March 4- 5, 2016
|
Kenyon College-Kenyon - Gambier, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Geno Arthur SR-4 Oberlin 8:46.87 9:17.26 9:02.07 8:26.60 9:17.26 6:25.02 10
2 Adam Togami SR-4 Wabash 7:35.98 11:08.42 7:56.70 8:38.15 8:43.34 8:17.43 8
3 Dan Cheung JR-3 Allegheny 8:08.67 10:13.44 7:42.68 8:39.86 7:32.28 8:03.47 6
4 Colin Rinne SO-2 Wabash 9:20.12 10:17.70 8:01.60 8:43.47 9:35.82 6:22.14 5
5 Domnic Patacsil FR-1 Wabash 6:27.97 6:17.49 10:02.93 8:44.28 6:12.24 8:07.58 4
6 Jacob Denbeaux FR-1 Wooster 7:42.94 8:51.32 10:10.23 8:46.06 9:28.15 8:30.28 3
7 Sam Lagasse SR-4 Kenyon 9:26.57 7:30.08 11:28.35 8:49.50 9:42.45 9:00.09 2
8 Carter Smith SO-2 Allegheny 10:53.40 10:48.09 9:44.35 8:51.22 6:43.73 6:38.42 1
9 John Hughes SO-2 Allegheny 10:21.59 11:30.66 8:24.71 8:51.27 9:23.15 8:35.34 -
10 Nathan Madonich SR-4 Ohio Wesleyan 6:46.76 6:25.36 8:49.86 8:55.21 10:58.31 7:34.93 -
11 Cordell Lewis SO-2 Wabash 9:49.64 8:50.67 8:13.15 8:56.03 6:47.39 10:00.36 -
12 Alexander Chabraja JR-3 Wooster 8:24.58 7:03.20 8:40.86 9:02.56 9:07.99 9:18.84 -
13 Fabian House SR-4 Wabash 9:01.58 7:05.53 8:56.06 9:12.63 8:45.00 9:18.16 -
14 Murphy Sheets JR-3 Wabash 7:51.61 8:19.35 7:29.42 9:14.83 7:29.42 10:04.77 -
15 David Westcott FR-1 Wooster 7:46.36 8:03.02 10:16.26 9:15.19 10:21.82 7:01.95 -
16 Jon Osman JR-3 Wittenberg 7:42.79 11:14.66 9:12.00 9:17.57 8:38.54 11:31.39 -
17 Brad Wise JR-3 DePauw 10:36.03 12:24.90 6:46.83 9:33.00 6:46.83 12:19.17 -
18 Aaron Tincher SO-2 Wabash 8:59.62 9:11.10 12:14.80 9:34.06 8:25.18 11:46.10 -
19 Alex Layton FR-1 DePauw 6:42.27 8:37.21 10:14.90 9:34.67 9:11.69 6:53.77 -
20 Ethan Raines JR-3 Wittenberg 9:17.86 10:57.69 11:56.41 9:47.22 10:34.20 8:48.50 -
21 Miles Von Herrmann FR-1 DePauw 12:03.10 8:23.80 9:34.92 9:52.70 7:42.31 11:39.39 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Geno Arthur SR-4 Oberlin 10:43.39 10:07.92 9:07.13 8:26.60 10
12 Alexander Chabraja JR-3 Wooster 7:19.48 7:35.75 8:13.73 9:02.56 -
15 David Westcott FR-1 Wooster 7:51.92 8:14.12 10:10.71 9:15.19 -
16 Jon Osman JR-3 Wittenberg 6:58.18 7:26.06 10:52.36 9:17.57 -
17 Brad Wise JR-3 DePauw 8:35.70 9:38.73 7:21.21 9:33.00 -
19 Alex Layton FR-1 DePauw 10:55.13 7:56.98 10:37.89 9:34.67 -
20 Ethan Raines JR-3 Wittenberg 10:16.59 11:21.18 9:53.10 9:47.22 -
21 Miles Von Herrmann FR-1 DePauw 12:09.03 8:11.95 6:54.89 9:52.70 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Adam Togami SR-4 Wabash 6:44.16 10:37.33 8:07.07 10:52.87 8:38.15 8
3 Dan Cheung JR-3 Allegheny 8:55.46 9:11.06 7:21.89 10:39.43 8:39.86 6
4 Colin Rinne SO-2 Wabash 6:27.37 6:06.43 8:06.83 7:51.13 8:43.47 5
5 Domnic Patacsil FR-1 Wabash 7:20.40 10:39.63 6:33.21 8:07.58 8:44.28 4
6 Jacob Denbeaux FR-1 Wooster 6:29.29 9:33.41 8:56.59 10:26.02 8:46.06 3
7 Sam Lagasse SR-4 Kenyon 10:40.70 7:03.60 10:30.11 7:35.37 8:49.50 2
8 Carter Smith SO-2 Allegheny 7:47.48 10:48.09 7:10.29 6:33.11 8:51.22 1
9 John Hughes SO-2 Allegheny 7:42.21 10:37.53 7:42.21 8:24.71 8:51.27 -
10 Nathan Madonich SR-4 Ohio Wesleyan 10:36.90 6:41.41 9:32.68 7:45.64 8:55.21 -
11 Cordell Lewis SO-2 Wabash 9:49.64 7:46.35 7:08.83 7:57.07 8:56.03 -
13 Fabian House SR-4 Wabash 11:47.37 11:47.37 10:57.63 11:19.74 9:12.63 -
14 Murphy Sheets JR-3 Wabash 10:26.96 7:07.22 11:44.64 10:04.77 9:14.83 -
18 Aaron Tincher SO-2 Wabash 7:27.77 7:44.99 8:02.21 9:39.80 9:34.06 -