February 12, 2016
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Josh Thorson JR-3 Wis.-Eau Claire 10:11.94 12:03.98 11:12.27 14:21.88
2 Aaron Easker   Unattached 14:28.85 11:17.71 11:17.71 14:28.85
3 Darin Lau SO-2 Wis.-Eau Claire 18:35.17 13:47.66 16:41.91 14:31.22
4 Nick Petersson JR-3 Wis.-Eau Claire 18:27.67 18:18.95 18:53.84 14:32.18
5 Tony Cass SR-4 Wis.-Stout 13:23.78 17:02.20 14:42.41 14:33.67
6 Charles Corbett SR-4 Wis.-Superior 11:00.31 15:42.04 12:19.55 14:40.41
7 Cody Sedbrook SO-2 Minnesota-Duluth 18:07.24 18:24.92 13:33.22 14:43.93
8 Jordan Carlson   Unattached 15:39.29 14:01.82 12:50.93 14:46.12
9 Paul Nordquist SR-4 Gustavus Adolphus 14:31.52 17:04.26 13:19.64 14:58.47
10 Hart Hornor SR-4 Carleton 11:41.28 13:11.19 13:11.19 14:59.07
11 Thomas Knobbe JR-3 Gustavus Adolphus 15:20.20 14:44.11 11:07.60 15:02.15
12 Ryan Peterson SR-4 Hamline 16:35.08 15:13.66 19:26.95 15:04.61
13 Jeremy Kieser   Run n Fun 16:44.54 12:49.25 14:55.94 15:04.99
14 Jacob Gerhartz SR-4 St. Thomas (Minn.) 12:40.74 14:49.06 12:22.41 15:16.55
15 Jordan Carpenter SR-4 Wis.-Oshkosh 14:14.83 17:09.47 14:51.60 15:19.17
16 Paul Timm SO-2 St. Olaf 17:46.97 11:20.66 17:19.38 15:19.80
17 Abdullahi Salan   Augsburg 15:24.51 19:06.40 11:33.39 15:24.51
18 Matt Cyra JR-3 Wis.-Eau Claire 17:34.55 14:38.79 15:06.54 15:25.04
19 Dylan Baumann SR-4 St. Thomas (Minn.) 17:44.95 17:07.91 16:30.87 15:26.04
20 Adam Berkowitz SO-2 St. Thomas (Minn.) 13:28.28 17:48.41 13:18.99 15:29.05
21 Jackson Lindquist SR-4 Wis.-Superior 17:40.03 18:17.23 11:28.09 15:29.85
22 Nathan Rock SR-4 Hamline 15:09.98 17:02.55 12:21.12 15:38.12
23 James Logan JR-3 Hamline 13:27.38 16:44.53 13:55.54 15:38.81
24 David Ellenberger SO-2 St. Olaf 11:35.02 17:41.31 13:08.94 15:39.21
25 Wyatt Elmer SO-2 Wis.-Eau Claire 17:35.27 20:06.02 17:16.42 15:42.20
26 Trevor Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 16:20.74 17:36.19 18:51.63 15:43.02
27 Adam Wood SR-4 St. Olaf 17:28.75 16:03.72 18:34.89 15:44.82
28 Thomas Lerdall FR-1 St. Olaf 18:17.77 11:11.91 12:56.01 15:46.35
29 Carston Dammann JR-3 Gustavus Adolphus 12:29.03 19:35.70 14:41.77 15:48.14
30 Adam Brandt JR-3 St. Thomas (Minn.) 13:08.92 18:13.08 12:40.40 15:50.50
31 Alex Berhe FR-1 St. Olaf 13:28.89 16:48.73 19:20.99 15:51.63
32 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 15:23.97 13:01.09 13:20.14 15:52.54
33 Alex Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 20:33.18 13:23.00 20:33.18 15:55.95
34 Mike Ryan JR-3 St. Thomas (Minn.) 15:27.59 14:38.77 11:52.78 16:16.41
35 Ricky Peterson SO-2 St. Thomas (Minn.) 17:41.37 15:12.58 17:41.37 16:31.93
36 Henry Burt SR-4 St. Olaf 17:57.21 11:48.17 18:57.05 16:37.41
37 David Roanhorse FR-1 Minnesota-Morris 14:23.66 15:13.87 12:33.19 16:44.25
38 Kevin Schreiber JR-3 St. Thomas (Minn.) 17:46.19 15:25.38 12:54.50 16:45.84
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Josh Thorson JR-3 Wis.-Eau Claire 14:13.27 12:55.70 14:13.27 14:21.88 16:39.78
2 Aaron Easker   Unattached 13:10.66 16:39.18 17:57.38 14:28.85 11:09.02
3 Darin Lau SO-2 Wis.-Eau Claire 10:35.99 10:18.57 16:15.77 14:31.22 11:36.98
4 Nick Petersson JR-3 Wis.-Eau Claire 15:33.24 13:04.97 10:45.42 14:32.18 11:11.58
5 Tony Cass SR-4 Wis.-Stout 14:07.46 15:43.57 11:47.68 14:33.67 14:16.20
6 Charles Corbett SR-4 Wis.-Superior 15:50.85 17:10.08 16:17.26 14:40.41 16:34.87
7 Cody Sedbrook SO-2 Minnesota-Duluth 15:54.65 16:03.49 13:15.54 14:43.93 14:08.58
8 Jordan Carlson   Unattached 16:05.87 15:21.57 17:07.90 14:46.12 13:35.23
9 Paul Nordquist SR-4 Gustavus Adolphus 15:16.44 12:52.69 12:16.75 14:58.47 19:01.06
10 Hart Hornor SR-4 Carleton 14:23.11 12:08.25 11:50.27 14:59.07 11:23.30
11 Thomas Knobbe JR-3 Gustavus Adolphus 15:56.28 12:28.79 12:55.85 15:02.15 16:05.30
12 Ryan Peterson SR-4 Hamline 11:09.42 10:51.32 15:04.61 15:04.61 16:26.03
13 Jeremy Kieser   Run n Fun 16:44.54 15:04.99 17:56.94 15:04.99 11:18.75
15 Jordan Carpenter SR-4 Wis.-Oshkosh 12:33.72 12:52.11 12:33.72 15:19.17 12:33.72
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Jacob Gerhartz SR-4 St. Thomas (Minn.) 15:16.55 12:22.41
16 Paul Timm SO-2 St. Olaf 15:19.80 18:14.57
17 Abdullahi Salan   Augsburg 15:24.51 17:52.44
18 Matt Cyra JR-3 Wis.-Eau Claire 15:25.04 18:57.80
19 Dylan Baumann SR-4 St. Thomas (Minn.) 15:26.04 14:58.26
20 Adam Berkowitz SO-2 St. Thomas (Minn.) 15:29.05 18:25.57
21 Jackson Lindquist SR-4 Wis.-Superior 15:29.85 17:21.44
22 Nathan Rock SR-4 Hamline 15:38.12 15:28.74
23 James Logan JR-3 Hamline 15:38.81 15:57.59
24 David Ellenberger SO-2 St. Olaf 15:39.21 18:18.88
25 Wyatt Elmer SO-2 Wis.-Eau Claire 15:42.20 15:13.94
26 Trevor Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 15:43.02 11:18.98
27 Adam Wood SR-4 St. Olaf 15:44.82 13:42.00
28 Thomas Lerdall FR-1 St. Olaf 15:46.35 16:43.14
29 Carston Dammann JR-3 Gustavus Adolphus 15:48.14 12:00.59
30 Adam Brandt JR-3 St. Thomas (Minn.) 15:50.50 20:07.14
31 Alex Berhe FR-1 St. Olaf 15:51.63 14:06.95
32 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 15:52.54 13:39.19
33 Alex Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 15:55.95 16:53.31
34 Mike Ryan JR-3 St. Thomas (Minn.) 16:16.41 17:44.29
35 Ricky Peterson SO-2 St. Thomas (Minn.) 16:31.93 16:41.85
36 Henry Burt SR-4 St. Olaf 16:37.41 13:17.93
37 David Roanhorse FR-1 Minnesota-Morris 16:44.25 11:53.02
38 Kevin Schreiber JR-3 St. Thomas (Minn.) 16:45.84 19:16.72