February 12, 2016
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emily Betz   UNAT-Minnesota 6:06.65 6:28.22 5:08.11 6:22.06
2 Amanda Kaiser JR-3 Winona State 6:10.96 5:49.32 5:09.13 5:52.41
3 Abby Kargol   UNAT-Minnesota 4:57.27 4:29.40 5:09.65 5:43.72
4 Courtney Shaffer SO-2 Wis.-Stout 6:00.32 3:49.86 5:10.62 6:25.17
5 Megan Terukina SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:18.93 5:49.40 5:11.96 5:58.76
6 Jenny Walz SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:04.05 5:34.79 5:12.88 3:45.28
7 Sarah Klecker SO-2 Minnesota 3:48.49 4:54.21 5:12.99 4:19.79
8 Molly Eastman FR-1 Minnesota 6:31.68 4:48.28 5:13.34 4:35.74
9 Grace Weber SO-2 Wis.-Stout 6:13.88 5:54.86 5:16.84 6:13.88
10 Katryna Williams SR-4 Wis.-Eau Claire 4:47.76 3:50.21 5:19.73 5:22.93
11 Rebecca Whipple SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.36 4:01.69 5:22.25 4:14.58
12 Tiffany Sunderland JR-3 Winona State 5:26.17 5:45.55 5:22.94 4:28.04
13 Erika Owens JR-3 Wis.-Eau Claire 6:13.80 4:23.29 5:25.04 4:29.79
14 Lexie Tremble FR-1 Wis.-Eau Claire 5:29.29 4:14.31 5:26.03 6:05.16
15 Karen Gomez-Ruiz FR-1 Wis.-Eau Claire 7:04.34 6:21.90 5:26.41 6:02.32
16 Haley Rasmussen   UNAT-Minnesota 6:35.54 4:14.98 5:26.89 6:06.12
17 Victoria Simones JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:43.37 4:42.03 5:27.94 4:35.47
18 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 5:52.10 7:08.50 5:32.17 5:55.43
19 Jessica Petruzates FR-1 Wis.-Stout 6:55.79 5:29.31 5:32.63 5:09.35
20 Emily Jaeger FR-1 Wis.-Eau Claire 6:00.86 4:30.65 5:34.13 6:14.23
21 Katie Wood SO-2 Wis.-Eau Claire 4:30.68 5:00.76 5:34.17 5:00.76
22 Joanne Reiners FR-1 Wis.-Eau Claire 6:21.84 5:38.29 5:34.94 7:02.03
23 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 5:43.66 6:57.78 5:36.92 5:53.77
24 Katie George FR-1 Wis.-Eau Claire 5:34.07 5:37.44 5:37.44 4:19.83
25 Bridget Schmitt FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:45.58 5:54.88 5:37.98 7:05.86
26 Becca Maxwell FR-1 Wis.-Stout 6:37.11 5:32.63 5:39.41 6:26.93
27 Renee Culbertson SO-2 Wis.-Eau Claire 5:21.98 5:11.71 5:42.53 4:13.48
28 Erin Matthew JR-3 Winona State 6:52.84 5:47.47 5:44.03 5:06.19
29 Bailey Hlavachek FR-1 Winona State 6:43.22 4:18.48 5:44.63 7:00.45
30 Alexis Hasleiet SO-2 Winona State 6:19.80 6:43.97 5:45.27 5:41.82
31 Emma Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 6:10.91 4:23.45 5:46.64 4:54.65
32 Gretchen Berg JR-3 Wis.-Eau Claire 4:38.56 5:20.34 5:48.19 7:01.31
33 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 5:11.87 7:15.90 5:54.39 7:40.71
34 Hannah Johnson SO-2 Wis.-Stout 5:13.74 6:21.48 5:56.52 6:03.65
35 Sarah Ward   Minn Running Club 7:40.20 7:00.65 5:59.53 6:10.32
36 Savannah Dimick   Minn Running Club 4:15.30 4:54.85 5:59.57 6:21.15
37 Shannon Strickland JR-3 St. Catherine 7:05.94 6:58.72 6:00.96 7:49.25
38 Sierra Garcia FR-1 Wis.-Eau Claire 6:54.52 5:19.15 6:06.83 7:31.20
39 Jenna Thompson JR-3 St. Catherine 7:15.95 7:52.90 6:09.45 5:32.51
40 Sarah Holmquist SR-4 Crown 7:16.57 5:46.81 6:48.01 7:41.06
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emily Betz   UNAT-Minnesota 4:28.06 5:01.95 4:37.30 5:08.11
2 Amanda Kaiser JR-3 Winona State 6:07.87 4:25.86 6:01.69 5:09.13
3 Abby Kargol   UNAT-Minnesota 6:39.45 5:34.43 6:42.55 5:09.65
4 Courtney Shaffer SO-2 Wis.-Stout 5:44.79 3:40.54 6:25.17 5:10.62
5 Megan Terukina SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:38.38 4:25.17 5:15.08 5:11.96
6 Jenny Walz SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:19.14 3:54.66 5:47.30 5:12.88
7 Sarah Klecker SO-2 Minnesota 4:16.66 6:37.50 5:09.86 5:12.99
8 Molly Eastman FR-1 Minnesota 6:22.28 3:42.48 4:01.28 5:13.34
9 Grace Weber SO-2 Wis.-Stout 4:38.82 4:38.82 6:42.39 5:16.84
10 Katryna Williams SR-4 Wis.-Eau Claire 4:57.35 4:57.35 6:49.26 5:19.73
16 Haley Rasmussen   UNAT-Minnesota 3:48.83 5:20.36 5:20.36 5:26.89
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Rebecca Whipple SO-2 Wis.-Eau Claire 6:33.15 4:40.36 5:22.25 6:42.82 5:44.81
12 Tiffany Sunderland JR-3 Winona State 5:58.47 4:34.50 5:22.94 5:16.49 4:47.42
13 Erika Owens JR-3 Wis.-Eau Claire 6:49.55 4:59.04 5:25.04 6:26.80 4:46.04
14 Lexie Tremble FR-1 Wis.-Eau Claire 3:48.22 4:07.79 5:26.03 6:50.80 4:27.35
15 Karen Gomez-Ruiz FR-1 Wis.-Eau Claire 3:58.28 6:44.75 5:26.41 4:37.45 6:08.85
17 Victoria Simones JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:19.08 6:23.69 5:27.94 4:45.31 4:15.80
18 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 6:18.68 6:51.89 5:32.17 6:51.89 6:45.25
19 Jessica Petruzates FR-1 Wis.-Stout 4:02.82 4:42.74 5:32.63 3:59.50 5:52.59
20 Emily Jaeger FR-1 Wis.-Eau Claire 5:47.50 6:14.23 5:34.13 5:04.06 6:10.89
21 Katie Wood SO-2 Wis.-Eau Claire 4:57.42 5:10.78 5:34.17 6:41.01 6:41.01
23 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 6:30.83 4:05.96 5:36.92 5:23.45 5:20.08
24 Katie George FR-1 Wis.-Eau Claire 6:44.93 5:07.07 5:37.44 5:00.33 6:04.44
25 Bridget Schmitt FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:54.88 4:57.43 5:37.98 4:33.77 5:00.81
31 Emma Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 5:08.51 6:42.11 5:46.64 7:06.37 7:16.77
37 Shannon Strickland JR-3 St. Catherine 6:04.57 6:19.01 6:00.96 6:19.01 4:27.11
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Joanne Reiners FR-1 Wis.-Eau Claire 4:17.91 5:34.94
26 Becca Maxwell FR-1 Wis.-Stout 5:59.78 5:39.41
27 Renee Culbertson SO-2 Wis.-Eau Claire 7:25.29 5:42.53
28 Erin Matthew JR-3 Winona State 5:33.71 5:44.03
29 Bailey Hlavachek FR-1 Winona State 7:21.13 5:44.63
30 Alexis Hasleiet SO-2 Winona State 7:15.04 5:45.27
32 Gretchen Berg JR-3 Wis.-Eau Claire 6:57.83 5:48.19
33 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 7:15.90 5:54.39
34 Hannah Johnson SO-2 Wis.-Stout 5:56.52 5:56.52
35 Sarah Ward   Minn Running Club 6:03.13 5:59.53
36 Savannah Dimick   Minn Running Club 6:06.77 5:59.57
38 Sierra Garcia FR-1 Wis.-Eau Claire 6:21.51 6:06.83
39 Jenna Thompson JR-3 St. Catherine 4:40.79 6:09.45
40 Sarah Holmquist SR-4 Crown 8:21.86 6:48.01