-2 Minnesota State 12:50.31 9:46.26 9:32.62 11:21.69
8 Alicia Swenson FR-1 MSU-Moorhead 10:54.15 14:43.80 9:23.68 11:35.90
9 Sarah Curran SO-2 Concordia-Moorhead 10:49.19 9:53.35 12:54.84 11:38.05
10 Tenley Schwartz SO-2 Sioux Falls 13:24.60 10:08.70 14:06.58 11:39.65
11 Brianna Gruenberg FR-1 Concordia-Moorhead 11:07.03 10:17.88 9:07.67 11:42.13
13 Karen Mayfield SO-2 Dakota State 12:26.38 14:57.09 13:23.79 11:57.67