January 29-30, 2016
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erica Dynes SR-4 Wartburg 8.74 10.08 8.35 9.53 9.68 8.19 7.87 10
2 Liz LeCaptain SR-4 St. Norbert 7.57 5.68 6.15 7.25 7.57 6.70 7.88 8
3 Emily Reichenberger SO-2 Wis.-Oshkosh 9.16 8.84 7.11 9.39 8.76 7.97 7.89 6
4 Brianna Frey FR-1 Wis.-Whitewater 9.48 7.98 7.43 6.96 7.04 5.69 7.90 5
5 Abigail Clement JR-3 Wis.-Stevens Point 7.58 8.69 9.97 5.98 6.78 6.78 7.97 4
6 Olivia Seeley FR-1 Wis.-Oshkosh 6.08 6.24 6.48 7.52 9.20 9.52 8.00 3
7 Samantha Chaulklin SR-4 Wis.-Stevens Point 9.64 6.70 6.13 5.97 6.05 7.93 8.17 2
8 Aisha Coleman JR-3 Wis.-Whitewater 9.68 6.32 8.70 10.09 7.47 8.20 8.20 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Dynes SR-4 Wartburg 8.12 8.36 7.88 6.31 7.73
2 Brianna Frey FR-1 Wis.-Whitewater 6.18 8.95 7.92 6.66 8.16
3 Olivia Seeley FR-1 Wis.-Oshkosh 10.21 9.65 7.97 6.14 5.74
4 Emily Reichenberger SO-2 Wis.-Oshkosh 8.94 5.67 7.98 9.18 8.38
5 Abigail Clement JR-3 Wis.-Stevens Point 7.51 6.47 7.98 6.63 5.99
6 Liz LeCaptain SR-4 St. Norbert 8.03 6.51 8.03 7.95 7.07
7 Samantha Chaulklin SR-4 Wis.-Stevens Point 6.67 8.54 8.13 8.70 7.65
8 Aisha Coleman JR-3 Wis.-Whitewater 6.53 7.92 8.16 6.21 9.31
9 Charissa Newkirk JR-3 U. of Chicago 8.58 8.83 8.17 7.93 7.44
10 Karina Marchan SO-2 Wis.-Oshkosh 5.98 6.14 8.18 5.89 9.66
11 Teylor Jones FR-1 Wartburg 9.90 6.88 8.18 8.76 9.08
12 Angel Hon SR-4 St. Norbert 9.20 10.35 8.21 7.72 6.90
13 Briana Gardner JR-3 Monmouth (Ill.) 10.28 9.62 8.22 6.17 9.21
14 Rachael Jackson SR-4 U. of Chicago 7.33 6.83 8.23 8.73 9.55
15 Ashley Holicek SR-4 Wis.-Oshkosh 6.34 9.96 8.23 7.00 6.92
16 Chelsie Bence SO-2 Wis.-Whitewater 8.76 6.20 8.26 10.74 5.87
17 Caitlyn McCormick SR-4 Wis.-Oshkosh 10.44 6.05 8.28 10.11 6.46
18 Markel Mommsen SO-2 Wartburg 6.22 9.70 8.29 8.63 10.12
19 Sydney Zaragoza SO-2 Augustana (Ill.) 7.72 7.56 8.30 9.13 9.13
20 TaShea' Tinglin JR-3 Monmouth (Ill.) 7.23 6.98 8.30 6.81 7.72
21 Katelyn Fladten FR-1 Wis.-Oshkosh 6.58 9.99 8.32 7.82 10.82
22 Aleeshah Heinzen FR-1 Beloit 5.94 6.69 8.36 6.44 7.61
23 Taylor Dornik FR-1 Wis.-Whitewater 9.02 6.07 8.43 9.28 8.27
24 Angie Earley SR-4 Beloit 6.69 7.87 8.46 6.35 7.45
25 Emily Gruenwald FR-1 Wis.-Oshkosh 9.66 7.46 8.47 6.36 6.86
26 Elisa Klewinski FR-1 Augustana (Ill.) 11.05 10.53 8.56 6.60 9.85
27 Tali Naibryf FR-1 U. of Chicago 8.53 8.10 8.61 8.96 10.51
28 Anna Hogan SO-2 Wis.-Stevens Point 7.41 9.82 8.61 9.56 8.70
29 Jessica Jackson JR-3 Wis.-Whitewater 9.31 8.37 8.62 9.74 9.74
30 Janae Conley SO-2 Wartburg 6.90 10.69 8.62 11.04 10.35
31 Melaina Rapisarda FR-1 U. of Chicago 9.07 6.82 8.63 9.41 8.03
32 Mallory Schroeder SO-2 Wis.-Whitewater 7.69 9.08 8.64 6.22 6.57
33 Ariel Altergott JR-3 Wis.-Whitewater 8.59 8.24 8.67 11.19 8.33
34 Ana Liska JR-3 Wis.-Whitewater 7.83 6.53 8.70 10.36 11.14
35 Lindsay Born FR-1 Wis.-Stevens Point 7.04 7.48 8.79 7.04 6.77
36 Jourdan Plautz JR-3 Beloit 10.34 7.95 8.83 9.10 8.22
37 Courtney Pohlman SO-2 Wis.-Whitewater 7.48 10.37 9.34 6.92 11.31
38 Bailey Paskey SO-2 Wis.-Stevens Point 12.28 8.19 9.52 9.81 12.09
39 Keely Sterner SO-2 Wis.-Whitewater 11.60 8.41 9.66 7.64 8.02
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Dynes SR-4 Wartburg 6.94 6.86 7.88 6.54 7.96 9.62
7 Samantha Chaulklin SR-4 Wis.-Stevens Point 9.27 6.10 8.13 5.94 8.78 6.18
9 Charissa Newkirk JR-3 U. of Chicago 8.01 6.79 8.17 9.56 6.70 6.95
25 Emily Gruenwald FR-1 Wis.-Oshkosh 10.51 6.70 8.47 8.81 8.64 6.70
30 Janae Conley SO-2 Wartburg 8.28 7.50 8.62 9.40 9.31 11.21
33 Ariel Altergott JR-3 Wis.-Whitewater 9.37 6.42 8.67 10.32 11.28 10.06
34 Ana Liska JR-3 Wis.-Whitewater 10.79 8.36 8.70 7.22 6.79 8.01
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Liz LeCaptain SR-4 St. Norbert 8.03 8.03
14 Rachael Jackson SR-4 U. of Chicago 8.23 9.14
16 Chelsie Bence SO-2 Wis.-Whitewater 8.26 6.03
20 TaShea' Tinglin JR-3 Monmouth (Ill.) 8.30 6.73
24 Angie Earley SR-4 Beloit 8.46 7.53
35 Lindsay Born FR-1 Wis.-Stevens Point 8.79 10.99
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Olivia Seeley FR-1 Wis.-Oshkosh 7.97 9.25 7.97 6.06 7.42 7.50 6.78
15 Ashley Holicek SR-4 Wis.-Oshkosh 8.81 10.29 8.23 9.47 10.29 8.56 9.06
22 Aleeshah Heinzen FR-1 Beloit 9.79 8.87 8.36 5.86 9.20 6.69 10.62
23 Taylor Dornik FR-1 Wis.-Whitewater 6.92 8.52 8.43 9.87 10.71 6.75 9.87
28 Anna Hogan SO-2 Wis.-Stevens Point 9.22 7.93 8.61 9.04 9.04 11.02 6.55
31 Melaina Rapisarda FR-1 U. of Chicago 11.22 8.98 8.63 8.98 6.48 6.91 7.77
38 Bailey Paskey SO-2 Wis.-Stevens Point 11.71 8.38 9.52 10.48 10.38 9.05 10.29
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Emily Reichenberger SO-2 Wis.-Oshkosh 8.86 9.98 9.42 6.31 7.98 7.59
8 Aisha Coleman JR-3 Wis.-Whitewater 5.72 6.70 7.10 8.98 8.16 9.55
12 Angel Hon SR-4 St. Norbert 9.77 10.43 7.97 9.12 8.21 9.69
21 Katelyn Fladten FR-1 Wis.-Oshkosh 9.07 7.16 7.41 9.16 8.32 8.91
29 Jessica Jackson JR-3 Wis.-Whitewater 10.26 7.85 6.81 11.12 8.62 8.71
36 Jourdan Plautz JR-3 Beloit 11.22 6.63 8.48 7.07 8.83 9.45
39 Keely Sterner SO-2 Wis.-Whitewater 11.02 6.77 11.69 9.18 9.66 11.60
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Brianna Frey FR-1 Wis.-Whitewater 7.92 8.87
10 Karina Marchan SO-2 Wis.-Oshkosh 8.18 7.28
13 Briana Gardner JR-3 Monmouth (Ill.) 8.22 6.42
19 Sydney Zaragoza SO-2 Augustana (Ill.) 8.30 8.64
27 Tali Naibryf FR-1 U. of Chicago 8.61 6.46
32 Mallory Schroeder SO-2 Wis.-Whitewater 8.64 7.95
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Abigail Clement JR-3 Wis.-Stevens Point 7.98 7.82 7.82
11 Teylor Jones FR-1 Wartburg 8.18 7.04 7.28
17 Caitlyn McCormick SR-4 Wis.-Oshkosh 8.28 5.88 8.53
18 Markel Mommsen SO-2 Wartburg 8.29 6.30 7.71
26 Elisa Klewinski FR-1 Augustana (Ill.) 8.56 11.13 9.25
37 Courtney Pohlman SO-2 Wis.-Whitewater 9.34 9.81 7.94