April 14-15, 2016
|
Azusa Pacific (O) - Azusa, CA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Calli Thackery JR-3 New Mexico 4:14.99 5:13.64
2 Sophie Connor SR-4 New Mexico 4:16.40 4:42.04
3 Annemarie Schwanz JR-3 Fresno State 4:17.03 5:08.44
4 Verity Ockenden SR-4 Lamar 4:17.60 4:15.03
5 Molly Renfer   UNAT-New Mexico 4:18.32 3:03.41
6 Courtney Frerichs SR-4 New Mexico 4:18.92 4:18.92
7 Therese Haiss JR-3 Arkansas 4:19.26 4:29.63
8 Morgan Mosby   Air Force WCAP 4:19.60 4:22.20
9 Andrea Chavez SR-4 Utah 4:19.87 3:35.70
10 Laura Thweatt 1 Boulder Track Club 4:20.68 5:10.21
11 Emily Hosker-Thornhill SR-4 New Mexico 4:21.16 5:18.62
12 Kinsey Gomez SR-4 Idaho 4:22.10 3:08.72
13 Parkes Kendrick SO-2 Portland 4:22.53 3:48.41
14 Valerie Reina JR-3 Arkansas 4:22.78 5:15.34
15 Annika Sisson SO-2 Arkansas 4:23.80 3:44.23
16 Anne Luijten JR-3 Portland 4:24.15 5:06.42
17 Kylie Goo JR-3 Northern Arizona 4:24.78 4:11.54
18 Suzi Boast   Unattached 4:24.99 3:45.25
19 Jenna Hinkle SO-2 UC Santa Barbara 4:25.31 4:54.50
20 Anna Farello JR-3 Portland 4:25.73 5:08.25
21 Veronica Hall SR-4 Cal Baptist 4:26.15 5:32.69
22 Lauren LaRocco SO-2 Portland 4:26.21 4:36.86
23 Hannah Benoit-Bucher FR-1 Arizona State 4:26.69 3:09.35
24 Lynelle Decker SR-4 Seattle Pacific 4:27.16 4:56.55
25 Lora James SR-4 Chico State 4:28.49 5:49.04
26 Rana Ryan SO-2 Stephen F. Austin 4:29.10 3:54.12
27 Tamara Perez SO-2 Alaska Anchorage 4:29.76 3:41.21
28 Emily Donnay FR-1 South Dakota St. 4:29.89 4:40.69
29 Bryn McKillop SO-2 Claremont-Mudd-Scripps 4:29.92 3:11.65
30 Amy Creutz JR-3 Grand Valley St. 4:30.32 4:46.54
31 Madison Heisterman Junior Nanaimo Track 4:30.34 3:09.24
32 Jessica Pahkala SR-4 Alaska Anchorage 4:30.60 4:22.49
33 Lizette Huerta SR-4 Cal Poly Pomona 4:31.39 4:39.54
34 Courtney Moore JR-3 Fresno Pacific 4:31.50 3:53.49
35 Kathryn Loughnane SO-2 UMass Lowell 4:31.80 4:26.37
36 Paige Gilchrist SO-2 Northern Arizona 4:31.94 4:10.19
37 Nicole Roberts   Melbourne Athletic Club 4:32.05 4:48.38
38 Kayla Spencer JR-3 Marquette 4:32.26 3:21.48
39 Chantelle Fondren SR-4 UC-Colo. Spgs. 4:32.53 4:48.89
40 Brittany Brownotter FR-1 North Dakota State 4:33.04 3:24.78
41 Kayla Freeman SR-4 Northern Arizona 4:33.14 4:16.76
42 Stephanie Stuckey SR-4 Western Oregon 4:33.22 4:30.49
43 Cristina Juan Torres SR-4 Arizona State 4:33.59 3:22.46
44 Susie Kemper JR-3 North Texas 4:33.66 5:50.29
45 Madison Davis SR-4 Arizona State 4:33.84 4:58.49
46 Anika Gasner SR-4 Biola 4:33.87 3:39.10
47 Aubree Worden SR-4 Arkansas 4:33.90 3:25.43
48 Lila Rice JR-3 Seattle U. 4:34.68 4:45.67
49 Emily Roughan SR-4 Northern Arizona 4:34.84 4:48.59
50 Rachael Lopez SO-2 CSU-Pueblo 4:35.46 3:51.39
51 Jessica Parker SO-2 Marquette 4:35.52 3:59.71
52 Pauline Boelle JR-3 Cal Baptist 4:35.56 3:51.47
53 Kayla Huhnerkoch FR-1 North Dakota State 4:36.06 5:25.75
54 Erin Hagen FR-1 Idaho 4:36.13 5:03.75
55 Miryam Bassett SO-2 Simon Fraser 4:36.15 4:36.15
56 Katherine Turner JR-3 Butler 4:36.17 4:03.03
57 Agnès Laurent   Unattached 4:36.47 4:22.65
58 Catrina McAlister   Big Bear TC/New Balance 4:36.51 3:21.86
59 Madeleine Sumner   Calgary International T.C. 4:36.54 5:15.26
60 Ellison Grove SO-2 San Diego St. 4:36.66 4:06.23
61 Sarah Mazzei SR-4 Xavier (Ohio) 4:36.66 3:44.10
62 Chloe Cook SO-2 Colorado Mines 4:36.97 5:12.98
63 Emeline Delanis FR-1 Cal Baptist 4:37.04 5:49.07
64 Lyndee Dawson SO-2 Biola 4:37.08 6:00.21
65 Roxy Trotter FR-1 Colorado St. 4:37.08 5:38.04
66 Arielly Conde   Cal Coast Track Club 4:37.92 3:20.11
67 Kyla Danforth FR-1 Seattle U. 4:38.16 3:53.66
67 Alisa Murray SR-4 Biola 4:38.16 5:00.42
69 Jennifer Parker SO-2 Marquette 4:38.24 4:04.86
70 Kelsey Corbin SR-4 Adams State 4:38.44 4:27.31
71 Emma Anderson JR-3 Augustana (S.D.) 4:38.45 3:34.41
72 Camille Hansen JR-3 San Francisco St. 4:38.55 5:53.76
73 Clare McDonald JR-3 Marquette 4:38.79 4:52.73
74 Moira O'Connor Lenth JR-3 Seattle U. 4:38.85 4:27.70
75 Nicole Murphy FR-1 UMass Lowell 4:38.88 3:26.38
76 Kate White SO-2 Colorado St. 4:38.94 5:20.78
77 Alexandra Hernandez SO-2 Point Loma 4:39.47 4:31.09
78 Sadie Wassum FR-1 Utah 4:39.78 5:58.12
79 Sabrina Janes FR-1 UC Santa Barbara 4:39.82 5:46.98
80 Bridget Reilly FR-1 Midwestern St. 4:39.98 4:34.38
81 Lucy Cheadle SR-4 Colorado 4:40.20 4:20.59
82 Nicole Maurmann JR-3 Western Oregon 4:40.82 4:21.17
83 Ali Teliha JR-3 St. Mary's (Cal.) 4:40.89 3:41.91
84 Jaiden Schuette FR-1 U-Mary 4:40.98 3:27.93
85 Brianna Bartello FR-1 Point Loma 4:41.40 4:49.85
86 Dakota Grossman SO-2 Utah 4:41.49 6:03.13
87 Andrea Guerra Senior TEAMosqueda Elite Skecher 4:41.90 3:51.16
88 Kristin Semancsin SO-2 UC San Diego 4:41.91 5:38.30
89 Alexa Lua JR-3 Stanislaus State 4:41.93 5:24.22
90 Berenice Cleyet-Merle SO-2 Cal Baptist 4:42.08 5:46.96
91 Julie Riggins SR-4 IUPUI 4:42.44 3:37.48
92 Miriam Roberts SO-2 CSU-Pueblo 4:42.49 4:25.54
93 Micaela Lamb FR-1 Dallas Baptist 4:42.52 3:37.54
94 Nikki Rietz SR-4 Utah 4:42.57 4:31.27
95 Darian Winslow SO-2 North Dakota State 4:43.13 4:11.99
96 Molly Reicher FR-1 Colorado Mines 4:43.40 3:41.06
97 Rachel Roesgen SR-4 San Diego St. 4:43.52 3:38.31
98 Meghan Carroll SO-2 Marquette 4:43.84 6:09.00
99 Alex Siemens SO-2 Idaho 4:44.21 3:44.53
100 Jordan Mathes JR-3 CSU-Pueblo 4:44.48 3:21.98
101 Charlotte Kuzminski SR-4 Cal St. San Marcos 4:45.06 4:30.81
102 Julia Wood JR-3 Santa Clara 4:45.17 5:27.95
103 Johanna Erickson SO-2 Seattle U. 4:45.26 3:53.92
104 Moa Rothman FR-1 Northern Arizona 4:45.28 5:39.49
105 Miranda Ross FR-1 UC Santa Barbara 4:46.07 5:43.29
106 Ida Eltervaag FR-1 Augustana (S.D.) 4:46.22 5:26.29
107 Nyralee Chhotu JR-3 St. Mary's (Cal.) 4:46.25 3:37.55
108 Lisa Vasquez FR-1 UC Irvine 4:46.29 3:26.13
109 McCall Skay FR-1 Idaho 4:46.39 5:40.81
110 Holly McKinney SO-2 Central College 4:46.65 5:32.52
111 Thalia Silva SO-2 Stanislaus State 4:46.86 3:29.41
112 Symone Booker JR-3 Cal Poly Pomona 4:47.22 3:32.55
113 Bailey Hughes JR-3 CSU-Pueblo 4:47.40 4:33.03
114 Hannah Hunsaker SO-2 Biola 4:47.54 4:44.67
115 Glennis Seldon   TEAMosqueda Elite 4:47.66 5:02.05
116 Stephanie Chaires JR-3 Biola 4:47.85 3:56.04
117 Anna Salazar SR-4 Dallas Baptist 4:48.35 4:59.89
118 Josie Frye FR-1 Point Loma 4:48.85 4:31.52
119 Charlie Davidson SO-2 Cal Baptist 4:48.94 5:49.62
120 Marah Guzman FR-1 UC-Colo. Spgs. 4:49.08 6:12.92
121 Heather LaPlante JR-3 Santa Clara 4:49.29 4:03.01
122 Caitie Faust FR-1 Utah 4:50.37 5:39.74
123 Nikolina Hrelec FR-1 West Texas A&M 4:51.69 3:44.61
124 Olivia Hill Junior Nanaimo Track 4:52.06 4:28.70
125 Halley Dean FR-1 MidAmerica Nazarene 4:52.12 3:47.86
126 Stephanie Croy SO-2 Biola 4:52.40 3:53.92
126 Elizabeth Buckle SO-2 Cal St. San Marcos 4:52.40 5:45.04
128 Tina Girolamo JR-3 Cal St. San Marcos 4:52.71 3:39.54
129 Jenette Northey JR-3 Montana State 4:53.03 3:57.36
130 Isabel Mendoza SO-2 Stanislaus State 4:53.07 3:31.01
131 Melissa Ledesma FR-1 Biola 4:53.56 4:35.95
132 Karina Sanchez SR-4 Metro State 4:53.77 5:52.53
133 Ariana Swantek FR-1 Cal St. San Marcos 4:54.00 5:35.16
134 Reta Dobie JR-3 Simon Fraser 4:54.06 5:26.41
135 Andrea Mendez JR-3 MidAmerica Nazarene 4:54.51 3:32.05
136 Amy Morris Senior Nanaimo Track and Field C 4:54.98 4:37.29
137 Hope Stewart Sophomore Nanaimo Track & Field Clu 4:55.36 6:12.16
138 Melanie Diep SR-4 UC-Colo. Spgs. 4:55.50 5:16.19
139 Marisa Gonzalez JR-3 UC Irvine 4:55.73 4:52.78
140 Alexandra Hernandez FR-1 UC San Diego 4:55.94 4:08.59
141 Cali King JR-3 San Diego St. 4:56.27 3:30.36
142 Mary Cornelius JR-3 Augsburg 4:56.40 4:17.87
143 Amanda Solorio SO-2 Cal St. San Marcos 4:57.24 4:45.35
144 Melissa Shepherd SO-2 NW Missouri 4:57.75 5:51.35
145 Carolyn Bethel SO-2 Northern Arizona 4:57.98 5:00.96
146 Jennifer Arellano SR-4 Fresno Pacific 4:58.39 5:37.18
147 Zani Moore FR-1 San Diego 4:58.73 5:43.54
148 Lauren Nakaso SR-4 Pacific 4:58.78 4:34.88
149 Shelby Sweeney SR-4 CSU-Pueblo 4:59.40 4:41.44
150 Kaylee Shanley FR-1 MidAmerica Nazarene 4:59.43 5:26.38
151 Marissa Jimenez SR-4 Stanislaus State 4:59.49 3:59.60
152 Lisa Flora SO-2 Cal St. San Marcos 5:00.59 6:03.72
153 Paige Nock Sophomore Unattached 5:00.61 4:06.50
154 Rosie Gensichen SO-2 Nebraska-Omaha 5:00.68 6:27.88
155 Siena Rivera SO-2 Hope Int'l 5:01.25 5:37.40
156 Maggie Carruth SO-2 Northern Arizona 5:01.38 4:07.14
157 Erica Ramos FR-1 Pacific 5:01.53 5:52.79
158 Samantha Bauer SR-4 UC-Colo. Spgs. 5:01.69 5:19.80
159 Svetlana Martin   Top Speed Running 5:02.90 4:14.44
160 Keili Dorn FR-1 Vanguard 5:02.92 3:47.19
161 Patsy Hurley JR-3 Cal Baptist 5:03.17 4:38.92
162 Laticia Joven SR-4 Stanislaus State 5:04.66 4:34.20
163 Alyssa Omahen JR-3 Cal St. San Marcos 5:04.85 3:45.59
164 Shelby Eberwein FR-1 Cal St. San Marcos 5:04.87 4:58.78
165 Shea Ricketts SO-2 San Diego 5:06.31 6:13.70
166 Bayleigh Porter JR-3 Vanguard 5:06.54 6:17.05
167 Mikala Mann   Stride Ahead Tough Track 5:07.91 5:57.18
168 Camille Morales FR-1 San Diego 5:07.96 6:31.11
169 Sydney Olagaray SR-4 San Diego 5:09.07 5:09.07
170 Christa Kloha FR-1 UC San Diego 5:09.11 4:44.39
171 Miranda Almeida FR-1 Soka 5:09.62 5:12.72
172 Trinity Ruelas Junior Unattached 5:10.22 4:29.90
173 Janna Langrell JR-3 Hope Int'l 5:11.49 5:51.99
174 Kailyn Scott FR-1 UC San Diego 5:11.55 4:21.71
175 Ellen Colpitts FR-1 UC-Colo. Spgs. 5:12.75 4:25.84
176 Anahi Vazquez SO-2 Stanislaus State 5:13.37 5:19.64
177 Jocelyn Stillwell JR-3 MidAmerica Nazarene 5:14.14 5:07.86
178 Alysa Avila JR-3 Cal Baptist 5:14.40 5:17.55
179 Abigail Topper SO-2 UC-Colo. Spgs. 5:14.42 6:01.59
180 Madeline Nelson FR-1 Nebraska-Omaha 5:17.43 3:48.55
181 Taylor Butler SO-2 Hope Int'l 5:17.66 5:46.25
182 Olivia Gonzalez JR-3 San Diego 5:18.27 4:20.99
183 Lindsay Benster JR-3 San Diego 5:23.92 5:07.73
184 Linden Amundsen FR-1 Soka 5:35.14 5:51.90
185 Sarah Simpson   osxc 5:36.15 3:58.67
186 Angela Romero FR-1 Concordia (Cal.) 5:37.24 5:03.52
187 Emily Enns FR-1 Cal Baptist 5:47.78 6:57.34
188 Cammy Linger JR-3 Cal Baptist 5:53.82 4:18.29
189 Ashtyn Robidoux JR-3 Cal Baptist 5:56.34 4:20.13
190 Ronda Ackley JR-3 Hope Int'l 6:17.10 4:39.06
191 Sabrina Smadi   Top Speed Running 6:17.15 8:10.30
  Natasha Bernal FR-1 New Mexico DNF DNF
  Bethany Blomquist   The Janes DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Calli Thackery JR-3 New Mexico 4:14.99
2 Sophie Connor SR-4 New Mexico 4:16.40
3 Annemarie Schwanz JR-3 Fresno State 4:17.03
4 Verity Ockenden SR-4 Lamar 4:17.60
5 Molly Renfer   UNAT-New Mexico 4:18.32
6 Courtney Frerichs SR-4 New Mexico 4:18.92
7 Therese Haiss JR-3 Arkansas 4:19.26
8 Morgan Mosby   Air Force WCAP 4:19.60
10 Laura Thweatt 1 Boulder Track Club 4:20.68
13 Parkes Kendrick SO-2 Portland 4:22.53
57 Agnès Laurent   Unattached 4:36.47
  Natasha Bernal FR-1 New Mexico DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Andrea Chavez SR-4 Utah 3:30.50 3:35.70 3:20.10 4:19.87 3:35.70 5:32.64
11 Emily Hosker-Thornhill SR-4 New Mexico 3:34.16 5:34.29 4:52.50 4:21.16 4:00.27 4:47.28
12 Kinsey Gomez SR-4 Idaho 3:50.65 3:37.55 3:40.17 4:22.10 5:25.01 4:01.14
14 Valerie Reina JR-3 Arkansas 4:46.43 5:41.62 4:46.43 4:22.78 3:35.48 3:59.13
16 Anne Luijten JR-3 Portland 5:32.83 4:26.80 3:52.46 4:24.15 3:44.53 5:32.83
18 Suzi Boast   Unattached 3:05.50 4:06.44 4:40.89 4:24.99 5:20.64 4:22.34
21 Veronica Hall SR-4 Cal Baptist 5:14.06 4:50.11 5:19.38 4:26.15 5:14.06 5:46.00
34 Courtney Moore JR-3 Fresno Pacific 5:09.51 3:42.63 3:26.34 4:31.50 5:20.37 4:09.78
49 Emily Roughan SR-4 Northern Arizona 4:26.60 4:48.59 4:43.09 4:34.84 4:37.59 5:10.57
59 Madeleine Sumner   Calgary International T.C. 3:27.41 5:59.51 3:32.94 4:36.54 4:47.61 4:11.66
90 Berenice Cleyet-Merle SO-2 Cal Baptist 3:20.28 3:56.95 3:23.10 4:42.08 4:33.62 3:28.74
  Bethany Blomquist   The Janes DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Annika Sisson SO-2 Arkansas 4:18.53 4:47.55 4:13.25 5:11.29 4:23.80
17 Kylie Goo JR-3 Northern Arizona 5:25.68 3:37.12 3:42.42 4:56.56 4:24.78
19 Jenna Hinkle SO-2 UC Santa Barbara 4:01.44 3:37.56 4:20.01 4:01.44 4:25.31
20 Anna Farello JR-3 Portland 4:17.76 4:28.39 4:36.36 5:40.14 4:25.73
22 Lauren LaRocco SO-2 Portland 5:24.78 3:22.32 5:03.48 3:17.00 4:26.21
24 Lynelle Decker SR-4 Seattle Pacific 3:20.37 3:44.42 3:49.76 3:33.73 4:27.16
25 Lora James SR-4 Chico State 4:28.49 5:14.14 3:26.74 5:11.45 4:28.49
26 Rana Ryan SO-2 Stephen F. Austin 3:08.37 4:23.72 4:29.10 3:24.52 4:29.10
29 Bryn McKillop SO-2 Claremont-Mudd-Scripps 4:59.62 3:54.83 3:11.65 4:43.42 4:29.92
32 Jessica Pahkala SR-4 Alaska Anchorage 3:50.01 4:38.72 5:43.67 4:03.54 4:30.60
33 Lizette Huerta SR-4 Cal Poly Pomona 4:06.97 5:36.53 4:04.26 4:31.39 4:31.39
42 Stephanie Stuckey SR-4 Western Oregon 5:00.55 4:33.22 5:30.60 5:00.55 4:33.22
56 Katherine Turner JR-3 Butler 4:00.27 3:16.08 3:49.23 4:52.74 4:36.17
66 Arielly Conde   Cal Coast Track Club 3:20.11 5:39.07 4:51.82 4:04.57 4:37.92
94 Nikki Rietz SR-4 Utah 5:58.87 4:14.32 3:34.76 5:22.13 4:42.57
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
35 Kathryn Loughnane SO-2 UMass Lowell 4:26.37 5:39.75 4:20.93 5:42.47 5:09.86 5:15.29 4:31.80
37 Nicole Roberts   Melbourne Athletic Club 4:02.13 5:07.42 5:23.74 3:15.88 4:45.66 3:15.88 4:32.05
41 Kayla Freeman SR-4 Northern Arizona 5:19.58 4:46.80 5:52.35 5:00.46 3:46.71 4:44.07 4:33.14
43 Cristina Juan Torres SR-4 Arizona State 3:30.67 5:36.52 4:30.86 5:09.16 4:06.24 5:06.42 4:33.59
47 Aubree Worden SR-4 Arkansas 5:39.64 5:31.42 3:19.95 4:42.12 5:06.77 4:44.86 4:33.90
50 Rachael Lopez SO-2 CSU-Pueblo 4:51.99 5:41.57 4:29.95 3:51.39 5:22.29 5:49.84 4:35.46
51 Jessica Parker SO-2 Marquette 5:05.83 5:22.36 4:38.28 5:25.12 3:56.95 3:45.93 4:35.52
52 Pauline Boelle JR-3 Cal Baptist 3:21.16 3:56.99 5:14.14 5:38.94 5:08.63 5:08.63 4:35.56
65 Roxy Trotter FR-1 Colorado St. 3:38.90 3:25.04 3:47.21 3:49.98 4:26.00 4:48.17 4:37.08
69 Jennifer Parker SO-2 Marquette 3:56.51 3:17.55 4:46.59 3:23.12 3:45.38 5:11.63 4:38.24
81 Lucy Cheadle SR-4 Colorado 4:34.60 3:52.57 4:48.61 4:37.40 3:21.75 4:06.58 4:40.20
83 Ali Teliha JR-3 St. Mary's (Cal.) 5:42.69 4:24.04 4:40.89 5:08.98 3:41.91 4:35.28 4:40.89
106 Ida Eltervaag FR-1 Augustana (S.D.) 5:49.19 4:17.60 5:03.40 3:40.39 4:03.29 4:46.22 4:46.22
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
23 Hannah Benoit-Bucher FR-1 Arizona State 3:25.36 4:26.69 4:26.69
27 Tamara Perez SO-2 Alaska Anchorage 5:23.72 4:29.76 3:22.32
28 Emily Donnay FR-1 South Dakota St. 5:15.78 4:29.89 4:16.40
30 Amy Creutz JR-3 Grand Valley St. 3:33.56 4:30.32 5:21.68
31 Madison Heisterman Junior Nanaimo Track 4:00.61 4:30.34 3:52.50
36 Paige Gilchrist SO-2 Northern Arizona 4:29.22 4:31.94 5:53.53
38 Kayla Spencer JR-3 Marquette 4:21.37 4:32.26 4:24.10
39 Chantelle Fondren SR-4 UC-Colo. Spgs. 4:18.91 4:32.53 3:16.23
40 Brittany Brownotter FR-1 North Dakota State 3:24.78 4:33.04 3:49.36
44 Susie Kemper JR-3 North Texas 3:44.41 4:33.66 4:36.40
58 Catrina McAlister   Big Bear TC/New Balance 5:15.23 4:36.51 4:47.57
63 Emeline Delanis FR-1 Cal Baptist 4:12.11 4:37.04 5:29.68
70 Kelsey Corbin SR-4 Adams State 4:13.38 4:38.44 3:26.05
76 Kate White SO-2 Colorado St. 5:09.63 4:38.94 4:27.79
80 Bridget Reilly FR-1 Midwestern St. 5:19.18 4:39.98 3:27.19
98 Meghan Carroll SO-2 Marquette 4:41.01 4:43.84 4:18.30
104 Moa Rothman FR-1 Northern Arizona 4:36.73 4:45.28 4:53.84
145 Carolyn Bethel SO-2 Northern Arizona 6:21.42 4:57.98 6:24.40
Women's 1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
45 Madison Davis SR-4 Arizona State 4:33.84 5:53.26 5:14.92
46 Anika Gasner SR-4 Biola 4:33.87 4:03.75 5:31.39
48 Lila Rice JR-3 Seattle U. 4:34.68 5:37.86 5:15.89
54 Erin Hagen FR-1 Idaho 4:36.13 5:20.31 3:35.39
55 Miryam Bassett SO-2 Simon Fraser 4:36.15 4:52.72 4:52.72
60 Ellison Grove SO-2 San Diego St. 4:36.66 4:31.13 4:00.70
64 Lyndee Dawson SO-2 Biola 4:37.08 4:59.25 5:02.02
72 Camille Hansen JR-3 San Francisco St. 4:38.55 3:37.27 5:03.62
73 Clare McDonald JR-3 Marquette 4:38.79 5:48.49 5:48.49
75 Nicole Murphy FR-1 UMass Lowell 4:38.88 3:26.38 5:23.50
84 Jaiden Schuette FR-1 U-Mary 4:40.98 4:40.98 6:05.28
92 Miriam Roberts SO-2 CSU-Pueblo 4:42.49 4:42.49 3:29.05
101 Charlotte Kuzminski SR-4 Cal St. San Marcos 4:45.06 5:50.63 4:36.51
156 Maggie Carruth SO-2 Northern Arizona 5:01.38 5:25.49 5:55.63
Women's 1500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
53 Kayla Huhnerkoch FR-1 North Dakota State 3:38.09 4:52.63 5:36.80 4:36.06 5:20.23 3:18.77
61 Sarah Mazzei SR-4 Xavier (Ohio) 3:46.87 5:20.93 4:42.20 4:36.66 4:44.96 5:12.63
62 Chloe Cook SO-2 Colorado Mines 4:03.74 4:36.97 5:04.67 4:36.97 5:32.37 5:26.83
67 Alisa Murray SR-4 Biola 5:28.23 3:53.66 5:08.76 4:38.16 3:34.19 4:52.07
74 Moira O'Connor Lenth JR-3 Seattle U. 3:54.24 5:09.53 4:33.28 4:38.85 3:40.30 5:29.05
77 Alexandra Hernandez SO-2 Point Loma 5:40.96 5:07.42 4:33.88 4:39.47 4:19.91 3:51.96
82 Nicole Maurmann JR-3 Western Oregon 3:39.04 4:15.55 4:21.17 4:40.82 5:31.37 4:07.13
88 Kristin Semancsin SO-2 UC San Diego 4:13.72 5:49.57 4:44.73 4:41.91 4:02.45 5:52.39
91 Julie Riggins SR-4 IUPUI 6:01.53 5:53.05 5:36.11 4:42.44 4:25.50 4:00.08
95 Darian Winslow SO-2 North Dakota State 4:06.33 5:19.94 5:08.62 4:43.13 5:56.75 6:08.07
96 Molly Reicher FR-1 Colorado Mines 4:40.57 3:29.72 4:51.91 4:43.40 5:45.75 5:37.25
105 Miranda Ross FR-1 UC Santa Barbara 4:43.21 6:03.31 3:40.28 4:46.07 4:51.80 3:51.72
113 Bailey Hughes JR-3 CSU-Pueblo 5:50.63 3:38.43 5:19.02 4:47.40 5:53.51 4:30.16
114 Hannah Hunsaker SO-2 Biola 5:47.93 4:47.54 4:21.67 4:47.54 5:59.43 6:10.93
119 Charlie Davidson SO-2 Cal Baptist 5:14.95 4:25.83 5:43.84 4:48.94 5:35.17 5:29.40
123 Nikolina Hrelec FR-1 West Texas A&M 5:44.20 3:27.10 4:42.94 4:51.69 6:13.37 4:37.11
153 Paige Nock Sophomore Unattached 4:15.52 4:18.53 4:27.55 5:00.61 4:21.53 5:30.68
Women's 1500 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
67 Kyla Danforth FR-1 Seattle U. 5:19.89 3:25.84 5:22.67 4:38.16 3:20.28
71 Emma Anderson JR-3 Augustana (S.D.) 5:34.14 4:55.16 5:39.71 4:38.45 3:56.69
78 Sadie Wassum FR-1 Utah 5:02.17 5:18.95 5:30.14 4:39.78 4:34.19
79 Sabrina Janes FR-1 UC Santa Barbara 5:02.21 3:29.87 3:38.26 4:39.82 5:46.98
86 Dakota Grossman SO-2 Utah 5:46.24 5:37.79 4:21.79 4:41.49 4:02.09
87 Andrea Guerra Senior TEAMosqueda Elite Skecher 5:15.73 5:58.02 6:03.65 4:41.90 4:33.45
93 Micaela Lamb FR-1 Dallas Baptist 3:17.77 5:27.73 5:07.95 4:42.52 3:17.77
97 Rachel Roesgen SR-4 San Diego St. 5:17.55 6:08.58 3:49.66 4:43.52 4:49.19
100 Jordan Mathes JR-3 CSU-Pueblo 3:19.14 3:21.98 6:01.29 4:44.48 3:30.52
107 Nyralee Chhotu JR-3 St. Mary's (Cal.) 3:26.10 3:23.24 3:43.28 4:46.25 6:06.40
115 Glennis Seldon   TEAMosqueda Elite 6:08.21 4:21.77 4:30.40 4:47.66 5:02.05
121 Heather LaPlante JR-3 Santa Clara 4:29.04 5:00.87 4:46.40 4:49.29 3:51.44
128 Tina Girolamo JR-3 Cal St. San Marcos 6:08.82 5:36.62 4:58.57 4:52.71 3:24.90
129 Jenette Northey JR-3 Montana State 4:44.24 6:20.94 5:10.62 4:53.03 5:28.20
133 Ariana Swantek FR-1 Cal St. San Marcos 5:11.64 5:08.70 3:34.62 4:54.00 4:56.94
138 Melanie Diep SR-4 UC-Colo. Spgs. 3:59.36 3:35.72 4:25.95 4:55.50 4:46.64
Women's 1500 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
85 Brianna Bartello FR-1 Point Loma 3:36.68 5:46.13 6:00.20 4:52.66 4:41.40 4:52.66 4:30.15
89 Alexa Lua JR-3 Stanislaus State 4:19.38 5:38.32 5:18.58 5:27.04 4:41.93 4:13.74 3:31.45
99 Alex Siemens SO-2 Idaho 4:18.64 5:01.27 5:55.27 5:35.37 4:44.21 5:58.11 4:12.95
102 Julia Wood JR-3 Santa Clara 3:31.03 5:39.36 4:25.21 4:08.10 4:45.17 3:31.03 3:39.58
109 McCall Skay FR-1 Idaho 5:09.31 4:06.30 5:23.62 4:40.67 4:46.39 5:26.49 4:12.03
111 Thalia Silva SO-2 Stanislaus State 5:21.29 6:12.92 3:35.15 5:15.55 4:46.86 5:09.81 4:32.52
112 Symone Booker JR-3 Cal Poly Pomona 4:55.84 5:44.67 5:24.56 5:18.82 4:47.22 5:21.69 6:01.90
116 Stephanie Chaires JR-3 Biola 4:39.22 4:19.07 4:42.10 4:42.10 4:47.85 4:53.61 6:02.70
118 Josie Frye FR-1 Point Loma 3:42.42 4:48.85 3:30.86 4:43.08 4:48.85 5:52.40 5:20.63
120 Marah Guzman FR-1 UC-Colo. Spgs. 5:29.56 5:29.56 4:34.63 5:15.10 4:49.08 4:34.63 4:11.50
122 Caitie Faust FR-1 Utah 5:48.45 6:08.77 4:21.34 4:30.05 4:50.37 5:10.70 6:14.58
126 Stephanie Croy SO-2 Biola 4:46.56 5:15.80 5:30.42 4:31.94 4:52.40 3:51.00 5:30.42
131 Melissa Ledesma FR-1 Biola 4:06.59 5:22.92 3:25.50 4:03.66 4:53.56 4:15.40 3:46.05
132 Karina Sanchez SR-4 Metro State 5:52.53 6:10.15 5:11.40 5:49.59 4:53.77 4:39.09 3:43.27
135 Andrea Mendez JR-3 MidAmerica Nazarene 3:49.72 4:45.68 5:21.02 6:19.92 4:54.51 6:14.03 4:33.90
139 Marisa Gonzalez JR-3 UC Irvine 5:37.14 5:48.97 6:24.45 4:35.03 4:55.73 5:19.39 5:04.61
142 Mary Cornelius JR-3 Augsburg 6:07.54 6:25.32 5:46.79 5:43.83 4:56.40 6:13.47 5:26.04
148 Lauren Nakaso SR-4 Pacific 5:46.59 5:16.71 5:46.59 5:34.64 4:58.78 5:16.71 6:13.48
152 Lisa Flora SO-2 Cal St. San Marcos 4:54.58 4:15.51 6:21.75 5:06.61 5:00.59 4:06.49 4:54.58
Women's 1500 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
103 Johanna Erickson SO-2 Seattle U. 4:16.74 4:45.26
108 Lisa Vasquez FR-1 UC Irvine 3:46.17 4:46.29
110 Holly McKinney SO-2 Central College 4:35.19 4:46.65
117 Anna Salazar SR-4 Dallas Baptist 5:17.19 4:48.35
124 Olivia Hill Junior Nanaimo Track 5:47.56 4:52.06
125 Halley Dean FR-1 MidAmerica Nazarene 5:03.81 4:52.12
130 Isabel Mendoza SO-2 Stanislaus State 4:06.18 4:53.07
134 Reta Dobie JR-3 Simon Fraser 4:39.36 4:54.06
136 Amy Morris Senior Nanaimo Track and Field C 5:18.58 4:54.98
137 Hope Stewart Sophomore Nanaimo Track & Field Clu 4:58.32 4:55.36
143 Amanda Solorio SO-2 Cal St. San Marcos 4:48.33 4:57.24
146 Jennifer Arellano SR-4 Fresno Pacific 4:28.56 4:58.39
147 Zani Moore FR-1 San Diego 4:01.98 4:58.73
154 Rosie Gensichen SO-2 Nebraska-Omaha 5:48.79 5:00.68
163 Alyssa Omahen JR-3 Cal St. San Marcos 5:07.90 5:04.85
169 Sydney Olagaray SR-4 San Diego 5:02.89 5:09.07
183 Lindsay Benster JR-3 San Diego 5:17.45 5:23.92
Women's 1500 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
126 Elizabeth Buckle SO-2 Cal St. San Marcos 3:24.68 5:42.11 5:30.42 6:05.50 4:52.40 4:05.62
140 Alexandra Hernandez FR-1 UC San Diego 3:30.12 4:20.43 4:11.55 4:20.43 4:55.94 5:19.62
141 Cali King JR-3 San Diego St. 5:02.20 3:45.17 5:55.53 3:59.98 4:56.27 5:37.75
144 Melissa Shepherd SO-2 NW Missouri 5:42.42 6:03.26 4:51.80 5:00.73 4:57.75 5:51.35
149 Shelby Sweeney SR-4 CSU-Pueblo 5:20.36 5:41.32 4:26.47 5:26.35 4:59.40 6:17.25
150 Kaylee Shanley FR-1 MidAmerica Nazarene 6:20.28 3:53.56 4:17.51 5:05.42 4:59.43 4:53.45
151 Marissa Jimenez SR-4 Stanislaus State 5:50.41 4:56.50 3:53.61 5:26.45 4:59.49 3:50.61
155 Siena Rivera SO-2 Hope Int'l 3:33.89 5:13.30 4:55.23 4:19.08 5:01.25 6:25.60
157 Erica Ramos FR-1 Pacific 3:46.15 4:52.49 4:31.38 4:19.32 5:01.53 3:34.09
158 Samantha Bauer SR-4 UC-Colo. Spgs. 4:34.54 4:25.49 4:52.64 4:46.61 5:01.69 4:16.44
159 Svetlana Martin   Top Speed Running 5:21.08 5:05.93 4:08.38 4:17.47 5:02.90 5:51.37
160 Keili Dorn FR-1 Vanguard 3:38.11 5:05.95 6:15.62 3:38.11 5:02.92 5:24.13
161 Patsy Hurley JR-3 Cal Baptist 4:14.67 5:39.55 5:33.49 3:38.29 5:03.17 5:21.36
164 Shelby Eberwein FR-1 Cal St. San Marcos 5:23.17 6:27.19 3:51.71 4:06.95 5:04.87 3:42.56
166 Bayleigh Porter JR-3 Vanguard 3:43.78 4:02.17 4:38.96 5:06.54 5:06.54 6:38.51
170 Christa Kloha FR-1 UC San Diego 4:16.57 4:44.39 4:47.48 6:23.30 5:09.11 4:13.47
172 Trinity Ruelas Junior Unattached 5:25.74 4:14.38 5:44.35 3:58.87 5:10.22 4:51.61
174 Kailyn Scott FR-1 UC San Diego 5:05.32 6:41.90 5:33.36 5:20.90 5:11.55 3:59.90
175 Ellen Colpitts FR-1 UC-Colo. Spgs. 5:50.28 5:34.65 5:28.39 6:30.94 5:12.75 3:42.06
178 Alysa Avila JR-3 Cal Baptist 4:17.81 5:11.26 3:49.52 5:23.84 5:14.40 4:58.68
179 Abigail Topper SO-2 UC-Colo. Spgs. 5:01.85 4:33.55 3:58.96 5:39.58 5:14.42 6:11.02
181 Taylor Butler SO-2 Hope Int'l 6:43.43 5:01.78 5:01.78 4:45.90 5:17.66 3:58.25
Women's 1500 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
162 Laticia Joven SR-4 Stanislaus State 5:19.90 3:48.50 5:04.66 5:19.90
165 Shea Ricketts SO-2 San Diego 4:05.05 5:15.50 5:06.31 4:57.12
167 Mikala Mann   Stride Ahead Tough Track 5:41.78 5:17.15 5:07.91 4:30.96
168 Camille Morales FR-1 San Diego 4:18.69 5:54.16 5:07.96 6:06.48
171 Miranda Almeida FR-1 Soka 5:40.59 4:41.76 5:09.62 5:52.97
173 Janna Langrell JR-3 Hope Int'l 4:52.80 6:04.45 5:11.49 5:27.07
176 Anahi Vazquez SO-2 Stanislaus State 4:35.77 5:19.64 5:13.37 4:35.77
177 Jocelyn Stillwell JR-3 MidAmerica Nazarene 4:49.01 5:32.99 5:14.14 6:29.54
180 Madeline Nelson FR-1 Nebraska-Omaha 4:17.12 4:10.77 5:17.43 6:30.44
182 Olivia Gonzalez JR-3 San Diego 4:46.45 6:53.76 5:18.27 5:18.27
184 Linden Amundsen FR-1 Soka 3:57.95 4:51.58 5:35.14 5:01.63
185 Sarah Simpson   osxc 5:39.52 4:52.45 5:36.15 5:15.98
186 Angela Romero FR-1 Concordia (Cal.) 6:44.69 6:34.57 5:37.24 5:47.36
187 Emily Enns FR-1 Cal Baptist 4:27.79 5:37.35 5:47.78 7:21.68
188 Cammy Linger JR-3 Cal Baptist 5:25.52 7:32.89 5:53.82 5:43.21
189 Ashtyn Robidoux JR-3 Cal Baptist 5:02.89 6:21.29 5:56.34 7:43.25
190 Ronda Ackley JR-3 Hope Int'l 4:46.60 5:28.08 6:17.10 5:28.08
191 Sabrina Smadi   Top Speed Running 5:01.72 4:54.18 6:17.15 4:54.18