January 29-30, 2016
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 4:17.95 4:02.22 6:01.76 5:01.99 6:48.95 5:14.57
2 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 4:46.64 5:30.74 3:43.65 6:43.19 4:46.64 5:14.99
3 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 3:57.30 5:36.71 4:06.92 4:13.33 6:34.43 5:20.67
4 Brittany Platt JR-3 Minnesota-Duluth 6:36.08 4:32.71 5:24.65 6:58.80 6:23.09 5:24.65
5 Meghan Borowski FR-1 Minnesota-Duluth 5:05.21 4:58.72 6:36.13 5:14.95 6:23.14 5:24.69
6 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 6:10.53 6:56.03 4:33.02 4:59.02 5:31.52 5:25.02
7 Megan Stuart FR-1 Minnesota-Duluth 5:29.32 7:04.83 4:10.29 5:58.96 6:25.31 5:29.32
8 Maggie Marcus SR-4 Concordia-St. Paul 6:05.28 6:35.45 6:25.39 5:45.18 3:54.59 5:35.12
9 Emma Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 4:46.49 7:06.32 7:13.14 5:00.13 4:19.20 5:41.05
10 Jordan Gray SO-2 Concordia-St. Paul 6:40.87 5:22.07 5:04.94 6:23.74 7:18.56 5:42.62
11 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 4:59.78 4:59.78 4:28.77 4:04.65 7:00.38 5:44.57
12 Lizzie Fudge SO-2 St. Scholastica 5:54.95 5:58.40 4:56.37 6:53.54 4:25.35 5:44.61
13 Alexis Hasleiet SO-2 Winona State 5:18.97 7:23.78 5:05.10 6:42.18 7:16.85 5:46.70
14 Sydnee Braun SO-2 Wis.-Stout 6:08.60 4:38.19 5:54.69 6:32.94 5:12.96 5:47.73
15 Erin Matthew JR-3 Winona State 4:22.80 7:11.00 5:50.40 6:56.98 6:00.92 5:50.40
16 Lisa LaBelle FR-1 Wis.-Eau Claire 7:31.01 6:20.54 6:41.68 6:41.68 4:41.88 5:52.35
17 Bailey Hlavachek FR-1 Winona State 5:24.77 5:17.71 6:14.19 5:24.77 5:45.95 5:53.01
18 Amy Hutchings JR-3 Lawrence 4:23.41 4:12.74 5:06.13 6:49.36 5:16.81 5:55.96
19 Brianna Ferguson SO-2 Wis.-Stout 6:29.62 6:43.92 4:38.82 5:36.01 5:00.26 5:57.45
20 Kalley Wilkie FR-1 Wis.-Superior 6:29.99 5:43.05 4:45.27 5:14.16 4:56.11 6:01.10
21 Sierra Garcia FR-1 Wis.-Eau Claire 5:40.37 5:07.44 5:36.71 5:07.44 5:33.05 6:05.99
22 Alaina Manthey FR-1 Wis.-Superior 5:55.77 4:42.42 5:37.43 6:50.79 6:43.45 6:06.77
23 Courtney Ramsay FR-1 Concordia-St. Paul 5:01.62 7:03.00 4:39.55 7:14.03 7:36.10 6:07.82
24 Grace Dykstra SR-4 Ripon 4:50.60 6:37.27 5:53.13 5:53.13 4:39.56 6:07.84
25 Sophia Peterson   Minnesota Running Club 5:18.14 5:47.74 5:40.34 5:25.54 7:42.42 6:09.93
26 Anna Truong   Minnesota Running Club 6:17.50 5:58.99 5:55.29 5:58.99 6:50.80 6:10.09
27 Sara Schield JR-3 Wis.-Superior 5:57.37 4:45.89 4:49.65 4:38.37 7:23.88 6:16.17
28 Amy Fels FR-1 Ripon 6:24.46 5:16.38 8:12.58 7:04.50 5:56.42 6:40.47
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Brianna Ferguson SO-2 Wis.-Stout 5:57.45 5:10.99 7:12.52
20 Kalley Wilkie FR-1 Wis.-Superior 6:01.10 6:33.60 5:35.83
21 Sierra Garcia FR-1 Wis.-Eau Claire 6:05.99 7:22.85 4:30.84
22 Alaina Manthey FR-1 Wis.-Superior 6:06.77 7:31.13 7:34.80
23 Courtney Ramsay FR-1 Concordia-St. Paul 6:07.82 6:07.82 5:34.72
24 Grace Dykstra SR-4 Ripon 6:07.84 4:57.95 5:34.74
25 Sophia Peterson   Minnesota Running Club 6:09.93 5:44.04 7:53.51
26 Anna Truong   Minnesota Running Club 6:10.09 6:21.20 5:07.18
27 Sara Schield JR-3 Wis.-Superior 6:16.17 7:53.98 4:34.61
28 Amy Fels FR-1 Ripon 6:40.47 6:16.45 4:48.34
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Emma Reed FR-1 Wis.-Eau Claire 5:03.54 5:03.54 6:45.85 5:27.41 5:41.05 7:02.91 6:28.80
10 Jordan Gray SO-2 Concordia-St. Paul 7:08.28 5:11.79 6:51.15 4:23.82 5:42.62 5:46.05 4:03.26
11 Taylor Lather SO-2 Wis.-Eau Claire 5:34.24 6:39.71 4:18.43 5:58.36 5:44.57 4:14.99 7:00.38
12 Lizzie Fudge SO-2 St. Scholastica 5:44.61 4:08.12 6:19.08 7:03.87 5:44.61 6:36.31 5:17.05
13 Alexis Hasleiet SO-2 Winona State 6:28.31 4:30.43 4:30.43 5:46.70 5:46.70 6:52.58 6:59.51
14 Sydnee Braun SO-2 Wis.-Stout 5:06.01 6:22.51 4:34.71 5:51.21 5:47.73 6:08.60 7:11.19
15 Erin Matthew JR-3 Winona State 6:42.96 4:50.84 6:56.98 5:39.89 5:50.40 6:04.42 4:26.31
16 Lisa LaBelle FR-1 Wis.-Eau Claire 4:38.36 5:59.40 4:31.31 7:09.87 5:52.35 7:20.44 4:38.36
17 Bailey Hlavachek FR-1 Winona State 5:17.71 4:31.82 7:00.09 5:00.06 5:53.01 6:21.25 4:35.35
18 Amy Hutchings JR-3 Lawrence 5:20.37 6:35.12 7:17.83 6:31.56 5:55.96 6:20.88 5:02.57
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Melody Becker JR-3 Wis.-Eau Claire 5:01.99 4:14.81 5:55.47 5:08.28 4:39.97 5:14.57
2 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 4:30.90 5:37.04 4:37.20 5:27.59 3:59.40 5:14.99
3 Morgan Marek FR-1 Wis.-Eau Claire 5:33.50 6:34.43 5:52.74 4:22.95 4:00.51 5:20.67
4 Brittany Platt JR-3 Minnesota-Duluth 4:55.44 6:45.82 6:23.09 4:19.72 6:29.58 5:24.65
5 Meghan Borowski FR-1 Minnesota-Duluth 6:39.37 4:32.74 4:35.99 3:57.03 4:19.76 5:24.69
6 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 4:55.77 6:59.28 5:02.27 6:23.53 6:49.53 5:25.02
7 Megan Stuart FR-1 Minnesota-Duluth 4:20.17 5:58.96 4:59.69 3:57.11 4:30.05 5:29.32
8 Maggie Marcus SR-4 Concordia-St. Paul 6:45.50 5:45.18 6:58.90 7:05.61 5:01.61 5:35.12