April 15-16, 2016
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Wis.-Platteville A Paul Rapp, Adam Lange, Darren Hudziak, Wyatt Thompson 3:16.21
2 Wis.-Eau Claire
(B>)
B Jimmy Paske, Kevin Brooks, Ryan Graham, Connor Drexler 3:16.92
3 Wartburg
(D>)
D Justin Anderlik, Cody Snider, Dillon DeMott, Nicholas Green 3:17.26
4 Wis.-Stevens Point A Collin Meyer, Alec Oestreich, Takuto Kobayashi, Dylan McGuire 3:18.06
5 Loras A Stedman Foster, Brandon Gradoville, Kylian Lally, Jake Brock 3:18.12
6 Wis.-Oshkosh A Danny Trimner, Jack Prescott, Nick Freitag, Wal Khat 3:20.51
7 Wis.-Whitewater A Logan Zeien, Connor Larson, Connor Arneson, Bryce Rudebeck 3:20.72
8 Dubuque A Marcus Weathers Jr., Blake Worth, Hunter Klose, Isaiah Ellis 3:22.66
9 Wartburg
(E>)
E Will Coonradt, Levi Dolphin, Nick Hoftender 3:23.78
10 Wartburg A Anthony Green, Ben Cuvelier, Sam McMichael, Jake Kagemann 3:24.81
11 Wis.-Eau Claire
(C>)
C Alec Putnam, DJ Meagher, Erik Van Vleet, Brett Green 3:26.35
12 Wis.-Stevens Point
(B>)
B Matthew Miller, Se'Kon Stephens, Nicholas Kielpinski, Chris Geurts 3:26.46
13 Loras
(B>)
B Evan Gradoville, Anakin Hall, Nathan Kimbrell, Andrew O'Neill 3:26.87
14 Dubuque
(B>)
B Izaiah Lavatai, Jacob Mentzer, Tyler Miller, Clayton Gray 3:27.06
15 Wis.-Whitewater
(C>)
C Ryan Mindham, Ryan Adamski, Jack Sauer, Trent Rudebeck 3:27.23
16 Wis.-Platteville
(B>)
B Blake DeMunck, Mark Schmitz, Kyle Buechner 3:27.44
17 Wis.-Whitewater
(B>)
B Joe Bullis, Ben Ruffing, Noah Verheyden, C.J. Thompson 3:31.89
18 Wis.-Stevens Point
(C>)
C Jeremy Lee, Michael Pomaville, Noah Scheer, Albert Unruh 3:32.00
19 Wis.-Eau Claire
(D>)
D Matt Cooper, Brandon Richter, Erik Rosvold, Logan Genteman 3:32.26
20 Wartburg
(B>)
B Samuel Brooks, Lee Scott, Trevor Oates, Kyle Read 3:46.60
21 Dubuque
(C>)
C Tyler Peugh, Andre Dunlap, Austin Yirkovsky, Isaac Hernandez 3:53.06
22 Wartburg
(C>)
C Ben Coleman, Zach Wells, Zach Marpe, James McGowan 4:00.85
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
14 Dubuque
(B>)
Lavatai, Mentzer, Miller, Gray 3:27.06
15 Wis.-Whitewater
(C>)
Mindham, Adamski, Sauer, Rudebeck 3:27.23
18 Wis.-Stevens Point
(C>)
Lee, Pomaville, Scheer, Unruh 3:32.00
19 Wis.-Eau Claire
(D>)
Cooper, Richter, Rosvold, Genteman 3:32.26
20 Wartburg
(B>)
Brooks, Scott, Oates, Read 3:46.60
21 Dubuque
(C>)
Peugh, Dunlap, Yirkovsky, Hernandez 3:53.06
22 Wartburg
(C>)
Coleman, Wells, Marpe, McGowan 4:00.85
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
8 Dubuque Weathers Jr., Worth, Klose, Ellis 3:22.66
9 Wartburg
(E>)
Coonradt, Dolphin, Hoftender 3:23.78
10 Wartburg Green, Cuvelier, McMichael, Kagemann 3:24.81
11 Wis.-Eau Claire
(C>)
Putnam, Meagher, Van Vleet, Green 3:26.35
12 Wis.-Stevens Point
(B>)
Miller, Stephens, Kielpinski, Geurts 3:26.46
13 Loras
(B>)
Gradoville, Hall, Kimbrell, O'Neill 3:26.87
16 Wis.-Platteville
(B>)
DeMunck, Schmitz, Buechner 3:27.44
17 Wis.-Whitewater
(B>)
Bullis, Ruffing, Verheyden, Thompson 3:31.89
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Wis.-Platteville Rapp, Lange, Hudziak, Thompson 3:16.21
2 Wis.-Eau Claire
(B>)
Paske, Brooks, Graham, Drexler 3:16.92
3 Wartburg
(D>)
Anderlik, Snider, DeMott, Green 3:17.26
4 Wis.-Stevens Point Meyer, Oestreich, Kobayashi, McGuire 3:18.06
5 Loras Foster, Gradoville, Lally, Brock 3:18.12
6 Wis.-Oshkosh Trimner, Prescott, Freitag, Khat 3:20.51
7 Wis.-Whitewater Zeien, Larson, Arneson, Rudebeck 3:20.72