March 18-19, 2016
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 McHenry Tyler Lay, Maki Mohr, Dan Tonyan, Jacob Dewitt 9:07.32 6:29.54 10:16.35 6:54.19 8:13.08 9:12.25 10:41.01 10
2 Lindblom George Walls, Walmer Saavedra, Eduardo Rodriguez, Nick Triplett 8:09.22 10:27.59 6:25.45 8:33.93 8:14.16 6:45.22 9:18.40 8
3 Crystal Lake South Jon Prus, Doug Cain, Miles Foydl, Jack Becker 6:53.28 7:38.09 6:18.42 5:58.51 8:17.92 7:43.07 8:27.88 6
4 St. Viator Jacob Bonanotte, Sam Brey, Richard Rinka, Brady Collis 9:58.52 7:58.81 9:23.60 7:03.95 8:18.76 7:58.81 6:39.01 5
5 Warren Township Dustin Macuiba, Julian Ruiz, Nathan Oommen, Alex Delgado 10:21.64 7:41.22 9:11.46 6:21.01 8:21.32 7:26.18 7:26.18 4
6 Lakes Ibraheem Reffat, Jake Hubbard, Jeremy Wallace, Robert Kuhlmann 6:34.61 8:00.61 10:02.03 10:22.26 8:25.90 10:02.03 9:21.55 3
7 Mundelein Uly Hagedorn, Dario Carrillo, Robert St. Clair, Mike Parduhn 10:07.55 5:57.38 7:13.96 8:15.23 8:30.54 10:27.97 7:34.38 2
8 Evanston Township Logan Singer, Julion Michelin, Joe Eovaldi, Samuel Bergman 11:08.74 10:42.62 9:39.92 6:42.29 8:42.45 10:42.62 9:39.92 1
9 Catholic Memorial Andrew Hirsch, Jacob Bisswurm, Troy Humpal, Nolan McCarthey 8:20.87 7:33.42 6:40.70 7:28.15 8:47.23 8:26.14 7:59.78 -
10 Jones Matt Byun, Jeremy Brown, Steve! Kruto, Kalvin Lee 10:02.06 10:17.90 10:44.31 7:55.31 8:48.12 7:23.62 6:14.97 -
11 Reedsville Nick Hein, Andy Spatchek, Jacob Schneider, Levi Otto 9:04.77 11:28.97 7:28.63 6:51.25 8:54.08 10:46.24 10:24.88 -
12 Grayslake Central Sabastian Hinestrosa, Evan Johns, Sam Ottolino, Nick Greenwald 8:59.57 7:39.43 11:07.78 8:54.22 8:54.22 7:28.75 8:06.14 -
13 Kenosha Bradford Zakry Schwartz, Sam Herzog, Garrett Olson, Jake Stanek 6:34.62 6:34.62 9:33.01 10:21.66 9:00.57 6:45.43 9:38.41 -
14 Milwaukee King Najee Ahmad, Julian White, Kevin Diaz, Corey Thornton 6:24.17 9:11.91 9:06.49 7:45.33 9:01.08 10:22.25 9:22.73 -
15 Grant Michael Smith, Bobby Cayet, Robert Yerushalmi, Kyle Kowalski 6:40.67 7:07.74 7:02.33 6:56.91 9:01.44 6:40.67 11:16.80 -
16 Racine Horlick Tyler Buckley-Hunter, Nathan Perez, Mike Streckenbach, Subhan Umar 6:38.78 10:50.07 8:49.89 11:22.84 9:06.27 11:17.38 7:38.87 -
17 New Berlin Eisenhower Erik Diedrich, Nick DeFrance, Danny Browne, Anthony Diedrich 9:28.87 9:17.93 11:12.80 10:45.45 9:06.99 6:33.84 7:01.19 -
18 Menomonee Falls Daniel Behrent, Tony Thorn, Bennett Jaskaniec, Jon Thomas 10:30.74 8:24.60 9:46.87 9:19.44 9:08.47 10:52.68 8:19.11 -
19 East Alton-Wood River Brenden Springman, Chase Wallendorff, Andrew Noack, Ryne White 7:24.98 6:57.51 8:25.41 10:37.25 9:09.35 7:35.96 9:25.83 -
20 Zion-Benton John Cruz, Justin Schonter, Frederick Mascorra, Sergio Vargas 6:41.87 10:11.06 10:33.08 6:30.86 9:10.50 10:27.57 11:00.60 -
21 Johnsburg Dominic Miraldi, AJ Betancourt, Tim Bertulis, Mauro Acosta 9:16.51 10:34.43 9:05.38 10:23.30 9:16.51 7:08.52 10:28.86 -
22 Grayslake North Connor Brennan, Will Meyer, Miguel Carrera, Liam O'Connell 7:30.40 7:36.03 10:41.82 6:34.10 9:23.00 11:04.34 9:45.52 -
23 Antioch Pat Schoenfelder, Andrew Hare, Kevin Tebbe, David Lonski 7:01.91 9:01.64 7:01.91 9:35.85 9:30.14 8:33.13 8:44.53 -
24 Union Grove Nick Gursky, Brandon Paulick, Ryan Krause, Mitchell Rybarik 7:31.70 9:54.64 11:20.41 11:03.26 9:31.77 12:06.15 7:03.11 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 McHenry Lay, Mohr, Tonyan, Dewitt 10:31.15 9:12.25 9:46.77 8:13.08 10
2 Lindblom Walls, Saavedra, Rodriguez, Triplett 8:58.64 8:09.22 10:32.53 8:14.16 8
3 Crystal Lake South Prus, Cain, Foydl, Becker 9:12.70 9:37.59 7:13.19 8:17.92 6
4 St. Viator Bonanotte, Brey, Rinka, Collis 6:39.01 7:23.90 8:03.80 8:18.76 5
5 Warren Township Macuiba, Ruiz, Oommen, Delgado 10:46.71 7:16.15 8:11.30 8:21.32 4
6 Lakes Reffat, Hubbard, Wallace, Kuhlmann 6:04.25 7:45.43 6:44.72 8:25.90 3
7 Mundelein Hagedorn, Carrillo, St. Clair, Parduhn 9:06.28 10:17.76 7:03.75 8:30.54 2
8 Evanston Township Singer, Michelin, Eovaldi, Bergman 7:44.98 7:13.64 9:19.03 8:42.45 1
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Catholic Memorial Hirsch, Bisswurm, Humpal, McCarthey 8:47.23 9:50.50 10:43.22 10:01.05 8:05.06 8:36.69 6:40.70 -
10 Jones Byun, Brown, Kruto, Lee 8:48.12 6:25.53 8:58.69 8:37.56 7:23.62 7:34.19 6:57.22 -
11 Reedsville Hein, Spatchek, Schneider, Otto 8:54.08 9:10.11 10:51.58 7:55.34 10:24.88 11:02.26 6:35.22 -
12 Grayslake Central Hinestrosa, Johns, Ottolino, Greenwald 8:54.22 6:46.01 7:28.75 8:32.86 8:32.86 6:29.98 7:44.78 -
14 Milwaukee King Ahmad, White, Diaz, Thornton 9:01.08 7:02.05 7:45.33 11:27.18 6:40.40 6:18.76 10:00.60 -
16 Racine Horlick Buckley-Hunter, Perez, Streckenbach, Umar 9:06.27 8:17.11 7:44.33 6:55.17 9:28.12 9:17.20 7:22.48 -
17 New Berlin Eisenhower Diedrich, DeFrance, Browne, Diedrich 9:06.99 9:12.46 8:39.64 8:56.05 6:39.31 10:34.51 6:28.37 -
18 Menomonee Falls Behrent, Thorn, Jaskaniec, Thomas 9:08.47 11:09.14 11:03.65 9:24.93 10:58.17 10:25.26 8:41.05 -
21 Johnsburg Miraldi, Betancourt, Bertulis, Acosta 9:16.51 11:18.95 7:30.78 8:31.99 11:52.34 8:09.73 11:18.95 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
13 Kenosha Bradford Schwartz, Herzog, Olson, Stanek 9:00.57 9:05.98 10:48.69 6:23.81 -
15 Grant Smith, Cayet, Yerushalmi, Kowalski 9:01.44 10:28.07 10:44.32 9:33.93 -
19 East Alton-Wood River Springman, Wallendorff, Noack, White 9:09.35 7:19.48 7:52.45 6:57.51 -
20 Zion-Benton Cruz, Schonter, Mascorra, Vargas 9:10.50 7:09.39 9:21.51 10:33.08 -
22 Grayslake North Brennan, Meyer, Carrera, O'Connell 9:23.00 10:30.56 6:34.10 8:21.07 -
23 Antioch Schoenfelder, Hare, Tebbe, Lonski 9:30.14 10:38.56 10:44.26 7:01.91 -
24 Union Grove Gursky, Paulick, Krause, Rybarik 9:31.77 8:23.16 10:28.95 7:25.98 -