April 2, 2016
|
Miami Ohio - Oxford, OH

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alesha Vovk SO-2 Miami (Ohio) 9:25.04 10:01.10 12:43.40 10:01.10 12:49.41
2 Maria Scavuzzo SO-2 Miami (Ohio) 10:42.49 10:06.12 12:01.29 9:54.00 13:07.96
3 Brenna Poulsen SR-4 Miami (Ohio) 9:51.72 10:16.37 12:19.65 12:07.32 9:02.41
4 Karly Gawarecki FR-1 Bellarmine 8:37.54 10:23.54 13:30.61 8:00.13 12:28.25
5 Sarah Starrett SO-2 Miami (Ohio) 7:55.38 10:25.49 12:36.85 11:34.30 9:29.20
6 Savannah Turner SO-2 IUPUI 9:31.28 10:27.78 11:24.28 8:53.62 10:21.51
7 Maria Weisgerber FR-1 Miami (Ohio) 11:53.32 10:36.89 13:22.49 13:03.38 8:48.62
8 Kyndel Guyton SO-2 Bellarmine 8:25.03 10:39.27 7:46.67 8:31.42 9:22.56
9 Jacqueline Mullins JR-3 Miami (Ohio) 11:27.04 10:42.09 9:12.20 11:01.36 10:29.25
10 Kristen Petrosky FR-1 Miami (Ohio) 10:26.42 10:45.79 10:52.25 13:14.33 10:58.71
11 Jessica Bryzek FR-1 Ball State 10:08.01 10:46.81 7:39.24 12:30.30 11:45.03
12 Meredith Hoops SR-4 Findlay 10:57.20 10:50.69 13:46.38 11:03.71 13:39.87
13 Taylor Wood FR-1 Miami (Ohio) 12:52.14 10:54.35 12:32.51 11:40.16 13:11.77
14 Taylor Bolinger SO-2 Findlay 13:10.42 10:58.68 10:12.58 11:25.03 12:30.90
15 Erica Bettac SR-4 Findlay 10:33.97 11:00.38 8:28.50 13:25.67 8:08.69
16 Melanie Ruich JR-3 Findlay 14:20.31 11:01.77 14:13.69 11:01.77 9:15.89
17 Kelsie Mothersead   UNAT-Bowling Green 11:43.23 11:03.42 14:15.82 10:23.62 8:24.20
18 Kitty Taylor FR-1 Ball State 14:28.73 11:08.25 13:01.86 10:28.16 11:28.30
19 Breanna Fensler SO-2 IPFW 13:25.36 11:11.13 8:43.49 13:38.78 14:19.05
20 Sarah Childs FR-1 IUPUI 11:20.53 11:13.79 8:18.61 11:20.53 11:27.27
21 Rachel Clemons SR-4 Bellarmine 14:11.20 11:15.55 12:02.84 14:24.71 14:17.95
22 Jenna Liston FR-1 Shawnee State 9:23.98 11:19.49 9:03.60 12:41.03 14:09.37
23 Rachel Horn FR-1 IUPUI 13:08.98 11:26.07 8:41.42 14:03.87 8:27.70
24 Jessica Stroede FR-1 Oakland 12:09.42 11:28.13 8:08.58 13:38.88 12:02.54
25 Caitlyn Kiekhaefer FR-1 IPFW 14:20.02 11:39.20 12:07.17 9:26.36 13:45.06
26 Torrie Purdy FR-1 Findlay 13:11.48 11:40.42 8:52.32 11:47.43 12:29.45
27 Nicole Hampshire FR-1 IUPUI 13:15.04 11:49.85 14:11.82 8:16.90 13:00.84
28 Rachel Kacer JR-3 IPFW 11:01.95 11:59.51 14:52.20 15:06.59 9:14.03
29 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 12:29.36 12:00.53 13:27.00 10:19.66 8:24.37
30 Ashley Kidwell FR-1 IUPUI 14:34.69 12:02.88 13:36.86 12:31.80 8:33.25
31 Haley Lykins JR-3 Shawnee State 12:14.61 12:22.03 10:01.05 12:07.19 13:06.56
  Rebecca Sippel FR-1 IPFW DNF DNF DNF DNF DNF
  Haley Welch SO-2 IUPUI DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Kitty Taylor FR-1 Ball State 11:08.25 9:01.29 10:28.16 11:08.25 9:41.38 9:54.75
19 Breanna Fensler SO-2 IPFW 11:11.13 11:31.27 12:51.80 13:05.23 8:16.64 14:25.76
20 Sarah Childs FR-1 IUPUI 11:13.79 10:06.42 10:19.89 13:35.29 13:35.29 12:27.91
21 Rachel Clemons SR-4 Bellarmine 11:15.55 8:26.67 11:08.80 8:26.67 11:29.06 8:53.69
22 Jenna Liston FR-1 Shawnee State 11:19.49 8:22.83 13:28.60 8:22.83 11:12.70 9:23.98
23 Rachel Horn FR-1 IUPUI 11:26.07 11:46.66 10:38.05 10:03.75 14:51.90 10:58.63
24 Jessica Stroede FR-1 Oakland 11:28.13 11:48.78 8:42.98 9:58.68 10:39.96 14:20.17
25 Caitlyn Kiekhaefer FR-1 IPFW 11:39.20 10:08.31 14:47.99 12:42.13 12:21.16 11:04.24
26 Torrie Purdy FR-1 Findlay 11:40.42 14:42.53 8:10.30 12:43.46 10:09.37 11:47.43
27 Nicole Hampshire FR-1 IUPUI 11:49.85 12:46.64 10:53.07 14:04.73 14:33.12 11:56.95
28 Rachel Kacer JR-3 IPFW 11:59.51 8:52.44 13:25.86 12:28.29 8:52.44 9:28.42
29 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 12:00.53 10:48.48 9:58.04 12:00.53 10:05.25 9:58.04
30 Ashley Kidwell FR-1 IUPUI 12:02.88 8:54.94 9:31.08 10:14.45 14:20.23 14:27.46
31 Haley Lykins JR-3 Shawnee State 12:22.03 13:13.98 14:05.92 13:21.40 9:16.53 13:36.24
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alesha Vovk SO-2 Miami (Ohio) 10:01.10
2 Maria Scavuzzo SO-2 Miami (Ohio) 10:06.12
3 Brenna Poulsen SR-4 Miami (Ohio) 10:16.37
4 Karly Gawarecki FR-1 Bellarmine 10:23.54
5 Sarah Starrett SO-2 Miami (Ohio) 10:25.49
6 Savannah Turner SO-2 IUPUI 10:27.78
7 Maria Weisgerber FR-1 Miami (Ohio) 10:36.89
8 Kyndel Guyton SO-2 Bellarmine 10:39.27
9 Jacqueline Mullins JR-3 Miami (Ohio) 10:42.09
10 Kristen Petrosky FR-1 Miami (Ohio) 10:45.79
11 Jessica Bryzek FR-1 Ball State 10:46.81
12 Meredith Hoops SR-4 Findlay 10:50.69
13 Taylor Wood FR-1 Miami (Ohio) 10:54.35
14 Taylor Bolinger SO-2 Findlay 10:58.68
15 Erica Bettac SR-4 Findlay 11:00.38
16 Melanie Ruich JR-3 Findlay 11:01.77
17 Kelsie Mothersead   UNAT-Bowling Green 11:03.42
  Haley Welch SO-2 IUPUI DNF
  Rebecca Sippel FR-1 IPFW DNF