February 6, 2016
|
Doane Univ. -Fuhrer FH - Crete, NE
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Robert Torres JR-3 St. Gregory's 2:31.03
2 Bob Bartush SR-4 Benedictine (Kan.) 2:34.87
3 Zane Downing SO-2 Cloud County CC 2:36.25
4 Colin Appel SO-2 Doane 2:36.26
5 Will Baird SR-4 Hastings 2:37.26
6 Eric Weers JR-3 Doane 2:38.28
7 Patrick Wortmann SO-2 Concordia (Neb.) 2:42.54
8 Coleman Cogswell JR-3 Concordia (Neb.) 2:42.86
9 Orser Rodriguez FR-1 Hutchinson CC 2:44.97
10 Philip Davis JR-3 Benedictine (Kan.) 2:46.37
11 Andrew Kaiser FR-1 Benedictine (Kan.) 2:46.78
12 Carlos Guzman FR-1 MidAmerica Nazarene 2:47.11
13 Cameron Moes FR-1 Concordia (Neb.) 2:47.47
14 Taylor Mueller SR-4 Concordia (Neb.) 2:48.84
15 Bryce Golightley SO-2 Cloud County CC 2:49.44
16 Clay Cutburth FR-1 MidAmerica Nazarene 2:49.46
17 Titus Kerengo SO-2 Iowa Western CC 2:50.88
18 Joey Black JR-3 Wayne St. (Neb.) 2:51.30
19 Eduardo Ortiz FR-1 Garden City CC 3:01.96
20 Trey Lingle FR-1 MidAmerica Nazarene 3:09.45
21 Isaac Golke FR-1 Concordia (Neb.) 3:24.18
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Patrick Wortmann SO-2 Concordia (Neb.) 2:47.42 2:24.66 2:00.28 2:42.54
8 Coleman Cogswell JR-3 Concordia (Neb.) 3:18.69 2:52.64 2:33.09 2:42.86
10 Philip Davis JR-3 Benedictine (Kan.) 2:09.77 2:31.40 3:01.35 2:46.37
11 Andrew Kaiser FR-1 Benedictine (Kan.) 2:25.10 3:01.79 3:36.82 2:46.78
13 Cameron Moes FR-1 Concordia (Neb.) 3:14.27 3:29.34 2:49.15 2:47.47
14 Taylor Mueller SR-4 Concordia (Neb.) 2:20.14 2:20.14 3:04.04 2:48.84
16 Clay Cutburth FR-1 MidAmerica Nazarene 2:39.30 3:03.02 2:42.69 2:49.46
17 Titus Kerengo SO-2 Iowa Western CC 2:33.80 3:21.64 2:56.01 2:50.88
18 Joey Black JR-3 Wayne St. (Neb.) 3:13.57 2:23.90 2:46.17 2:51.30
20 Trey Lingle FR-1 MidAmerica Nazarene 2:42.93 3:24.61 3:43.56 3:09.45
21 Isaac Golke FR-1 Concordia (Neb.) 3:07.85 2:53.56 3:11.93 3:24.18
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Robert Torres JR-3 St. Gregory's 2:18.95 2:31.03 2:34.05 2:35.56
2 Bob Bartush SR-4 Benedictine (Kan.) 3:15.14 2:34.87 2:19.39 3:13.59
3 Zane Downing SO-2 Cloud County CC 2:08.13 2:36.25 2:17.50 2:00.32
4 Colin Appel SO-2 Doane 2:22.20 2:36.26 3:09.08 1:50.95
5 Will Baird SR-4 Hastings 2:01.09 2:37.26 2:01.09 3:02.43
6 Eric Weers JR-3 Doane 2:11.38 2:38.28 2:22.46 2:09.79
9 Orser Rodriguez FR-1 Hutchinson CC 3:14.67 2:44.97 3:14.67 2:15.28
12 Carlos Guzman FR-1 MidAmerica Nazarene 3:23.88 2:47.11 3:17.19 2:25.39
15 Bryce Golightley SO-2 Cloud County CC 2:07.08 2:49.44 2:03.70 3:38.58
19 Eduardo Ortiz FR-1 Garden City CC 3:43.81 3:01.96 3:27.44 3:54.73