April 22-23, 2016
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hilary Reigle FR-1 Mount Union 2:21.64 1:43.40 2:25.89 10
2 Katie Vance SO-2 Mount Union 2:22.46 1:49.70 2:06.79 8
3 Mikaela Bush SR-4 Ashland 2:23.26 2:30.43 2:53.35 6
4 Alyssa Biedron JR-3 John Carroll 2:25.07 2:17.82 2:16.37 5
5 Austin Borton JR-3 Ashland 2:25.31 2:48.56 2:36.94 4
6 Jillian Bajaksouzian SR-4 Ashland 2:25.86 2:02.53 2:09.82 3
7 Maeve Christie SO-2 Baldwin Wallace 2:26.74 3:06.36 1:54.46 2
8 Jordi Warrick SR-4 Mount Union 2:27.60 2:17.27 2:01.04 1
9 Hanna Sterle SR-4 John Carroll 2:31.12 2:59.84 3:11.93 -
10 Colleen Bentler SO-2 Mount Union 2:32.52 2:38.62 2:52.35 -
11 Samantha Butterbaugh SO-2 Cleveland St. 2:33.98 2:44.76 1:47.79 -
12 Emmalee Carver FR-1 Mount Union 2:35.56 1:52.01 2:48.01 -
13 Ashley Pucella FR-1 Ursuline (Ohio) 2:36.01 3:10.34 3:19.70 -
14 Megan Dixon SO-2 Marietta 2:36.97 3:06.80 3:14.65 -
15 Aneesa Volkman FR-1 Lake Erie 2:38.41 2:22.57 2:32.08 -
16 Amber Ruiz-Bueno FR-1 Cuyahoga CC 2:40.47 2:06.78 2:46.89 -
17 Abigail Fabo SR-4 Ursuline (Ohio) 2:40.78 3:08.12 2:08.63 -
18 Jaclyn Tedesco FR-1 Buffalo State 2:42.65 2:29.64 2:11.75 -
19 Amy Russin SO-2 Cuyahoga CC 2:43.48 2:54.93 2:59.83 -
20 Alexis Smith JR-3 Ashland 2:43.54 3:11.35 3:03.17 -
21 Emily Henson FR-1 Mount Union 2:50.74 2:01.23 2:50.74 -
22 Alivia Stephan JR-3 Baldwin Wallace 2:53.13 3:20.83 2:44.48 -
23 Alyssa Fallon FR-1 Cuyahoga CC 2:57.88 2:08.08 2:29.42 -
24 Courtney Craig FR-1 Cuyahoga CC 3:24.14 3:03.73 4:07.01 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hilary Reigle FR-1 Mount Union 2:21.64 2:38.64 10
2 Katie Vance SO-2 Mount Union 2:22.46 2:46.68 8
3 Mikaela Bush SR-4 Ashland 2:23.26 1:53.18 6
4 Alyssa Biedron JR-3 John Carroll 2:25.07 2:48.29 5
5 Austin Borton JR-3 Ashland 2:25.31 2:48.56 4
6 Jillian Bajaksouzian SR-4 Ashland 2:25.86 2:12.74 3
7 Maeve Christie SO-2 Baldwin Wallace 2:26.74 1:44.19 2
11 Samantha Butterbaugh SO-2 Cleveland St. 2:33.98 2:35.52 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Jordi Warrick SR-4 Mount Union 2:27.60 2:02.51 1
10 Colleen Bentler SO-2 Mount Union 2:32.52 2:59.98 -
12 Emmalee Carver FR-1 Mount Union 2:35.56 1:59.79 -
13 Ashley Pucella FR-1 Ursuline (Ohio) 2:36.01 2:46.93 -
15 Aneesa Volkman FR-1 Lake Erie 2:38.41 1:55.64 -
16 Amber Ruiz-Bueno FR-1 Cuyahoga CC 2:40.47 2:50.10 -
18 Jaclyn Tedesco FR-1 Buffalo State 2:42.65 2:15.00 -
20 Alexis Smith JR-3 Ashland 2:43.54 3:04.80 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Hanna Sterle SR-4 John Carroll 2:31.12 3:02.86 3:10.42 2:34.15 2:17.52 -
14 Megan Dixon SO-2 Marietta 2:36.97 3:03.66 2:10.29 3:02.09 2:00.87 -
17 Abigail Fabo SR-4 Ursuline (Ohio) 2:40.78 2:03.80 2:55.25 3:06.51 2:10.24 -
19 Amy Russin SO-2 Cuyahoga CC 2:43.48 3:29.26 3:08.01 1:59.34 3:32.53 -
21 Emily Henson FR-1 Mount Union 2:50.74 2:13.18 2:04.64 3:12.94 2:43.91 -
22 Alivia Stephan JR-3 Baldwin Wallace 2:53.13 2:28.90 3:10.45 2:54.87 3:32.95 -
23 Alyssa Fallon FR-1 Cuyahoga CC 2:57.88 2:38.32 2:08.08 2:59.66 3:38.80 -
24 Courtney Craig FR-1 Cuyahoga CC 3:24.14 3:30.27 4:00.89 3:09.85 2:47.40 -