February 6, 2016
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hart Hornor SR-4 Carleton 7:49.80 7:14.06 8:30.65
2 Chris Jessop SR-4 U-Mary 6:02.08 8:11.39 8:37.25
3 Matt Eidenschink SR-4 Wis.-La Crosse 6:31.71 7:50.05 8:42.27
4 Austin Pasch SO-2 Minnesota State 7:50.62 9:03.83 8:42.91
5 Nick Larsen Larsen   Unattached 9:37.21 7:41.77 8:44.73
6 Joe Renier   Unattached 6:38.82 8:13.28 8:44.76
7 Paul Nordquist SR-4 Gustavus Adolphus 6:14.03 10:21.63 8:46.80
8 Kevin Carpenter SO-2 U-Mary 10:19.75 7:09.06 8:49.70
9 Sebastian Sowada SO-2 St. Cloud State 6:49.45 7:58.58 8:51.75
10 Thomas Neale JR-3 U-Mary 7:23.03 8:22.46 9:00.28
11 Michael Hoff SO-2 Minnesota State 9:18.85 8:46.30 9:02.57
12 Caleb Troe FR-1 Concordia-St. Paul 8:38.22 6:21.85 9:05.49
13 Thomas Schiltz   Unattached 11:25.60 9:35.91 9:08.48
14 Alex Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 9:14.44 11:37.17 9:08.95
15 Tom Linner SR-4 Wis.-La Crosse 9:14.60 11:26.38 9:09.10
16 Cullen Irvine FR-1 Carleton 6:36.80 8:04.98 9:11.11
17 Tremayne Collins FR-1 St. Cloud State 10:44.66 9:15.74 9:15.74
18 Sam Renier SR-4 Gustavus Adolphus 9:22.84 7:12.08 9:28.52
19 Sean Heaton SO-2 Augustana (S.D.) 11:49.38 9:26.36 9:32.08
20 Michael Hoffert SO-2 Carleton 6:58.67 8:36.17 9:33.52
21 Iain McCrory JR-3 Gustavus Adolphus 8:09.64 7:46.32 9:42.90
22 Robert Nelson FR-1 Gustavus Adolphus 9:41.40 7:08.71 9:47.27
23 Blake Wooten JR-3 SW Minnesota St. 8:33.91 9:27.08 9:50.70
24 Ben Broze FR-1 SW Minnesota St. 11:44.63 12:26.43 9:57.14
25 Vincent Barr FR-1 Concordia-St. Paul 8:40.36 8:40.36 10:42.42
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Caleb Troe FR-1 Concordia-St. Paul 11:38.23 7:21.85 9:05.49 8:10.95
14 Alex Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 11:09.72 9:19.93 9:08.95 8:14.06
16 Cullen Irvine FR-1 Carleton 11:45.42 9:44.18 9:11.11 10:28.27
17 Tremayne Collins FR-1 St. Cloud State 9:54.65 7:19.04 9:15.74 10:05.76
18 Sam Renier SR-4 Gustavus Adolphus 11:44.97 9:51.26 9:28.52 8:03.25
19 Sean Heaton SO-2 Augustana (S.D.) 8:40.60 10:40.73 9:32.08 12:00.82
20 Michael Hoffert SO-2 Carleton 10:42.35 11:16.76 9:33.52 11:05.29
21 Iain McCrory JR-3 Gustavus Adolphus 9:48.73 11:45.31 9:42.90 9:37.08
22 Robert Nelson FR-1 Gustavus Adolphus 10:40.13 7:08.71 9:47.27 7:49.82
23 Blake Wooten JR-3 SW Minnesota St. 8:04.38 11:31.12 9:50.70 7:46.66
24 Ben Broze FR-1 SW Minnesota St. 9:45.20 10:44.92 9:57.14 7:45.77
25 Vincent Barr FR-1 Concordia-St. Paul 9:06.06 7:42.55 10:42.42 9:12.49
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hart Hornor SR-4 Carleton 8:30.65
2 Chris Jessop SR-4 U-Mary 8:37.25
3 Matt Eidenschink SR-4 Wis.-La Crosse 8:42.27
4 Austin Pasch SO-2 Minnesota State 8:42.91
5 Nick Larsen Larsen   Unattached 8:44.73
6 Joe Renier   Unattached 8:44.76
7 Paul Nordquist SR-4 Gustavus Adolphus 8:46.80
8 Kevin Carpenter SO-2 U-Mary 8:49.70
9 Sebastian Sowada SO-2 St. Cloud State 8:51.75
10 Thomas Neale JR-3 U-Mary 9:00.28
11 Michael Hoff SO-2 Minnesota State 9:02.57
13 Thomas Schiltz   Unattached 9:08.48
15 Tom Linner SR-4 Wis.-La Crosse 9:09.10