February 5, 2016
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 5:35.98 5:17.32 4:07.99 4:26.65 4:31.99 3:11.99 10
2 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 3:26.49 3:42.59 5:32.53 4:28.17 3:31.86 4:09.40 8
3 Tyler Miletti SO-2 Wis.-Oshkosh 4:47.13 3:31.99 4:09.56 4:28.34 4:49.81 3:18.58 6
4 Nick Luedtke SR-4 Ripon 4:32.57 3:25.11 3:44.00 4:29.87 4:05.59 5:48.14 5
5 Sasha Maro SO-2 St. Norbert 5:08.75 4:52.50 5:43.96 4:30.83 4:30.83 5:22.29 4
6 Jacob Wittmershaus JR-3 St. Norbert 4:03.01 3:24.78 4:05.74 4:33.04 3:38.44 3:46.63 3
7 Trevor Damkot SO-2 Wis.-Oshkosh 3:46.74 5:16.89 4:16.79 4:33.18 5:41.48 3:19.43 2
8 Daniel Massey SO-2 Wis.-Oshkosh 5:55.72 5:11.94 3:38.91 4:33.63 5:47.51 5:25.62 1
9 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 5:18.08 4:44.89 5:45.74 4:36.59 5:12.55 3:16.38 -
10 Dan Reigh SR-4 St. Norbert 5:57.94 5:44.07 5:52.39 4:37.47 3:22.56 5:41.29 -
11 Ben Behling FR-1 St. Norbert 4:00.20 5:51.72 4:37.38 4:45.95 6:03.16 5:54.58 -
12 Daniel Flood FR-1 St. Norbert 5:31.49 3:33.31 6:06.08 4:48.25 5:43.02 3:59.25 -
13 Collin Borazo   Unattached 6:09.87 4:29.26 6:18.74 4:55.89 5:37.32 4:38.14 -
14 Bryan Gonzalez FR-1 St. Norbert 4:53.15 5:05.00 6:01.26 4:56.11 4:20.58 4:50.19 -
15 Isaac Kinjerski FR-1 Marian (Wis.) 6:16.39 5:38.11 3:46.47 5:18.97 6:29.15 4:15.18 -
16 Andrew Pierson SR-4 Ripon 4:18.26 6:02.86 4:18.26 5:26.90 5:07.29 4:18.26 -
17 Jorge Zamora JR-3 Ripon 4:35.48 6:58.58 7:02.16 5:57.76 5:39.88 4:56.94 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 3:35.99 3:49.32 3:14.66 5:41.32 4:26.65 3:11.99 3:57.32 10
2 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 4:28.17 5:37.90 3:29.18 3:45.27 4:28.17 3:07.72 4:20.13 8
3 Tyler Miletti SO-2 Wis.-Oshkosh 3:37.36 4:20.29 4:57.86 5:22.01 4:28.34 5:22.01 3:37.36 6
4 Nick Luedtke SR-4 Ripon 5:50.84 4:40.67 4:16.38 4:21.78 4:29.87 5:07.66 3:08.91 5
5 Sasha Maro SO-2 St. Norbert 4:03.75 4:03.75 5:43.96 3:50.21 4:30.83 4:06.46 3:44.79 4
7 Trevor Damkot SO-2 Wis.-Oshkosh 4:38.65 4:03.13 4:27.72 3:22.16 4:33.18 3:44.01 3:33.08 2
8 Daniel Massey SO-2 Wis.-Oshkosh 3:27.96 4:47.32 4:03.53 5:36.57 4:33.63 5:20.15 4:25.43 1
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jacob Wittmershaus JR-3 St. Norbert 5:38.57 3:35.71 3:13.86 4:24.85 4:33.04 3
9 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 3:35.74 3:57.87 3:46.81 5:48.51 4:36.59 -
10 Dan Reigh SR-4 St. Norbert 4:56.90 4:04.18 3:47.53 3:50.30 4:37.47 -
11 Ben Behling FR-1 St. Norbert 4:23.08 4:17.36 3:57.34 3:57.34 4:45.95 -
12 Daniel Flood FR-1 St. Norbert 4:05.02 4:28.08 5:34.37 4:48.25 4:48.25 -
13 Collin Borazo   Unattached 5:04.77 5:01.81 3:38.96 5:58.03 4:55.89 -
14 Bryan Gonzalez FR-1 St. Norbert 4:50.19 4:32.43 6:04.22 4:53.15 4:56.11 -
15 Isaac Kinjerski FR-1 Marian (Wis.) 5:47.68 6:16.39 5:31.73 6:35.53 5:18.97 -
16 Andrew Pierson SR-4 Ripon 6:19.21 4:31.33 3:48.83 5:26.90 5:26.90 -
17 Jorge Zamora JR-3 Ripon 6:33.54 7:09.32 4:49.79 6:44.27 5:57.76 -