March 31-April 2, 2016
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 4 x 800m Relay Division 2

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Flagler Palm Coast Dominc Green, Kadeem Wynn, Slade Cavallaro, Justin Pacifico 6:40.44 8:11.02 6:54.74 7:56.71 8:44.39
2 Creekside Matthew Clark, Jospeh Jacks Storey, Mateo Villa, Nick Deal 9:56.93 9:09.17 10:06.48 7:57.54 8:59.62
3 Dr. Phillips Alex Nkuitabong, Carl Schwartz, Emare Hogan, Jean D'Haiti 7:54.39 9:39.81 9:39.81 7:59.18 8:23.14
4 Charlotte Justin Uebelacker, Christopher Daniele, Chauncey Graham, Marshall Dillon 7:34.68 8:18.22 6:22.13 8:03.70 9:54.96
5 Dillard kenario jean, lovensky demelien, John Sellers, Michael Noltion 6:42.01 8:38.25 7:06.22 8:04.34 5:58.42
6 Boyd Anderson De-Varens Valcin, Dequion Hill, Basil Spencer, Sequion Hill 8:27.66 6:45.15 8:37.42 8:08.13 9:26.23
7 Olympia Fabio Bandarra, Tyson Occenat, Raymond Pena, Isaac Gordon 8:52.49 9:56.00 9:31.57 8:08.52 9:46.23
8 Lake Mary Thomas Conigilaro, Johns Lyons, William Field, Juston Souders 8:03.97 7:00.42 6:40.86 8:08.85 6:40.86
9 Miami Northwestern Wilkins Stanley, thomas burns, jamal cooney, micheal thompson 6:56.02 6:07.08 8:33.91 8:09.43 6:02.18
10 Barron Collier Adrian Moxey, Carmelo Gonzalez, Brandon Cachon, Aaron Ostler 9:35.43 6:38.38 9:15.76 8:11.82 6:53.13
11 St. Cloud Tristen Montalvo, Anthony Velez, Matthew Mapes, Sebastian Torres 8:33.59 7:49.14 6:59.76 8:13.83 8:38.53
12 Estero Arye Beck, Nesbit Justin, Jacob Dorn, Hugh Brittenham 10:28.84 7:45.45 6:26.22 8:15.15 7:15.74
13 American Heritage Jason Heintskill, Michael Hicks, Mckinly Brown, Matthew Bermudez 6:41.85 10:30.05 9:05.71 8:16.10 7:26.49
14 North Port Javier Amaya, Louis Dietrich, Kevin Kapadia, Juvens Delise 6:10.02 6:10.02 7:30.02 8:20.02 10:30.03
15 Pine Crest Alex Caldwell, Ron Knezevich, Billy Roy, Ryan Welch 10:10.63 10:25.64 8:55.55 8:20.51 10:10.63
16 Tampa Jesuit Myles Hahn, Rodney Higdon, Dominic Santos, Rhett Broz 8:36.31 10:46.64 7:41.17 8:21.27 6:20.97
17 Cardinal Gibbons Josiah Campbell, Allen Escuage, Nicholas Sahagian, McKenna Lasher 5:57.27 8:43.32 10:44.09 8:23.19 7:42.94
18 Lake Brantley Jaylen Rodriques, Mayo Adebanjo, Ethan Greenawalt, Joab Francois 8:06.99 9:28.16 7:11.19 8:27.28 8:52.65
19 Naples Dylan Clark, Zoltan Hepp, Brett McNabb, Colin Williams 8:27.63 7:41.95 8:27.63 8:27.63 7:06.41
20 Lee-Davis Lane Johnson, Collin Mann, Josh Grant, Austin Morgan 8:58.77 6:11.04 7:12.03 8:28.27 8:38.44
21 Venice Neil Blake, Jacob Ireland, Brandon Drumm, Martin Calvillo 9:25.09 9:19.95 6:04.74 8:33.71 6:04.74
22 Golden Gate Alejandro Servin, Anthony Robinson, Hunter Jones, Ralphe Thermidor 9:17.61 8:36.30 10:50.54 8:36.30 7:39.51
23 Taravella Roosevelt Edwards, Deeya Natour, Kaylon Schmidt, Michel Normil 6:12.14 10:56.40 10:15.06 8:36.85 6:06.97
24 Spruce Creek Joshua Tse, Jarrod Battles, Luke Kathman, Carson King 10:26.69 6:36.91 8:05.69 8:42.24 10:31.91
25 South Plantation Mackenson Daniel, Matthew Stokes, Malik Russell, Chaney Hewlett 8:53.09 11:19.42 7:08.56 8:42.63 7:50.37
26 Baker (Cape Coral) Jacob Trujillo, Jonathan Harshman, Brandon Glenfield, Ryan Ringer 10:43.11 8:27.17 9:40.37 8:42.85 6:26.91
27 Nease Caleb Carrico, Chris Uhrich, Matthew Catalano, Liam Downs 8:58.60 8:37.68 6:58.33 8:42.91 6:53.10
28 Hallandale Peter Anderson, Raymond Crittenden, Calvin Golson, Adam Levarity 10:31.53 8:25.22 6:13.66 8:46.27 8:14.70
29 Gainesville Logan Locascio, Blake Lowery, Liam Carlson, Jack Broling 7:13.49 10:44.94 8:32.78 8:48.64 11:00.80
30 Alonso Fernando Comacho, Emmanuel Fuller, Conner Halden, Jawaun Stucky 11:15.26 7:16.00 8:35.75 8:51.70 10:59.31
31 Colonial Aaron Carlo, Rodrigo Estrada, Dante Figueroa, Roberto Brooks 10:06.50 7:00.29 7:58.81 8:52.01 7:16.25
32 Seabreeze Xavier Ludwig, Jared Patsch, Ian Yates, Tywon Jones 6:33.82 8:25.57 10:33.30 8:52.18 10:12.01
33 Island Coast Mateo Defoor, Joey Thomas, Samir Lester, Chris Ramos 7:50.33 8:49.79 10:10.88 9:00.60 8:44.39
34 Lakewood Justin Skyle Walker, Mohammed Haitham, Stevenson Choute, Albert Hill 11:15.33 7:37.48 8:04.72 9:04.62 6:48.47
35 Palmetto Matthew Connor, Xavier Martin, Steven Neumann, Josh Fleming 11:50.91 10:39.82 11:45.44 9:06.85 7:28.42
Boys 4 x 800m Relay Division 2 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Flagler Palm Coast Green, Wynn, Cavallaro, Pacifico 7:56.71 8:06.25 8:06.25 9:36.82 5:33.70 5:43.24
2 Creekside Clark, Storey, Villa, Deal 7:57.54 7:52.77 6:45.91 9:18.73 7:38.44 10:11.26
3 Dr. Phillips Nkuitabong, Schwartz, Hogan, D'Haiti 7:59.18 7:16.06 8:08.77 6:28.14 8:27.93 6:28.14
4 Charlotte Uebelacker, Daniele, Graham, Dillon 8:03.70 6:17.29 6:41.47 8:37.56 10:28.81 10:04.63
5 Dillard jean, demelien, Sellers, Noltion 8:04.34 6:46.85 7:06.22 9:31.53 6:03.26 7:25.60
6 Boyd Anderson Valcin, Hill, Spencer, Hill 8:08.13 6:25.63 10:29.69 8:32.54 10:05.29 6:35.39
7 Olympia Bandarra, Occenat, Pena, Gordon 8:08.52 7:44.10 9:41.34 9:16.92 7:14.79 6:45.48
8 Lake Mary Conigilaro, Lyons, Field, Souders 8:08.85 8:47.96 10:20.84 7:54.19 9:17.29 5:51.98
9 Miami Northwestern Stanley, burns, cooney, thompson 8:09.43 10:06.90 8:58.38 9:13.06 10:06.90 6:51.13
10 Barron Collier Moxey, Gonzalez, Cachon, Ostler 8:11.82 6:13.79 8:31.50 6:43.30 6:03.95 8:16.74
11 St. Cloud Montalvo, Velez, Mapes, Torres 8:13.83 8:53.34 8:58.28 7:04.70 10:27.17 6:05.44
12 Estero Beck, Justin, Dorn, Brittenham 8:15.15 9:44.28 9:19.52 7:25.64 5:51.56 9:34.38
30 Alonso Comacho, Fuller, Halden, Stucky 8:51.70 10:48.68 6:38.78 9:34.24 11:25.90 10:38.04
Boys 4 x 800m Relay Division 2 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
13 American Heritage Heintskill, Hicks, Brown, Bermudez 5:47.27 7:16.57 8:16.10 9:00.75 10:35.01
14 North Port Amaya, Dietrich, Kapadia, Delise 6:55.02 10:40.03 8:20.02 8:40.02 8:20.02
15 Pine Crest Caldwell, Knezevich, Roy, Welch 6:10.38 6:45.42 8:20.51 6:20.39 8:10.50
16 Tampa Jesuit Hahn, Higdon, Santos, Broz 8:46.34 8:06.24 8:21.27 7:56.21 7:31.15
17 Cardinal Gibbons Campbell, Escuage, Sahagian, Lasher 6:02.30 8:13.13 8:23.19 8:33.26 6:02.30
19 Naples Clark, Hepp, McNabb, Williams 6:10.57 10:19.31 8:27.63 6:20.73 8:42.86
20 Lee-Davis Johnson, Mann, Grant, Morgan 7:06.95 7:12.03 8:28.27 6:16.12 8:07.94
21 Venice Blake, Ireland, Drumm, Calvillo 8:13.17 6:56.11 8:33.71 8:54.26 7:26.93
26 Baker (Cape Coral) Trujillo, Harshman, Glenfield, Ringer 10:32.65 10:01.28 8:42.85 10:11.74 8:21.94
28 Hallandale Anderson, Crittenden, Golson, Levarity 7:22.07 10:36.79 8:46.27 8:19.96 6:50.49
31 Colonial Carlo, Estrada, Figueroa, Brooks 11:20.98 8:25.41 8:52.01 10:38.42 6:49.65
Boys 4 x 800m Relay Division 2 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
18 Lake Brantley Rodriques, Adebanjo, Greenawalt, Francois 8:27.28 10:23.96
22 Golden Gate Servin, Robinson, Jones, Thermidor 8:36.30 6:22.07
23 Taravella Edwards, Natour, Schmidt, Normil 8:36.85 10:04.72
24 Spruce Creek Tse, Battles, Kathman, King 8:42.24 9:03.13
25 South Plantation Daniel, Stokes, Russell, Hewlett 8:42.63 8:00.82
27 Nease Carrico, Uhrich, Catalano, Downs 8:42.91 8:37.68
29 Gainesville Locascio, Lowery, Carlson, Broling 8:48.64 11:11.38
32 Seabreeze Ludwig, Patsch, Yates, Jones 8:52.18 6:55.10
33 Island Coast Defoor, Thomas, Lester, Ramos 9:00.60 10:59.54
34 Lakewood Walker, Haitham, Choute, Hill 9:04.62 9:10.07
35 Palmetto Connor, Martin, Neumann, Fleming 9:06.85 7:55.76