February 12, 2016
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessie Reineck JR-3 Wis.-Eau Claire 41.84 53.47 44.75 58.11 46.49 52.88 43.01
2 Jess Rupnow JR-3 Wis.-Eau Claire 44.08 59.36 41.73 58.77 44.67 41.14 1:14.64
3 Brittany Schyvinck SO-2 Winona State 56.98 1:01.13 47.48 59.35 56.98 1:01.13 56.39
4 Molly Brion SR-4 Wis.-Stout 1:05.67 42.77 1:18.32 1:00.24 1:10.48 50.00 1:01.45
5 Kayla Nelson   UNAT-Minnesota 48.50 55.17 1:03.05 1:00.62 56.99 58.20 50.32
6 Hannah Helstad SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:03.39 1:16.19 45.11 1:00.95 43.28 1:18.63 1:00.34
7 Ashleigh Buergi SO-2 Wis.-Eau Claire 1:13.03 1:11.81 1:01.99 1:01.37 1:19.79 56.46 55.24
8 Allie Dugan   UNAT-Minnesota 1:04.83 46.93 56.19 1:01.74 1:17.18 50.01 1:04.83
9 Maddy Kammer   UNAT-Minnesota 1:10.00 57.61 1:05.04 1:01.94 1:00.71 52.03 1:17.43
10 Katie Marcus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.96 1:14.36 1:19.93 1:01.96 1:18.69 56.39 54.53
11 Teja Foy SR-4 Minnesota-Morris 53.76 1:05.01 1:10.02 1:02.51 1:00.01 1:01.26 46.26
12 Sidney Paulson SO-2 Minnesota-Morris 1:08.85 58.84 1:02.59 1:02.59 1:16.36 1:20.12 1:06.98
13 Hanna Gribble SR-4 St. Thomas (Minn.) 44.01 1:10.42 1:04.13 1:02.87 1:13.56 58.47 1:02.87
14 Emily Ciesynski FR-1 Minnesota-Morris 1:10.43 1:16.14 1:19.32 1:03.45 1:05.36 1:12.34 1:16.78
15 Mallory Adamson FR-1 St. Thomas (Minn.) 51.75 1:08.99 1:16.66 1:03.88 44.72 44.72 49.19
16 Mikayla Dockendorf SO-2 Wis.-Eau Claire 55.53 1:07.79 58.11 1:04.56 1:14.89 54.23 1:03.92
17 Hope Hoolihan FR-1 Wis.-Stout 52.01 46.81 54.61 1:05.01 53.96 47.46 1:03.71
18 Keely Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:19.78 46.16 1:10.55 1:05.93 1:17.80 1:06.59 1:08.57
19 Shanna Laehn FR-1 Wis.-Stout 1:05.94 54.07 1:09.90 1:05.94 50.78 1:18.47 1:08.58
20 Emma Bassier SO-2 St. Thomas (Minn.) 56.17 1:07.67 52.79 1:07.67 53.46 1:19.18 1:17.82
21 Molly Loughrin SO-2 Wis.-Stout 1:28.79 1:08.52 50.34 1:09.91 1:01.52 51.04 1:27.39
22 Susan Lloyd   Unattached 1:04.77 1:15.31 58.75 1:15.31 57.99 1:13.05 1:10.04
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessie Reineck JR-3 Wis.-Eau Claire 1:03.93 1:13.22 49.98 1:10.90 43.01 58.11
2 Jess Rupnow JR-3 Wis.-Eau Claire 44.67 59.36 1:00.54 57.01 44.67 58.77
3 Brittany Schyvinck SO-2 Winona State 59.35 55.20 1:11.22 1:14.19 54.01 59.35
4 Molly Brion SR-4 Wis.-Stout 1:14.10 1:05.06 57.83 1:08.08 45.79 1:00.24
17 Hope Hoolihan FR-1 Wis.-Stout 1:08.26 47.46 1:21.27 48.11 48.11 1:05.01
18 Keely Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:16.48 1:10.55 1:14.50 1:22.42 1:15.16 1:05.93
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Kayla Nelson   UNAT-Minnesota 1:00.62 1:11.54 1:13.35
6 Hannah Helstad SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:00.95 1:07.66 47.55
7 Ashleigh Buergi SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.37 1:01.99 47.87
14 Emily Ciesynski FR-1 Minnesota-Morris 1:03.45 50.13 1:00.28
19 Shanna Laehn FR-1 Wis.-Stout 1:05.94 51.44 1:21.77
21 Molly Loughrin SO-2 Wis.-Stout 1:09.91 1:24.60 1:11.31
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Allie Dugan   UNAT-Minnesota 1:01.74 1:17.80 57.42 46.93 59.89 52.48
9 Maddy Kammer   UNAT-Minnesota 1:01.94 1:08.14 48.32 43.98 58.85 1:06.28
10 Katie Marcus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.96 48.33 45.85 1:14.98 52.67 1:18.07
15 Mallory Adamson FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:03.88 56.86 48.55 46.64 53.66 1:21.13
20 Emma Bassier SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:07.67 1:13.09 50.08 1:21.88 52.79 1:11.73
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Teja Foy SR-4 Minnesota-Morris 1:02.51 1:15.02
12 Sidney Paulson SO-2 Minnesota-Morris 1:02.59 45.07
13 Hanna Gribble SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:02.87 1:06.02
16 Mikayla Dockendorf SO-2 Wis.-Eau Claire 1:04.56 1:01.98
22 Susan Lloyd   Unattached 1:15.31 56.49