February 12, 2016
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kylee Verhasselt   Unattached 1:38.57 1:38.57 2:33.18 2:14.54 2:11.87 2:39.84 2:13.20
2 Laurisa Titterud SR-4 Wis.-Stout 2:00.67 2:56.89 2:54.15 2:17.12 2:04.78 1:45.59 2:17.12
3 Kelli Praska FR-1 Wis.-Superior 2:07.95 1:58.32 1:45.94 2:28.59 2:38.22 2:06.58 2:17.58
4 Aimee Junget SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:58.33 2:35.48 1:36.32 2:29.98 1:48.70 2:31.35 2:17.59
5 Katie Bagley SR-4 Winona State 2:01.87 2:53.10 2:42.03 1:41.09 2:39.26 1:52.17 2:18.48
6 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 2:43.18 2:23.66 2:27.84 2:29.24 2:52.95 1:43.21 2:19.47
7 Summer Ellefson SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:03.47 2:51.17 1:41.02 2:17.50 2:41.35 1:43.83 2:20.30
8 Kayla Janto JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:16.22 2:26.05 3:01.16 2:30.26 2:16.22 2:06.39 2:20.43
9 Allison Johnson FR-1 Winona State 2:23.81 2:32.27 2:29.45 2:44.96 2:06.90 2:15.35 2:20.99
10 Annie Haakenstad SO-2 Minnesota 2:38.26 2:53.94 2:55.37 1:41.23 2:52.51 2:14.02 2:22.57
11 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 2:39.30 2:56.52 3:03.70 2:55.09 2:59.39 2:20.64 2:23.51
12 Kate Bishop FR-1 Minnesota 2:23.80 3:02.63 2:09.42 2:43.94 1:56.48 2:07.99 2:23.80
13 Alicia Hett FR-1 Wis.-Eau Claire 3:02.68 2:43.98 3:05.56 2:18.09 2:51.17 2:38.23 2:23.84
14 Madeline Tompach JR-3 Winona State 2:45.93 2:27.17 1:55.43 2:30.06 1:58.31 2:02.64 2:24.28
15 Isabella Tremonti SO-2 Wis.-Oshkosh 2:50.29 2:57.51 2:31.53 2:19.98 2:57.51 1:41.02 2:24.31
16 Hanna Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 1:46.87 2:01.32 2:21.54 2:17.20 2:09.98 2:37.42 2:24.42
17 Kelsey Sather   UNAT-Minnesota 2:31.96 2:05.91 2:24.72 2:05.91 2:23.28 1:49.99 2:24.72
18 Leah Engebretson SR-4 Wis.-Eau Claire 2:07.76 3:05.83 2:52.77 2:39.70 2:54.22 2:32.44 2:25.18
19 Christine Rohlf FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:00.11 2:39.44 2:29.11 3:00.11 2:35.02 3:10.45 2:27.63
20 Carly Barton JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:54.47 2:30.81 1:58.28 2:02.72 2:38.20 2:32.29 2:27.85
21 Ali Glassbrenner SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:34.06 3:05.17 2:26.65 2:25.17 2:22.21 3:00.72 2:28.13
22 Mallori Johnson   UNAT-Minnesota 2:27.97 2:01.07 2:10.03 3:03.84 2:35.44 3:08.32 2:29.46
23 Shelby Terhell SO-2 Wis.-Stout 2:31.25 2:34.25 1:59.80 3:05.69 2:49.22 1:59.80 2:29.75
24 Alyson Simon FR-1 Wis.-Eau Claire 2:43.85 3:09.41 2:15.29 1:58.76 2:06.27 3:10.91 2:30.32
25 Maria Sabourin FR-1 Winona State 2:13.29 1:53.60 3:10.84 2:05.72 1:46.03 1:58.14 2:31.46
26 Caitie Ryan FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:09.77 2:45.48 1:46.27 2:07.52 3:14.32 2:12.08 2:31.81
27 Sara Halfrich SO-2 Wis.-Eau Claire 2:57.41 3:06.59 2:02.36 2:52.83 2:32.94 2:22.24 2:32.94
28 Julia Giefer SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:43.87 2:07.12 3:14.50 3:00.72 2:23.96 2:19.37 2:33.15
29 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 1:59.69 3:16.41 2:10.43 1:50.48 3:08.74 2:01.22 2:33.44
30 Korina Gomez SO-2 Winona State 1:47.91 3:14.23 1:50.99 2:14.11 1:50.99 2:51.11 2:34.15
31 Lisa LaBelle FR-1 Wis.-Eau Claire 2:41.48 1:59.56 2:41.48 2:33.72 2:50.80 2:44.59 2:35.27
32 Christina Hammerstrom   Unattached 1:59.69 2:47.87 2:23.00 3:00.30 2:54.09 2:18.34 2:35.43
33 Anna Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:19.02 2:15.86 2:09.54 2:06.38 3:03.25 3:25.37 2:37.97
34 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 2:38.10 2:23.88 1:53.84 1:53.84 2:01.74 3:25.53 2:38.10
35 Melissa Maxwell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.90 2:36.73 2:50.98 2:00.32 2:49.40 2:50.98 2:38.31
36 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 1:56.75 3:08.71 2:51.12 1:59.94 2:57.52 2:57.52 2:39.92
37 Shannon Strickland JR-3 St. Catherine 2:13.25 3:25.50 3:19.07 2:45.36 1:52.38 2:08.44 2:40.54
38 Jenny Launder FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:36.49 2:14.26 2:56.22 2:52.86 2:44.47 3:31.46 2:47.82
39 Courtney Smith SO-2 Wis.-Stout 3:13.34 2:41.40 3:21.75 1:59.37 3:26.79 3:03.25 2:48.12
40 Susanna Pjecha SO-2 Crown 2:40.35 3:29.30 2:50.48 3:36.06 2:57.23 3:30.99 2:48.79
41 Katie Hackl FR-1 Wis.-Stout 3:11.21 2:49.02 2:08.04 3:07.80 2:25.12 2:33.65 2:50.72
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kylee Verhasselt   Unattached 2:13.20 1:57.22 2:51.83
2 Laurisa Titterud SR-4 Wis.-Stout 2:17.12 1:52.44 2:28.09
4 Aimee Junget SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:17.59 2:40.98 2:10.71
6 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 2:19.47 1:48.79 2:06.92
7 Summer Ellefson SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:20.30 3:00.99 2:41.35
8 Kayla Janto JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:20.43 2:17.63 2:07.80
10 Annie Haakenstad SO-2 Minnesota 2:22.57 3:01.07 1:55.49
15 Isabella Tremonti SO-2 Wis.-Oshkosh 2:24.31 1:59.78 2:25.76
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Kelli Praska FR-1 Wis.-Superior 2:47.85 2:17.58 1:40.44 2:35.47 2:01.07 2:18.96 1:58.32
5 Katie Bagley SR-4 Winona State 2:53.10 2:18.48 2:12.94 2:35.10 2:55.87 2:00.48 2:25.41
9 Allison Johnson FR-1 Winona State 2:43.55 2:20.99 2:43.55 2:57.65 1:49.98 3:01.88 2:09.71
11 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 2:43.61 2:23.51 2:37.87 2:13.47 2:53.65 2:20.64 2:43.61
12 Kate Bishop FR-1 Minnesota 1:56.48 2:23.80 1:56.48 2:10.86 2:46.81 2:23.80 2:32.43
13 Alicia Hett FR-1 Wis.-Eau Claire 2:26.72 2:23.84 2:00.83 2:25.28 2:15.21 2:06.58 1:56.51
19 Christine Rohlf FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:18.78 2:27.63 2:17.30 2:42.40 1:49.25 2:58.64 2:17.30
20 Carly Barton JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:13.07 2:27.85 2:02.72 2:21.94 2:33.77 1:55.33 3:12.21
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Madeline Tompach JR-3 Winona State 2:24.28 2:25.73 2:44.48
16 Hanna Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 2:24.42 1:55.54 2:38.87
17 Kelsey Sather   UNAT-Minnesota 2:24.72 1:48.54 2:33.41
18 Leah Engebretson SR-4 Wis.-Eau Claire 2:25.18 1:48.89 1:48.89
24 Alyson Simon FR-1 Wis.-Eau Claire 2:30.32 3:00.39 2:00.26
30 Korina Gomez SO-2 Winona State 2:34.15 2:04.87 1:57.16
37 Shannon Strickland JR-3 St. Catherine 2:40.54 3:27.10 3:22.28
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Ali Glassbrenner SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:02.95 2:28.13 2:42.95 2:22.21 2:26.65 2:08.88 3:11.09
22 Mallori Johnson   UNAT-Minnesota 2:45.90 2:29.46 2:51.88 2:08.54 1:56.58 3:12.81 1:50.60
23 Shelby Terhell SO-2 Wis.-Stout 2:38.74 2:29.75 2:56.71 2:58.21 2:04.30 2:44.73 2:23.76
27 Sara Halfrich SO-2 Wis.-Eau Claire 3:00.47 2:32.94 3:09.65 2:25.30 2:37.53 2:20.71 2:29.89
28 Julia Giefer SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:48.74 2:33.15 2:59.19 2:16.31 3:17.57 1:59.46 2:14.78
29 Laura Borkenhagen SR-4 Minnesota-Morris 3:04.13 2:33.44 2:05.82 2:01.22 1:47.41 3:17.94 2:44.18
31 Lisa LaBelle FR-1 Wis.-Eau Claire 2:44.59 2:35.27 2:58.56 2:15.09 2:05.77 2:18.19 2:32.17
33 Anna Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 3:11.15 2:37.97 3:17.47 2:20.60 3:20.63 3:15.89 3:14.31
35 Melissa Maxwell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:17.73 2:38.31 2:27.23 2:46.23 2:47.81 1:58.74 2:35.15
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Maria Sabourin FR-1 Winona State 2:31.46 3:00.24
26 Caitie Ryan FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:31.81 2:48.51
32 Christina Hammerstrom   Unattached 2:35.43 2:05.90
34 Elisabeth Anderson SO-2 Minnesota-Morris 2:38.10 1:58.58
36 Katherine Novak FR-1 Minnesota-Morris 2:39.92 3:27.90
38 Jenny Launder FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:47.82 2:15.94
39 Courtney Smith SO-2 Wis.-Stout 2:48.12 3:20.07
40 Susanna Pjecha SO-2 Crown 2:48.79 3:12.42
41 Katie Hackl FR-1 Wis.-Stout 2:50.72 2:49.02