April 16, 2016
|
Ohio Wesleyan - Delaware, OH

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Fowler JR-3 Ohio Wesleyan 10:49.96 10:30.47 7:41.48 9:38.47 10
2 Emilee Miller SR-4 Defiance 11:20.11 13:08.93 8:30.09 8:36.89 8
3 Heather Sandvik FR-1 Otterbein 11:27.43 11:06.81 9:30.57 8:49.33 6
4 Alex Hammit JR-3 Mount Union 11:38.28 13:36.99 13:50.96 13:16.04 5
5 Kierra Lathrop JR-3 Otterbein 11:39.48 9:26.58 12:49.43 12:35.44 4
6 Erin Kiley SO-2 John Carroll 11:47.64 9:19.04 15:19.94 12:23.03 3
7 Molly Hunt SO-2 Kenyon 11:52.73 12:35.50 11:02.84 11:02.84 2
8 Christine Smith JR-3 John Carroll 11:53.89 13:05.28 10:21.09 11:32.48 1
9 Katy Foltz FR-1 Otterbein 11:57.42 8:50.89 14:20.91 9:19.59 -
10 Margaret Sorg SR-4 Ohio Northern 12:06.26 9:41.01 15:00.57 14:09.73 -
11 Kate Erickson SO-2 Case Western 12:11.21 11:56.59 10:06.91 14:00.90 -
12 Crystal Hajek SO-2 John Carroll 12:11.52 12:26.15 15:14.40 13:53.94 -
13 Madeleine Weiland FR-1 Oberlin 12:17.19 15:43.61 15:58.35 14:22.52 -
14 Danielle Sutter SO-2 Ohio Northern 12:20.11 13:11.92 11:43.11 14:11.13 -
15 Claire Plunkett SO-2 Case Western 12:26.24 14:40.57 13:25.94 8:57.30 -
16 Katie Vance SO-2 Mount Union 12:26.72 15:48.34 11:26.99 10:34.72 -
17 Janelle Posthuma FR-1 Ohio Northern 12:28.39 13:35.75 15:50.46 10:28.65 -
18 Lea Milando FR-1 Oberlin 12:39.51 12:01.54 12:16.73 15:26.61 -
19 Adira Jarman SO-2 Ohio Wesleyan 12:40.09 11:08.88 13:48.50 10:30.88 -
20 Elaine Hinrichs SR-4 Oberlin 12:53.76 11:36.39 11:20.91 10:19.01 -
21 Hannah Gregory JR-3 Muskingum 13:08.95 10:15.39 14:04.18 15:23.08 -
22 Annalee Haviland SR-4 Marietta 13:11.83 10:57.22 12:32.24 15:34.36 -
23 Jacquelyn White JR-3 Wooster 13:38.18 14:43.64 14:19.09 13:13.64 -
  Julissa Poullet JR-3 Otterbein DNF DNF DNF DNF -
  Cassie Schillero SO-2 John Carroll DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sarah Fowler JR-3 Ohio Wesleyan 10:49.96 7:34.98 13:45.45 10
3 Heather Sandvik FR-1 Otterbein 11:27.43 13:03.67 11:54.93 6
4 Alex Hammit JR-3 Mount Union 11:38.28 11:38.28 15:07.77 5
5 Kierra Lathrop JR-3 Otterbein 11:39.48 9:12.59 10:01.56 4
6 Erin Kiley SO-2 John Carroll 11:47.64 10:01.50 9:19.04 3
7 Molly Hunt SO-2 Kenyon 11:52.73 14:36.66 10:12.95 2
8 Christine Smith JR-3 John Carroll 11:53.89 8:34.00 10:28.23 1
9 Katy Foltz FR-1 Otterbein 11:57.42 8:58.07 10:09.81 -
10 Margaret Sorg SR-4 Ohio Northern 12:06.26 14:31.52 15:00.57 -
16 Katie Vance SO-2 Mount Union 12:26.72 11:34.45 8:42.71 -
  Cassie Schillero SO-2 John Carroll DNF DNF DNF -
  Julissa Poullet JR-3 Otterbein DNF DNF DNF -
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Emilee Miller SR-4 Defiance 11:20.11 11:54.12 9:38.10 8
11 Kate Erickson SO-2 Case Western 12:11.21 11:49.28 9:37.66 -
12 Crystal Hajek SO-2 John Carroll 12:11.52 12:40.78 9:01.33 -
13 Madeleine Weiland FR-1 Oberlin 12:17.19 10:48.73 9:49.76 -
14 Danielle Sutter SO-2 Ohio Northern 12:20.11 11:50.51 10:43.90 -
15 Claire Plunkett SO-2 Case Western 12:26.24 12:56.09 14:25.64 -
17 Janelle Posthuma FR-1 Ohio Northern 12:28.39 13:28.27 9:13.81 -
18 Lea Milando FR-1 Oberlin 12:39.51 8:51.66 14:25.85 -
19 Adira Jarman SO-2 Ohio Wesleyan 12:40.09 16:12.92 10:46.08 -
20 Elaine Hinrichs SR-4 Oberlin 12:53.76 11:36.39 16:45.89 -
21 Hannah Gregory JR-3 Muskingum 13:08.95 12:05.84 13:01.06 -
22 Annalee Haviland SR-4 Marietta 13:11.83 14:54.77 13:27.67 -
23 Jacquelyn White JR-3 Wooster 13:38.18 14:19.09 12:57.28 -