February 6, 2016
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carly Carper   Unattached 7.55
2 Gloria Williams JR-3 Concordia-St. Paul 7.80
3 Bri Holt SO-2 Minnesota State 7.84
4 Karlona Gregory SO-2 Minnesota State 7.85
5 Jada Carr SO-2 Sioux Falls 7.89
6 Tonie Pandohie SO-2 U-Mary 7.90
7 Alaina Klapperich FR-1 Augustana (S.D.) 7.94
8 Nicole Morpurgo FR-1 St. Cloud State 7.95

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Carly Carper   Unattached 7.67 7.75
2 Nicole Morpurgo FR-1 St. Cloud State 7.85 5.97
3 Bri Holt SO-2 Minnesota State 7.85 6.13
4 Tonie Pandohie SO-2 U-Mary 7.87 8.66
5 Gloria Williams JR-3 Concordia-St. Paul 7.88 8.44
6 Karlona Gregory SO-2 Minnesota State 7.88 8.83
7 Jada Carr SO-2 Sioux Falls 7.94 8.42
8 Alaina Klapperich FR-1 Augustana (S.D.) 7.97 8.77
9 Sara Heyn FR-1 Augustana (S.D.) 7.98 9.58
10 Tamar Perkins SO-2 Iowa Central CC 7.98 9.90
11 Carina Hofmeister JR-3 Augustana (S.D.) 8.09 6.72
12 Faith Kjelstrup SR-4 U-Mary 8.10 7.21
13 Jasmyne Suber FR-1 Minnesota State 8.19 6.15
14 Amelia Kjos SO-2 Minnesota State 8.23 10.46
15 Jada Rice FR-1 St. Cloud State 8.29 6.55
16 Courtney Herrick FR-1 South Dakota St. 8.35 10.27
17 McKayla Stowell FR-1 Gustavus Adolphus 8.39 8.14
18 LaKeya Rudolph SO-2 Concordia-St. Paul 8.40 7.56
19 Kelly Thurow JR-3 South Dakota St. 8.40 8.57
20 Abby Stets SO-2 St. Olaf 8.40 6.14
21 Ana Metzmaker FR-1 Concordia-St. Paul 8.42 7.25
22 Lillie Meakim SO-2 St. Olaf 8.44 6.42
23 Kayla McKinsey SR-4 Carleton 8.50 7.06
24 Masha Grizhebovskaya SO-2 St. Olaf 8.51 6.05
25 Elsa Sandeno FR-1 Carleton 8.57 7.29
26 Diana Tyutyunnyk FR-1 Carleton 8.61 9.91
27 Jessica Stendahl FR-1 Concordia-St. Paul 8.73 8.47
28 Jalia Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 8.76 8.41
29 Prabhjot Singh FR-1 Gustavus Adolphus 9.31 7.82
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Carly Carper   Unattached 6.75 7.90 6.83 7.67
4 Tonie Pandohie SO-2 U-Mary 7.80 6.69 7.72 7.87
15 Jada Rice FR-1 St. Cloud State 6.06 9.62 6.30 8.29
16 Courtney Herrick FR-1 South Dakota St. 5.93 9.11 5.85 8.35
24 Masha Grizhebovskaya SO-2 St. Olaf 8.43 10.22 10.90 8.51
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Gloria Williams JR-3 Concordia-St. Paul 6.94 7.88 9.70 7.88 5.84
11 Carina Hofmeister JR-3 Augustana (S.D.) 6.15 10.20 9.06 8.09 6.40
14 Amelia Kjos SO-2 Minnesota State 7.82 9.14 8.56 8.23 7.99
20 Abby Stets SO-2 St. Olaf 9.41 7.98 6.72 8.40 8.49
22 Lillie Meakim SO-2 St. Olaf 9.12 7.68 7.18 8.44 10.30
28 Jalia Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 9.55 10.08 8.85 8.76 8.76
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Bri Holt SO-2 Minnesota State 7.85 10.05 8.01
10 Tamar Perkins SO-2 Iowa Central CC 7.98 8.70 8.86
13 Jasmyne Suber FR-1 Minnesota State 8.19 6.64 8.77
19 Kelly Thurow JR-3 South Dakota St. 8.40 10.76 7.90
26 Diana Tyutyunnyk FR-1 Carleton 8.61 8.87 11.02
27 Jessica Stendahl FR-1 Concordia-St. Paul 8.73 10.04 10.22
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Karlona Gregory SO-2 Minnesota State 7.88 5.99 5.68
8 Alaina Klapperich FR-1 Augustana (S.D.) 7.97 6.22 9.57
9 Sara Heyn FR-1 Augustana (S.D.) 7.98 9.50 6.79
12 Faith Kjelstrup SR-4 U-Mary 8.10 5.84 6.65
18 LaKeya Rudolph SO-2 Concordia-St. Paul 8.40 10.17 9.92
21 Ana Metzmaker FR-1 Concordia-St. Paul 8.42 9.69 10.78
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Nicole Morpurgo FR-1 St. Cloud State 7.85 5.58
7 Jada Carr SO-2 Sioux Falls 7.94 5.56
17 McKayla Stowell FR-1 Gustavus Adolphus 8.39 10.91
23 Kayla McKinsey SR-4 Carleton 8.50 7.99
25 Elsa Sandeno FR-1 Carleton 8.57 9.35
29 Prabhjot Singh FR-1 Gustavus Adolphus 9.31 6.89