February 5- 6, 2016
|
Wartburg College-FH at the W - Waverly, IA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Gapinski SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:13.70 2:13.70 2:49.80 1:45.63 10
2 Summer Ellefson SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:19.47 2:36.21 2:39.00 2:34.82 8
3 Elizabeth Duehr SO-2 Wartburg 2:19.77 2:19.77 3:01.71 2:49.13 6
4 Valerie Jones SO-2 Wis.-La Crosse 2:19.88 3:00.45 2:39.47 2:03.10 5
5 Madeline Brunner JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.94 1:50.56 2:10.15 2:08.75 4
6 Megan Terukina SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:20.01 2:59.22 2:46.62 2:41.02 3
7 Hannah Helstad SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:20.17 2:15.97 2:08.96 2:10.36 2
8 Mallory Hall JR-3 Wis.-La Crosse 2:24.35 2:20.02 2:08.48 2:11.36 1
9 Teagan Seneczko SR-4 Wis.-Platteville 2:27.04 3:00.86 2:47.63 2:27.04 -
10 Johanna Meister FR-1 Wis.-Platteville 2:28.32 2:29.81 3:06.89 2:34.26 -
11 Allison Wells SR-4 Wis.-Platteville 2:29.70 2:43.18 2:50.66 2:13.24 -
12 Shae McEnany FR-1 Wartburg 2:31.69 2:07.42 2:55.96 2:08.94 -
13 Rachel Stairs JR-3 Wis.-River Falls 2:33.65 2:27.51 2:24.43 3:15.14 -
14 Meghan Parman SR-4 Wartburg 2:34.29 1:54.18 3:09.78 2:09.61 -
15 Gillian Feller JR-3 Wartburg 2:35.17 1:51.73 2:58.45 2:44.48 -
16 Jennifer Zoutte SO-2 Central College 2:35.32 3:01.73 2:32.22 2:53.96 -
17 Kimberly Carlson SO-2 Wis.-River Falls 2:35.91 2:07.85 2:40.59 2:42.15 -
18 Jeannie Bestor FR-1 Wis.-River Falls 2:36.83 3:03.50 3:19.18 3:19.18 -
19 Nikki Jurik FR-1 Wis.-River Falls 2:38.69 3:23.13 2:46.63 3:18.37 -
20 Brooke Higbee SO-2 Wis.-Platteville 2:38.77 1:57.49 1:55.91 3:15.29 -
21 Alanna Grant FR-1 Wis.-River Falls 2:49.80 3:03.39 2:58.29 2:53.20 -
22 Whitney Stahr SR-4 Wartburg 2:53.98 3:23.56 2:03.53 2:03.53 -
23 Miranda Fober SO-2 Wartburg 2:57.53 2:43.33 3:01.08 3:22.39 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Gapinski SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:13.70 2:48.47 2:19.05 1:53.65 1:44.29 2:11.03 10
2 Summer Ellefson SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:19.47 2:41.79 2:11.11 2:04.13 1:39.03 1:54.37 8
3 Elizabeth Duehr SO-2 Wartburg 2:19.77 2:25.36 2:14.18 2:05.80 2:43.53 1:42.04 6
4 Valerie Jones SO-2 Wis.-La Crosse 2:19.88 2:39.47 2:04.50 1:43.52 2:22.68 1:47.71 5
5 Madeline Brunner JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.94 2:17.15 2:05.95 1:58.95 1:40.76 2:35.34 4
6 Megan Terukina SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:20.01 2:27.01 2:56.42 1:40.81 1:59.01 2:00.41 3
7 Hannah Helstad SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:20.17 2:01.95 2:06.16 2:31.39 2:04.76 2:06.16 2
8 Mallory Hall JR-3 Wis.-La Crosse 2:24.35 2:41.68 2:30.13 2:01.26 3:01.89 2:57.55 1
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Teagan Seneczko SR-4 Wis.-Platteville 2:27.04 2:09.40 2:04.99 2:44.69 2:46.16 -
10 Johanna Meister FR-1 Wis.-Platteville 2:28.32 2:16.46 2:55.02 2:55.02 2:13.49 -
11 Allison Wells SR-4 Wis.-Platteville 2:29.70 2:07.25 2:47.67 2:37.19 1:47.79 -
12 Shae McEnany FR-1 Wartburg 2:31.69 2:27.14 2:16.53 2:49.90 2:16.53 -
14 Meghan Parman SR-4 Wartburg 2:34.29 2:58.98 2:42.01 1:52.64 2:43.55 -
15 Gillian Feller JR-3 Wartburg 2:35.17 2:10.35 2:46.04 3:01.55 1:57.93 -
16 Jennifer Zoutte SO-2 Central College 2:35.32 2:58.62 2:27.56 3:00.18 1:54.94 -
20 Brooke Higbee SO-2 Wis.-Platteville 2:38.77 2:56.24 2:51.48 2:26.07 2:35.60 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Rachel Stairs JR-3 Wis.-River Falls 2:55.17 2:33.65 3:13.60 3:10.53 2:38.26 1:58.31 -
17 Kimberly Carlson SO-2 Wis.-River Falls 2:29.68 2:35.91 2:18.76 3:21.13 1:49.14 2:37.47 -
18 Jeannie Bestor FR-1 Wis.-River Falls 3:06.63 2:36.83 2:03.90 2:54.09 2:43.11 2:16.45 -
19 Nikki Jurik FR-1 Wis.-River Falls 2:41.87 2:38.69 3:21.54 3:19.95 1:54.26 2:57.74 -
21 Alanna Grant FR-1 Wis.-River Falls 3:06.78 2:49.80 3:15.27 2:20.94 3:25.46 3:25.46 -
22 Whitney Stahr SR-4 Wartburg 3:16.60 2:53.98 3:13.12 2:07.01 3:06.16 3:32.26 -
23 Miranda Fober SO-2 Wartburg 3:45.47 2:57.53 2:48.66 2:57.53 2:41.56 2:53.98 -