March 18-19, 2016
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Mosley Junior Zion-Benton 2:08.68 1:40.35 1:58.05 2:32.29 2:13.40 1:34.44 1:25.00 10
2 Robert Kuhlmann Senior Lakes 1:41.57 2:25.78 1:59.49 2:21.00 1:46.35 2:10.25 1:33.21 8
3 Jack Aho Junior Grayslake Central 2:21.37 1:25.06 1:59.80 1:28.66 1:32.25 1:55.01 1:58.61 6
4 Dylan Ponomar Senior Grayslake North 2:02.29 2:23.87 1:59.89 2:07.09 2:32.26 2:28.67 2:20.28 5
5 Tim Krashevsky Junior Vernon Hills 2:27.99 2:26.78 2:01.30 2:31.63 2:20.71 1:45.53 1:30.98 4
6 Bryce Miller Sophomore New Berlin Eisenhower 1:37.42 1:50.81 2:01.77 1:41.07 1:55.69 1:37.42 2:33.43 3
7 Evan Routhier Senior Homestead 1:57.67 2:34.83 2:03.86 2:00.15 1:27.94 2:03.86 2:18.73 2
8 Alex Delgado Senior Warren Township 1:44.64 1:43.38 2:06.07 1:37.08 2:42.63 2:03.55 2:13.64 1
9 Jacob Bonanotte Senior St. Viator 2:15.31 1:57.60 2:06.45 1:29.78 2:40.60 1:32.31 2:20.36 -
10 Dylan Duckworth Senior Antioch 2:00.17 2:11.55 2:06.49 1:29.81 1:48.79 2:21.67 1:47.52 -
11 Max Struve Senior Cedarburg 1:31.24 2:19.39 2:06.71 1:41.37 1:50.24 1:37.57 2:25.72 -
12 John Caffarelli Senior Carmel 2:35.81 1:38.34 2:07.71 2:38.36 2:37.09 1:57.50 1:39.62 -
13 James McKenna Junior Marquette University 2:02.77 2:41.13 2:07.88 2:24.51 1:42.31 2:02.77 1:53.82 -
14 Doug Kellner Senior Homestead 1:59.25 1:36.17 2:08.22 2:28.74 1:47.71 2:01.81 2:08.22 -
15 George Walls Junior Lindblom 2:23.32 1:43.29 2:09.11 1:52.33 2:01.37 1:57.49 1:38.13 -
16 Jake Hubbard Senior Lakes 2:27.65 2:19.87 2:09.51 2:00.45 1:42.32 2:26.35 2:19.87 -
17 Andrew Schrom Senior New Berlin Eisenhower 2:48.65 1:48.98 2:09.73 2:42.17 2:24.00 2:42.17 1:33.41 -
18 Sam Brey Junior St. Viator 1:34.84 1:46.53 2:09.91 1:36.14 2:25.50 1:36.14 2:46.29 -
19 Matthew Mohr Junior McHenry 2:32.21 1:54.48 2:10.09 2:24.40 1:58.39 2:10.09 2:04.89 -
20 Andy Spatchek Junior Reedsville 2:08.38 1:36.94 2:11.00 1:51.35 2:28.03 1:48.73 2:31.96 -
21 Ibraheem Reffat Senior Lakes 2:42.87 1:35.88 2:11.34 1:42.45 2:38.93 1:35.88 2:41.55 -
22 Jack Wahl Junior Marquette University 2:35.80 2:30.52 2:12.03 1:53.55 1:33.75 2:43.72 2:41.08 -
23 Tommy Melone Senior Crystal Lake South 2:22.20 2:23.53 2:12.89 2:03.59 2:34.16 1:43.66 2:36.81 -
24 Miles Foydl Junior Crystal Lake South 2:32.88 2:36.87 2:12.94 2:50.17 1:55.66 2:14.27 2:47.51 -
25 Guadaiupe Matias Junior Mundelein 1:36.06 2:29.42 2:13.41 2:24.09 1:48.07 2:09.41 2:00.07 -
26 Nicholas Rappe Sophomore Jones 1:54.78 2:21.47 2:13.46 2:26.81 2:44.16 2:00.12 2:38.82 -
27 Toby Robe Senior Union Grove 2:52.18 2:12.14 2:13.47 2:12.14 1:57.46 2:26.82 2:18.81 -
28 A.J. Fundator Freshman Jones 2:16.54 1:53.79 2:13.86 2:15.20 1:56.46 1:45.75 2:27.25 -
29 Miguel Carrera Junior Grayslake North 2:04.60 2:26.03 2:13.97 2:16.65 1:43.16 2:26.03 2:48.81 -
30 Cameron Mills Sophomore Kenosha St. Joseph 2:43.23 1:58.72 2:14.90 1:49.27 2:36.49 2:13.56 2:43.23 -
31 Dan Tonyan   McHenry 1:40.27 2:24.99 2:15.50 2:52.09 2:43.96 2:45.31 1:48.40 -
32 Alan Salgado Freshman Mundelein 2:27.92 2:49.63 2:15.70 2:23.85 2:27.92 1:53.99 2:08.92 -
33 Zakry Schwartz Senior Kenosha Bradford 2:15.79 1:36.41 2:15.79 1:40.49 2:42.95 1:45.92 1:45.92 -
34 Jake Stanek Senior Kenosha Bradford 2:56.61 2:25.36 2:15.85 1:58.19 2:29.44 1:56.83 2:19.93 -
35 Albert Su Sophomore Libertyville 2:50.39 1:51.78 2:16.31 2:01.32 2:24.49 2:39.49 2:02.68 -
36 Najee Ahmad Junior Milwaukee King 2:14.21 2:53.93 2:16.95 1:41.35 1:35.87 2:48.45 2:49.82 -
37 Brandon Lomelli Freshman Grayslake Central 1:37.30 2:44.44 2:17.03 1:55.11 1:45.52 2:41.70 2:40.33 -
38 Jayce Kolinski Senior Menomonee Falls 2:25.49 2:04.90 2:17.25 2:39.21 1:47.06 2:33.72 1:59.41 -
39 Andrew Hare Sophomore Antioch 2:00.92 2:55.88 2:17.40 2:27.02 1:45.80 1:44.43 1:44.43 -
40 Brendan Gayton Sophomore Carmel 1:44.60 2:03.86 2:17.62 1:39.09 2:52.03 1:40.47 1:45.97 -
41 Owen Stegner Senior Menomonee Falls 1:48.84 2:56.35 2:17.77 1:54.35 1:58.49 2:54.97 2:42.57 -
42 Kalvin Lee Junior Jones 2:26.23 1:39.33 2:17.95 2:51.06 2:15.19 1:42.09 2:28.99 -
43 Jackson McCarthey   Catholic Memorial 1:43.72 2:52.87 2:18.29 2:29.36 2:44.57 2:52.87 2:41.80 -
44 Matt Petterson Junior Catholic Memorial 1:48.00 2:08.76 2:18.45 2:32.30 1:56.30 2:05.99 1:54.92 -
45 Jacob Schneider Junior Reedsville 2:41.10 2:53.60 2:18.88 2:31.38 2:10.55 2:42.49 1:53.89 -
46 Ryan Fields Junior Milwaukee King 2:03.13 2:12.93 2:19.92 2:04.53 1:39.35 1:47.74 1:56.14 -
47 Ryne White Freshman East Alton-Wood River 3:00.95 3:00.95 2:20.27 2:16.07 2:52.54 2:53.94 1:49.41 -
48 Alex Schilke Senior Cedarburg 2:17.74 2:23.37 2:20.55 2:10.72 1:49.63 2:55.69 1:42.61 -
49 Christian Herrera Junior Grant 2:10.63 1:52.18 2:21.99 2:58.91 2:04.96 1:42.24 2:00.70 -
50 Roderick Clark Junior Zion-Benton 1:52.84 2:55.68 2:22.83 1:51.41 2:25.69 2:48.54 2:47.12 -
51 Tyree Lindsay Senior Milwaukee Madison 2:24.87 2:50.69 2:23.43 2:19.13 2:06.22 2:07.66 2:16.26 -
52 Arslan Jumabayev Freshman Nicolet 3:06.52 2:07.69 2:23.47 3:06.52 2:33.52 1:49.04 1:53.35 -
53 Matthew Zbiegen Junior Cedarburg 2:40.94 2:30.88 2:23.69 1:44.90 2:00.70 2:17.95 2:05.01 -
54 Justin Harris Senior Milwaukee King 2:08.02 2:03.60 2:27.14 1:43.00 2:08.02 2:55.10 2:03.60 -
55 Mauro Acosta Sophomore Johnsburg 2:53.42 2:56.44 2:30.80 2:47.39 2:35.33 2:30.80 2:21.76 -
56 Jake Cairo Senior Kenosha St. Joseph 2:44.73 3:03.03 2:32.52 2:43.20 2:53.88 2:38.62 2:02.02 -
57 Emile Lefer Junior Milwaukee Madison 2:53.96 2:53.96 2:32.59 2:06.65 2:18.86 2:14.28 2:11.23 -
58 William Maline Senior Milwaukee Bradley Tech 3:33.80 2:32.48 2:45.73 3:05.62 2:45.73 3:30.48 3:27.17 -
59 Nate Wendt Freshman Johnsburg 3:17.01 3:34.14 2:51.31 3:08.45 2:44.46 3:30.72 2:10.20 -
  Alex Navin Junior Union Grove DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Mosley Junior Zion-Benton 2:00.42 2:19.30 1:58.05 1:28.54 2:18.12 10
2 Robert Kuhlmann Senior Lakes 2:13.83 1:26.04 1:59.49 1:43.96 2:10.25 8
3 Jack Aho Junior Grayslake Central 2:26.16 2:34.55 1:59.80 1:50.22 1:23.86 6
4 Dylan Ponomar Senior Grayslake North 1:57.50 2:03.49 1:59.89 1:50.30 1:50.30 5
5 Tim Krashevsky Junior Vernon Hills 2:12.22 2:14.65 2:01.30 2:07.37 1:32.19 4
6 Bryce Miller Sophomore New Berlin Eisenhower 1:50.81 2:10.30 2:01.77 1:48.38 2:09.08 3
7 Evan Routhier Senior Homestead 2:16.25 1:39.09 2:03.86 1:52.72 2:15.01 2
10 Dylan Duckworth Senior Antioch 2:19.14 1:33.61 2:06.49 1:55.11 1:41.20 -
31 Dan Tonyan   McHenry 2:04.66 2:12.79 2:15.50 1:55.18 2:12.79 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Alex Delgado Senior Warren Township 2:06.07 2:18.68 1:48.42 2:38.85 1
9 Jacob Bonanotte Senior St. Viator 2:06.45 1:37.37 1:39.90 2:03.93 -
11 Max Struve Senior Cedarburg 2:06.71 2:00.38 2:32.06 2:30.79 -
12 John Caffarelli Senior Carmel 2:07.71 2:08.99 1:49.83 1:57.50 -
15 George Walls Junior Lindblom 2:09.11 2:09.11 1:43.29 2:12.99 -
16 Jake Hubbard Senior Lakes 2:09.51 2:08.22 1:53.97 2:35.42 -
19 Matthew Mohr Junior McHenry 2:10.09 1:36.27 2:10.09 2:33.51 -
21 Ibraheem Reffat Senior Lakes 2:11.34 2:28.42 2:37.61 2:28.42 -
24 Miles Foydl Junior Crystal Lake South 2:12.94 2:28.90 2:31.56 2:48.84 -
50 Roderick Clark Junior Zion-Benton 2:22.83 2:05.69 2:17.12 2:24.26 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 James McKenna Junior Marquette University 2:07.88 2:28.34 -
14 Doug Kellner Senior Homestead 2:08.22 2:39.00 -
17 Andrew Schrom Senior New Berlin Eisenhower 2:09.73 1:46.38 -
20 Andy Spatchek Junior Reedsville 2:11.00 2:01.83 -
23 Tommy Melone Senior Crystal Lake South 2:12.89 2:39.47 -
29 Miguel Carrera Junior Grayslake North 2:13.97 1:52.54 -
34 Jake Stanek Senior Kenosha Bradford 2:15.85 1:35.10 -
36 Najee Ahmad Junior Milwaukee King 2:16.95 2:36.13 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
22 Jack Wahl Junior Marquette University 2:29.20 2:30.52 2:12.03 -
25 Guadaiupe Matias Junior Mundelein 2:41.43 2:41.43 2:13.41 -
26 Nicholas Rappe Sophomore Jones 2:46.83 1:58.78 2:13.46 -
28 A.J. Fundator Freshman Jones 2:15.20 1:48.43 2:13.86 -
32 Alan Salgado Freshman Mundelein 1:51.28 2:31.99 2:15.70 -
33 Zakry Schwartz Senior Kenosha Bradford 1:41.85 1:55.43 2:15.79 -
35 Albert Su Sophomore Libertyville 2:44.94 2:47.67 2:16.31 -
38 Jayce Kolinski Senior Menomonee Falls 2:24.12 1:47.06 2:17.25 -
39 Andrew Hare Sophomore Antioch 2:03.66 2:53.13 2:17.40 -
42 Kalvin Lee Junior Jones 2:11.06 2:41.41 2:17.95 -
45 Jacob Schneider Junior Reedsville 1:41.39 3:00.55 2:18.88 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Cameron Mills Sophomore Kenosha St. Joseph 2:14.90 -
37 Brandon Lomelli Freshman Grayslake Central 2:17.03 -
40 Brendan Gayton Sophomore Carmel 2:17.62 -
41 Owen Stegner Senior Menomonee Falls 2:17.77 -
43 Jackson McCarthey   Catholic Memorial 2:18.29 -
44 Matt Petterson Junior Catholic Memorial 2:18.45 -
46 Ryan Fields Junior Milwaukee King 2:19.92 -
47 Ryne White Freshman East Alton-Wood River 2:20.27 -
48 Alex Schilke Senior Cedarburg 2:20.55 -
49 Christian Herrera Junior Grant 2:21.99 -
53 Matthew Zbiegen Junior Cedarburg 2:23.69 -
55 Mauro Acosta Sophomore Johnsburg 2:30.80 -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Sam Brey Junior St. Viator 2:13.81 2:12.51 2:09.91 1:37.44 -
27 Toby Robe Senior Union Grove 2:05.47 2:20.15 2:13.47 1:42.78 -
51 Tyree Lindsay Senior Milwaukee Madison 2:50.69 2:07.66 2:23.43 2:39.21 -
52 Arslan Jumabayev Freshman Nicolet 3:03.65 2:40.69 2:23.47 2:04.82 -
54 Justin Harris Senior Milwaukee King 2:53.63 2:38.92 2:27.14 2:02.13 -
56 Jake Cairo Senior Kenosha St. Joseph 2:15.75 1:55.92 2:32.52 2:34.05 -
57 Emile Lefer Junior Milwaukee Madison 2:14.28 1:46.82 2:32.59 2:38.70 -
58 William Maline Senior Milwaukee Bradley Tech 2:14.25 2:37.45 2:45.73 3:12.25 -
59 Nate Wendt Freshman Johnsburg 3:37.57 2:51.31 2:51.31 2:51.31 -
  Alex Navin Junior Union Grove DNF DNF DNF DNF -