March 11-12, 2016
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Claudia Cancello SO-2 Tampa 4:33.51 5:16.69 4:47.90
2 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 4:15.18 4:23.98 4:53.31
3 Sydni Ogilvie SO-2 Southeastern U. 3:32.27 3:52.91 4:54.82
4 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 5:20.52 4:44.90 4:56.77
5 Haley Roussell SO-2 Saint Leo 5:45.05 5:24.05 5:00.04
6 Celeste Romero SR-4 South Florida 6:03.91 4:42.71 5:00.75
7 Laura Tobin FR-1 Saint Leo 4:24.78 6:23.47 5:04.34
8 Aimee Epps SR-4 Tampa 4:13.82 5:48.62 5:05.80
9 Alyssa Bayliff FR-1 Saint Leo 4:24.01 4:08.66 5:06.98
10 Alex Orr Sophomore Unattached 4:32.80 5:37.90 5:10.00
11 Victoria Pecci SO-2 Nova Southeastern 4:27.15 5:35.48 5:10.63
12 Stephanie De La Guarda SO-2 Nova Southeastern 5:54.44 3:56.30 5:10.91
13 Tiffany Gargiulo JR-3 Saint Leo 4:23.81 6:23.15 5:14.05
14 Natalie McCormick JR-3 Saint Leo 3:57.06 5:09.75 5:16.07
15 Kayla Sullivan SO-2 Tampa 5:51.43 6:45.74 5:19.48
16 Noemi Anaya FR-1 Saint Leo 4:17.04 4:52.38 5:21.29
17 Marina DeBiasi SO-2 Florida Tech 3:51.90 4:49.88 5:22.08
18 Alicia Konstantinovic SR-4 South Florida 4:28.29 6:27.89 5:23.24
19 Thea Ramsey FR-1 Tampa 4:19.44 4:45.39 5:24.30
20 Maggie Ford FR-1 South Florida 3:54.50 5:33.58 5:30.27
21 Roxanna Caballero FR-1 Warner 6:11.78 5:47.45 5:47.45
22 Heidi Churchill FR-1 Saint Leo 4:30.68 5:40.18 6:05.78
23 Jessica Chen JR-3 Swarthmore 5:31.14 5:53.46 6:12.06
24 Samantha Barbour FR-1 Warner 7:50.09 6:41.09 7:11.27
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Claudia Cancello SO-2 Tampa 3:44.57 4:30.63 4:24.87 5:22.45 4:53.66 4:47.90 3:53.20
2 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 4:29.85 6:18.37 5:57.84 4:41.58 5:02.11 4:53.31 4:32.78
3 Sydni Ogilvie SO-2 Southeastern U. 4:34.19 5:30.20 3:49.96 4:28.29 3:55.86 4:54.82 4:51.88
5 Haley Roussell SO-2 Saint Leo 4:09.04 4:30.04 3:51.03 4:54.04 4:30.04 5:00.04 4:42.04
6 Celeste Romero SR-4 South Florida 3:39.55 3:48.57 5:00.75 5:42.86 4:06.62 5:00.75 4:30.68
10 Alex Orr Sophomore Unattached 5:41.00 5:10.00 6:39.90 5:13.10 4:51.40 5:10.00 6:36.80
14 Natalie McCormick JR-3 Saint Leo 4:31.82 4:00.22 4:00.22 5:35.04 5:47.68 5:16.07 4:34.98
15 Kayla Sullivan SO-2 Tampa 5:48.24 4:41.15 4:34.76 6:32.96 4:50.73 5:19.48 6:04.21
17 Marina DeBiasi SO-2 Florida Tech 5:38.19 5:41.41 6:32.94 6:58.71 5:47.85 5:22.08 5:54.29
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 4:56.77
7 Laura Tobin FR-1 Saint Leo 5:04.34
8 Aimee Epps SR-4 Tampa 5:05.80
9 Alyssa Bayliff FR-1 Saint Leo 5:06.98
11 Victoria Pecci SO-2 Nova Southeastern 5:10.63
12 Stephanie De La Guarda SO-2 Nova Southeastern 5:10.91
13 Tiffany Gargiulo JR-3 Saint Leo 5:14.05
16 Noemi Anaya FR-1 Saint Leo 5:21.29
18 Alicia Konstantinovic SR-4 South Florida 5:23.24
19 Thea Ramsey FR-1 Tampa 5:24.30
20 Maggie Ford FR-1 South Florida 5:30.27
21 Roxanna Caballero FR-1 Warner 5:47.45
22 Heidi Churchill FR-1 Saint Leo 6:05.78
23 Jessica Chen JR-3 Swarthmore 6:12.06
24 Samantha Barbour FR-1 Warner 7:11.27