May 7, 2016
|
Greater New Bedford Vocational - New Bedford, MA

Girls' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jessica O'Reilly Senior Millis 6:04.27 6:00.96 5:31.15 5:31.15
2 Emily DeBruin Junior Bridgewater-Raynham 3:53.28 5:09.93 6:53.23 5:33.25
3 Avery Nugent Junior Old Rochester 4:15.23 6:46.36 5:52.63 5:35.83
4 Maddie Lynch Junior Dartmouth 4:00.70 5:45.79 5:22.06 5:39.01
5 Amanda Baptiste Junior Taunton 6:09.75 6:30.11 6:23.32 5:39.22
6 Emma Frazier Junior Bridgewater-Raynham 6:43.51 6:08.73 4:06.98 5:47.85
7 Caroline Sullivan Junior Sturgis East Charter 4:56.91 6:31.22 6:24.23 5:49.30
8 Katie Kane Senior Sturgis East Charter 6:59.63 6:13.79 4:13.90 5:52.63
9 Kathryn Wright Senior Monson 5:10.64 5:00.05 5:07.11 5:53.00
10 Shannon Cabral Junior Seekonk 7:16.19 4:47.25 7:05.55 5:54.62
11 Samantha Fernandes Freshman Fairhaven 4:44.16 5:56.10 5:16.53 5:59.69
12 Riley Shaughnessy Junior Old Rochester 7:27.54 4:27.08 7:45.59 6:00.92
13 Alexa VanVoorhis Sophomore Coyle & Cassidy 7:36.14 6:56.32 6:49.08 6:02.01
14 Caroline Johannes Freshman Hingham 6:06.60 7:19.20 5:12.16 6:02.97
15 Carolyn Cody Junior Apponequet 4:51.80 5:06.39 7:43.22 6:04.74
16 Emily Hammond Freshman Bridgewater-Raynham 6:44.92 7:35.99 6:08.44 6:04.79
17 Meghan Mello Junior Coyle & Cassidy 7:25.95 4:26.84 4:30.50 6:05.53
18 Eliza Ferreira Sophomore Greater New Bedford RVT 4:52.07 5:51.98 7:51.80 6:14.44
19 Abby Rouleau Senior Notre Dame Academy-Hingham 4:54.07 7:47.50 5:43.08 6:17.01
20 Claire Haney Freshman Hingham 7:00.53 6:49.16 4:55.51 6:18.85
21 Charlotte Reaman Freshman Hingham 5:22.26 5:29.85 6:00.18 6:19.13
22 Caroline Healy Junior Notre Dame Academy-Hingham 6:58.66 5:57.77 6:47.25 6:20.60
23 Margeaux Fortin Sophomore Hingham 7:33.80 7:29.99 7:52.87 6:21.34
24 Kylie Stupalski Senior Fairhaven 5:58.81 7:53.32 6:21.71 6:21.71
25 Alison Henderson Freshman Hingham 5:51.25 6:56.16 4:34.89 6:21.79
26 Emma Blouin Freshman Old Rochester 5:24.70 6:29.64 6:52.56 6:22.00
27 Emily Ferreira Senior Seekonk 7:01.51 5:10.39 6:53.85 6:23.19
28 Ally Smith Sophomore Bridgewater-Raynham 4:56.65 6:14.71 6:26.42 6:30.32
29 Grace Mazza Sophomore Fontbonne Academy 7:05.90 8:16.23 6:46.36 6:30.73
30 Jessica Sweet Junior Seekonk 5:32.18 6:26.90 4:33.56 6:30.80
31 Sarah Roberts 8 Taunton 5:26.44 7:28.37 8:03.76 6:33.30
32 Hannah Pedone Junior Hingham 7:43.73 7:39.77 7:59.59 6:36.35
33 Christina Pierotti Senior Fontbonne Academy 7:15.30 6:31.37 4:59.52 6:39.35
34 Julia Garland Freshman Apponequet 7:46.06 5:22.97 7:50.15 6:48.82
35 Victoria Younes Junior Hampden Charter 7:28.65 4:56.36 7:03.95 6:51.60
36 Dayshawna Westperry Senior Brighton 7:00.59 9:40.60 7:09.73 7:37.16
Girls' Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Carolyn Cody Junior Apponequet 5:35.56 4:15.32 7:06.75 5:13.68 7:46.87 4:26.26 6:04.74
16 Emily Hammond Freshman Bridgewater-Raynham 4:44.54 6:23.03 6:48.57 6:59.51 4:26.30 5:46.55 6:04.79
20 Claire Haney Freshman Hingham 5:48.55 5:48.55 6:11.28 6:37.80 7:57.36 4:36.56 6:18.85
21 Charlotte Reaman Freshman Hingham 5:29.85 7:19.79 5:33.64 4:48.14 6:22.93 7:53.92 6:19.13
22 Caroline Healy Junior Notre Dame Academy-Hingham 6:58.66 6:58.66 6:05.38 6:58.66 7:21.50 7:13.89 6:20.60
23 Margeaux Fortin Sophomore Hingham 5:50.84 5:54.65 7:45.24 7:07.10 5:24.14 6:36.60 6:21.34
24 Kylie Stupalski Senior Fairhaven 8:12.41 5:39.73 8:16.23 5:39.73 4:27.20 8:04.78 6:21.71
25 Alison Henderson Freshman Hingham 5:47.43 4:27.26 5:55.07 5:58.89 4:31.07 5:01.62 6:21.79
26 Emma Blouin Freshman Old Rochester 7:38.40 5:09.42 6:10.54 7:34.58 6:25.82 8:01.32 6:22.00
27 Emily Ferreira Senior Seekonk 4:35.90 4:51.23 4:35.90 8:02.82 6:11.70 5:10.39 6:23.19
28 Ally Smith Sophomore Bridgewater-Raynham 7:24.97 7:56.19 5:20.07 5:55.20 4:37.13 8:00.10 6:30.32
29 Grace Mazza Sophomore Fontbonne Academy 8:12.32 5:12.59 7:01.99 7:44.97 8:08.42 7:41.07 6:30.73
30 Jessica Sweet Junior Seekonk 6:03.45 6:19.08 8:12.41 6:15.17 6:38.62 4:45.29 6:30.80
31 Sarah Roberts 8 Taunton 7:36.23 4:47.11 6:01.84 5:53.97 7:51.96 7:51.96 6:33.30
32 Hannah Pedone Junior Hingham 6:04.65 8:11.48 5:56.72 5:48.79 7:15.99 5:48.79 6:36.35
33 Christina Pierotti Senior Fontbonne Academy 8:27.18 5:39.45 7:19.29 7:31.27 6:07.41 7:07.31 6:39.35
34 Julia Garland Freshman Apponequet 6:44.74 5:39.32 4:46.18 7:29.71 6:32.47 7:05.18 6:48.82
35 Victoria Younes Junior Hampden Charter 6:14.56 8:18.04 5:12.82 7:20.42 5:53.98 6:14.56 6:51.60
36 Dayshawna Westperry Senior Brighton 9:17.74 9:36.03 8:50.31 8:41.17 9:04.02 8:54.88 7:37.16
Girls' Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jessica O'Reilly Senior Millis 4:58.04 5:07.97 4:34.86 5:31.15
2 Emily DeBruin Junior Bridgewater-Raynham 5:56.58 5:33.25 4:53.26 5:33.25
3 Avery Nugent Junior Old Rochester 7:09.87 5:12.33 4:42.10 5:35.83
4 Maddie Lynch Junior Dartmouth 6:12.92 6:19.70 5:49.18 5:39.01
5 Amanda Baptiste Junior Taunton 5:49.40 4:17.81 5:15.48 5:39.22
6 Emma Frazier Junior Bridgewater-Raynham 6:57.42 4:03.50 5:40.90 5:47.85
7 Caroline Sullivan Junior Sturgis East Charter 6:55.67 5:07.39 5:45.81 5:49.30
8 Katie Kane Senior Sturgis East Charter 4:24.48 7:24.32 6:27.90 5:52.63
9 Kathryn Wright Senior Monson 4:28.28 7:14.19 7:10.66 5:53.00
10 Shannon Cabral Junior Seekonk 5:12.07 4:18.88 6:40.72 5:54.62
11 Samantha Fernandes Freshman Fairhaven 7:08.04 6:57.24 5:27.32 5:59.69
12 Riley Shaughnessy Junior Old Rochester 4:55.96 7:13.11 5:50.10 6:00.92
13 Alexa VanVoorhis Sophomore Coyle & Cassidy 6:12.87 6:38.22 5:43.91 6:02.01
14 Caroline Johannes Freshman Hingham 6:39.27 5:12.16 7:15.57 6:02.97
17 Meghan Mello Junior Coyle & Cassidy 7:44.23 4:34.15 4:56.08 6:05.53
18 Eliza Ferreira Sophomore Greater New Bedford RVT 5:33.26 4:29.60 7:59.29 6:14.44
19 Abby Rouleau Senior Notre Dame Academy-Hingham 5:54.39 6:58.49 5:46.85 6:17.01