March 26, 2016
|
UW-Parkside-Petretti FH - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Gorman Senior Franklin 2:06.19 1:59.88 2:20.07 2:42.79 1:29.60 1:57.36 10
2 Sean Fischer Junior Racine Park 2:06.91 1:59.30 1:28.84 2:00.57 1:30.11 2:42.45 8
3 Ryan Vojtisek Senior Kenosha Tremper 2:09.17 1:52.38 1:47.22 2:14.34 1:43.34 2:38.88 6
4 Andy Stengel Senior Franklin 2:09.91 1:53.03 2:13.81 1:53.03 1:30.94 1:49.13 5
5 Zakry Schwartz Senior Kenosha Bradford 2:10.78 2:48.71 2:14.71 1:57.71 1:31.55 2:00.32 4
6 Steven Potter Sophomore Oak Creek 2:11.45 2:49.57 1:33.33 2:11.45 1:39.91 2:03.57 3
7 Harrison Foss Junior Muskego 2:11.64 1:58.48 1:32.15 1:57.16 2:20.86 1:50.58 2
8 Jake Fellman Senior Kenosha Bradford 2:11.71 2:48.59 2:26.20 2:31.47 1:51.96 2:10.40 1
9 Cameron Mills Sophomore Kenosha St. Joseph 2:14.58 2:26.70 2:06.51 2:29.39 1:42.28 2:30.73 -
10 Michael Steplyk Senior Kenosha Indian Trail 2:15.84 1:40.53 2:03.62 2:21.28 2:56.60 1:43.24 -
11 Scott Grymkoski Junior Kenosha St. Joseph 2:15.86 2:37.60 2:11.79 2:14.51 2:21.30 2:55.26 -
12 William Dubinsky Senior Waterford 2:17.17 1:36.02 2:30.89 2:36.38 2:15.80 2:36.38 -
13 Tressor Nimi Junior Racine Case 2:17.29 1:42.97 2:17.29 2:37.89 2:21.41 2:13.18 -
14 Evan Infante Junior Kenosha Indian Trail 2:17.51 2:53.27 2:05.14 2:01.01 1:59.64 1:44.51 -
15 Nat Schroeter Sophomore Greenfield 2:19.11 1:52.68 2:44.15 2:13.55 2:38.59 1:44.34 -
16 Simeon Menako Freshman Oak Creek 2:22.04 2:09.26 1:57.90 1:57.90 1:47.95 2:02.16 -
17 Dakota Kumbera Sophomore Greenfield 2:22.30 1:39.61 2:57.88 2:06.65 3:03.57 1:49.58 -
18 Zander Huang Sophomore Kenosha Tremper 2:22.70 2:25.56 2:08.43 2:49.82 1:59.87 2:42.68 -
19 Josh Werry Senior Waterford 2:25.09 3:08.62 2:57.01 1:43.02 2:33.80 2:03.33 -
20 Jerome Allen Junior Racine Case 2:27.49 1:43.25 1:49.15 2:54.04 1:55.05 3:08.79 -
21 Adam Guerrero Freshman Union Grove 2:27.68 2:46.88 2:01.10 1:58.15 2:49.84 2:09.96 -
  Alex Navin Junior Union Grove DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Tressor Nimi Junior Racine Case 2:55.74 2:17.29 -
14 Evan Infante Junior Kenosha Indian Trail 2:28.51 2:17.51 -
15 Nat Schroeter Sophomore Greenfield 2:34.42 2:19.11 -
17 Dakota Kumbera Sophomore Greenfield 2:25.15 2:22.30 -
18 Zander Huang Sophomore Kenosha Tremper 2:04.15 2:22.70 -
20 Jerome Allen Junior Racine Case 2:31.92 2:27.49 -
21 Adam Guerrero Freshman Union Grove 2:29.16 2:27.68 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Ryan Vojtisek Senior Kenosha Tremper 2:09.17 2:15.63 1:56.26 2:46.63 1:40.76 6
9 Cameron Mills Sophomore Kenosha St. Joseph 2:14.58 1:38.25 2:25.35 1:47.67 1:49.01 -
10 Michael Steplyk Senior Kenosha Indian Trail 2:15.84 2:45.73 2:15.84 2:40.30 2:13.13 -
11 Scott Grymkoski Junior Kenosha St. Joseph 2:15.86 2:05.00 2:26.73 2:40.32 2:24.02 -
16 Simeon Menako Freshman Oak Creek 2:22.04 2:36.25 1:55.06 2:12.10 1:57.90 -
19 Josh Werry Senior Waterford 2:25.09 3:02.82 2:51.21 2:45.41 1:41.57 -
  Alex Navin Junior Union Grove DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Gorman Senior Franklin 2:06.19 2:06.19 1:56.10 2:44.05 10
2 Sean Fischer Junior Racine Park 2:17.07 2:06.91 1:30.11 2:17.07 8
4 Andy Stengel Senior Franklin 1:43.93 2:09.91 1:40.03 2:04.72 5
5 Zakry Schwartz Senior Kenosha Bradford 2:13.40 2:10.78 1:52.47 2:06.86 4
6 Steven Potter Sophomore Oak Creek 2:12.77 2:11.45 2:39.06 2:10.14 3
7 Harrison Foss Junior Muskego 1:47.95 2:11.64 1:42.68 2:16.91 2
8 Jake Fellman Senior Kenosha Bradford 2:42.01 2:11.71 2:28.84 2:38.06 1
12 William Dubinsky Senior Waterford 2:40.49 2:17.17 2:45.98 1:55.23 -