April 8- 9, 2016
|
Bellarmine University - Louisville, KY

Men 1500m Run SATURDAY

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Joel Keller SR-4 Indianapolis 5:08.19 4:12.38 3:09.29 3:11.71 3:48.11 4:02.67 5:03.34
2 Christian Machuca   Unattached 3:27.51 5:17.37 4:35.87 4:48.08 3:25.07 4:04.13 3:27.51
3 Alex Cushman SR-4 Indianapolis 4:21.53 3:57.09 5:12.86 3:08.21 5:00.64 4:04.42 4:21.53
4 Kameron Casey SR-4 Indianapolis 4:19.33 4:31.57 5:13.16 4:34.01 4:26.67 4:04.65 4:53.58
5 Greyson Winiger FR-1 Eastern Kentucky 3:41.76 3:04.80 4:06.40 2:52.48 3:04.80 4:06.40 4:06.40
6 Mitch Zabka SO-2 Lipscomb 3:37.14 3:22.33 4:01.81 4:48.69 3:27.27 4:06.74 3:12.46
7 Shane Rigsby FR-1 Morehead State 3:15.54 4:37.22 4:49.59 3:25.44 5:01.97 4:07.51 3:42.76
8 Matthew Egan SO-2 Indianapolis 3:25.99 4:20.59 4:18.11 3:13.58 4:28.04 4:08.18 4:10.67
9 Casey Neal FR-1 Ferris State 3:18.96 3:58.75 3:43.83 3:38.85 4:43.51 4:08.69 4:21.13
10 Jordan Carrington FR-1 Morehead State 3:20.47 4:00.56 4:30.63 5:10.72 4:00.56 4:10.58 4:38.15
11 Connor Greenhalgh FR-1 Eastern Kentucky 4:35.91 5:18.55 4:15.84 4:20.86 4:30.89 4:10.82 4:08.32
12 Farah Abdulkarim FR-1 Morehead State 3:34.02 3:54.16 5:12.21 4:16.82 5:17.25 4:11.78 3:39.05
13 Zach Diamond FR-1 Davenport 3:08.89 5:27.41 4:39.56 3:59.26 5:14.82 4:11.85 4:42.08
14 Cole Rodenberg FR-1 Bellarmine 3:44.16 5:07.27 3:54.23 4:47.12 4:09.35 4:11.86 3:39.12
15 Travis Sisovsky JR-3 Davenport 4:25.01 3:44.63 3:49.68 4:37.63 4:37.63 4:12.39 3:47.15
16 Derek Peterson JR-3 Lipscomb 4:53.00 3:06.91 3:59.96 4:02.48 4:47.95 4:12.58 3:27.12
17 Jack Gaddie SR-4 Eastern Kentucky 4:50.55 5:18.34 3:14.54 4:58.13 3:42.34 4:12.65 3:44.86
18 Wes Bradshaw   Bethel (Tenn.) 3:47.55 3:14.68 2:59.51 3:27.32 3:42.49 4:12.83 5:05.93
19 Austin Childress Sophomore Bethel (Tenn.) 4:45.90 4:15.26 5:01.21 4:22.92 3:34.42 4:15.26 5:29.29
20 Brandon Laws SO-2 Trevecca Nazarene 5:17.87 3:35.33 4:03.53 3:17.39 3:55.84 4:16.34 4:16.34
21 Andrew Carr SO-2 Indianapolis 3:54.36 3:10.58 3:02.85 5:21.92 4:22.68 4:17.53 5:32.22
22 Mason Przybysz JR-3 Davenport 5:18.59 4:47.51 4:11.24 3:29.80 3:45.34 4:19.01 5:34.13
23 Evan Lang FR-1 Bellarmine 3:12.52 5:27.81 3:43.74 4:07.16 4:01.95 4:20.16 5:33.01
24 Mayur Patil SO-2 Davenport 4:28.31 3:59.65 4:51.75 3:07.56 5:28.22 4:20.49 3:17.98
25 Forrest Coffey JR-3 Spalding 3:08.96 3:06.34 3:22.08 4:40.81 4:30.32 4:22.44 3:08.96
26 Brandon Wynsma JR-3 Trevecca Nazarene 4:40.27 4:42.91 5:38.44 4:16.47 4:08.54 4:24.40 3:28.88
27 Casey Wendorff SO-2 Indianapolis 5:09.85 3:38.24 3:13.99 3:27.47 4:34.82 4:29.43 4:29.43
28 John Layton SO-2 Trevecca Nazarene 4:20.41 4:06.85 5:01.10 3:50.58 5:39.08 4:31.26 3:09.89
29 Taylor Flemming JR-3 Trevecca Nazarene 3:44.30 3:52.50 3:33.36 5:09.09 4:17.12 4:33.53 5:47.39
30 Allen Matthews SR-4 Spalding 3:40.76 5:53.22 3:40.76 4:52.51 3:35.24 4:35.95 3:54.56
31 Zachary Spalding   Bethel (Tenn.) 4:06.18 5:07.73 4:59.34 4:17.37 4:11.78 4:39.75 5:18.92
32 Corley Webb JR-3 Trevecca Nazarene 4:49.06 3:55.74 5:42.38 4:18.19 3:58.55 4:40.64 5:22.74
33 Austin Woods FR-1 Trevecca Nazarene 4:43.87 5:00.74 6:02.57 4:29.82 3:50.47 4:41.06 4:38.25
34 Josh Roux JR-3 Bellarmine 6:03.78 3:45.60 4:16.62 3:25.86 3:37.14 4:42.00 4:30.72
Men 1500m Run SATURDAY Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Joel Keller SR-4 Indianapolis 2:59.58 4:02.67
2 Christian Machuca   Unattached 3:42.16 4:04.13
3 Alex Cushman SR-4 Indianapolis 3:27.76 4:04.42
4 Kameron Casey SR-4 Indianapolis 3:40.19 4:04.65
5 Greyson Winiger FR-1 Eastern Kentucky 5:17.86 4:06.40
6 Mitch Zabka SO-2 Lipscomb 4:11.68 4:06.74
7 Shane Rigsby FR-1 Morehead State 3:37.81 4:07.51
8 Matthew Egan SO-2 Indianapolis 3:06.14 4:08.18
11 Connor Greenhalgh FR-1 Eastern Kentucky 4:15.84 4:10.82
13 Zach Diamond FR-1 Davenport 4:34.52 4:11.85
14 Cole Rodenberg FR-1 Bellarmine 4:21.94 4:11.86
16 Derek Peterson JR-3 Lipscomb 4:05.01 4:12.58
Men 1500m Run SATURDAY Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Casey Neal FR-1 Ferris State 3:53.77 4:08.69 4:53.46 3:04.03 3:43.83 3:13.98 5:00.92
10 Jordan Carrington FR-1 Morehead State 2:57.92 4:10.58 4:38.15 4:18.10 3:43.02 3:43.02 4:25.62
12 Farah Abdulkarim FR-1 Morehead State 3:21.43 4:11.78 4:59.62 3:56.68 4:39.48 3:13.87 3:46.61
15 Travis Sisovsky JR-3 Davenport 5:20.54 4:12.39 4:07.35 4:35.11 4:50.25 4:47.73 4:52.78
17 Jack Gaddie SR-4 Eastern Kentucky 3:12.02 4:12.65 4:10.13 5:20.87 4:32.87 5:13.29 5:08.24
21 Andrew Carr SO-2 Indianapolis 5:21.92 4:17.53 4:14.96 5:14.19 5:03.89 4:04.66 4:45.86
22 Mason Przybysz JR-3 Davenport 3:55.70 4:19.01 3:11.67 3:22.03 5:28.95 3:29.80 3:22.03
23 Evan Lang FR-1 Bellarmine 5:33.01 4:20.16 4:35.77 5:25.20 3:59.35 3:20.33 3:25.53
26 Brandon Wynsma JR-3 Trevecca Nazarene 4:13.83 4:24.40 3:42.10 4:58.78 3:36.81 3:42.10 4:24.40
27 Casey Wendorff SO-2 Indianapolis 3:27.47 4:29.43 4:59.07 3:30.16 3:11.30 3:22.08 3:59.80
30 Allen Matthews SR-4 Spalding 5:14.59 4:35.95 4:22.16 4:41.47 4:00.08 4:22.16 5:11.83
32 Corley Webb JR-3 Trevecca Nazarene 4:15.39 4:40.64 3:50.13 3:50.13 4:29.42 5:31.16 3:22.06
Men 1500m Run SATURDAY Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Wes Bradshaw   Bethel (Tenn.) 4:12.83 5:00.87 3:27.32 4:43.17
19 Austin Childress Sophomore Bethel (Tenn.) 4:15.26 4:12.71 4:15.26 3:19.11
20 Brandon Laws SO-2 Trevecca Nazarene 4:16.34 4:59.92 4:34.29 3:22.51
24 Mayur Patil SO-2 Davenport 4:20.49 4:25.70 3:44.03 5:36.04
25 Forrest Coffey JR-3 Spalding 4:22.44 4:38.19 3:48.33 3:06.34
28 John Layton SO-2 Trevecca Nazarene 4:31.26 4:33.98 4:39.40 3:58.71
29 Taylor Flemming JR-3 Trevecca Nazarene 4:33.53 5:39.18 4:03.45 5:17.30
31 Zachary Spalding   Bethel (Tenn.) 4:39.75 5:46.89 3:29.82 3:57.79
33 Austin Woods FR-1 Trevecca Nazarene 4:41.06 3:22.37 4:43.87 3:56.09
34 Josh Roux JR-3 Bellarmine 4:42.00 3:42.78 3:54.06 5:32.76