March 11-12, 2016
|
Coastal Carolina - Conway, SC

Women 1500m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jesse Carlin   District Track Club 5:09.01 4:35.90 3:54.52 3:49.00
2 Kelseagh Budris   American 3:49.39 4:36.37 4:19.79 3:16.23
3 Elizabeth Stump SR-4 VCU 5:59.14 4:38.40 3:45.51 5:14.60
4 Sarah Biehl SR-4 Shawnee State 3:49.02 4:39.29 4:47.67 3:37.85
5 Ericka Charles Senior Speed Factory Athletics 6:02.42 4:43.14 5:05.80 6:02.42
6 Audrey Tremaine SR-4 Cornerstone 4:13.27 4:44.57 5:58.56 4:01.89
7 Darroneshia Lott   UNAT-Coker 4:38.14 4:46.74 4:23.80 4:00.87
8 Megan Ashton JR-3 Shawnee State 3:53.56 4:48.34 4:13.74 5:20.06
9 Kylie Spencer SO-2 Pfeiffer 6:09.36 4:50.83 6:06.45 4:21.75
10 Judy Mabone   American 5:07.59 4:52.94 5:25.17 5:48.60
11 Kathleen Gardner SO-2 VCU 5:30.63 4:55.20 3:50.26 3:32.55
12 Jordyn Hackett JR-3 Slippery Rock 5:17.26 4:56.50 5:08.36 6:19.52
13 Valerie Richter FR-1 Cornerstone 6:21.60 4:58.12 6:06.69 3:34.65
14 Esther Jean Louis SO-2 LIU Brooklyn 5:19.66 4:58.74 4:49.78 5:10.69
15 Alexis Swiergol JR-3 Slippery Rock 3:41.13 4:58.82 4:55.84 4:05.04
16 Kristin Fairey Senior Unattached 4:56.32 4:59.31 4:02.45 4:47.34
17 Julienne DeVita   American 4:26.75 4:59.72 5:41.68 5:08.72
18 Nichelle Scott SO-2 VCU 5:21.56 5:00.52 4:57.52 5:48.61
19 Chloe Bavin FR-1 VCU 6:01.00 5:00.83 4:51.81 5:42.95
20 Brooke Smith FR-1 Shawnee State 3:49.20 5:01.57 5:07.61 4:55.54
21 Ashleigh Torres SR-4 USC Upstate 4:29.34 5:02.62 3:40.92 4:44.47
22 Trinity Gephart SO-2 Ohio Dominican 6:33.74 5:05.22 5:20.49 4:10.28
23 Joy Reist SO-2 Cornerstone 5:35.97 5:05.42 5:05.42 4:40.99
24 Katelynn Morrell SO-2 Westminster (Pa.) 5:36.05 5:05.50 6:09.66 4:19.68
25 Capria Hall FR-1 Ohio Dominican 4:48.31 5:10.01 6:24.42 4:32.81
26 Ashley Thompson FR-1 Pitt.-Johnstown 4:37.13 5:11.38 6:10.55 3:56.65
27 Merideth Alexander SR-4 Shaw 4:40.54 5:11.71 4:31.19 6:04.70
28 Corina Velazco   American 5:19.11 5:12.85 4:41.57 4:35.31
29 Caitlin Potter Sophomore Unattached 5:22.52 5:13.12 6:00.09 3:48.58
30 Alyssa Taylor FR-1 Shawnee State 6:41.19 5:13.43 6:09.85 5:00.90
31 Regina Peattie JR-3 Coastal Carolina 5:24.32 5:14.87 4:24.49 6:11.55
32 Alesia Muklebust SO-2 Coastal Carolina 5:03.82 5:16.47 4:35.33 5:13.31
33 Kharyn Ethridge SO-2 LIU Brooklyn 5:14.44 5:17.61 6:24.31 4:42.68
34 Hannah Mansell FR-1 Geneva 5:14.71 5:17.88 6:24.64 5:21.06
35 Kelsey Warren SO-2 USC Upstate 6:50.60 5:25.87 4:46.77 7:00.38
36 Olivia Dibiasio   American 6:03.37 5:27.36 6:39.38 4:05.52
37 Nerene Aberdeen SO-2 LIU Brooklyn 5:10.40 5:30.21 6:13.14 5:17.01
38 Kristen Noecker FR-1 Ohio Dominican 7:08.14 5:34.48 6:31.35 6:01.24
Women 1500m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jesse Carlin   District Track Club 4:11.07 3:40.72 4:16.59 4:35.90 3:54.52
2 Kelseagh Budris   American 3:38.34 5:23.36 5:01.25 4:36.37 5:01.25
3 Elizabeth Stump SR-4 VCU 5:53.57 3:37.16 5:09.03 4:38.40 4:41.19
4 Sarah Biehl SR-4 Shawnee State 5:49.12 4:53.26 4:50.47 4:39.29 3:46.23
5 Ericka Charles Senior Speed Factory Athletics 4:23.32 4:51.64 5:39.77 4:43.14 5:51.10
6 Audrey Tremaine SR-4 Cornerstone 5:30.11 3:27.74 5:27.26 4:44.57 5:35.80
7 Darroneshia Lott   UNAT-Coker 5:12.55 4:18.07 5:01.08 4:46.74 3:32.19
8 Megan Ashton JR-3 Shawnee State 4:59.88 4:25.28 5:14.29 4:48.34 4:59.88
18 Nichelle Scott SO-2 VCU 4:03.43 4:54.51 4:36.48 5:00.52 4:42.49
19 Chloe Bavin FR-1 VCU 6:31.08 4:33.76 4:09.69 5:00.83 4:54.82
23 Joy Reist SO-2 Cornerstone 4:59.32 4:44.04 4:13.50 5:05.42 4:53.21
28 Corina Velazco   American 5:09.73 4:50.95 5:09.73 5:12.85 5:22.24
Women 1500m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Kylie Spencer SO-2 Pfeiffer 3:26.49 3:38.13 4:50.83 4:27.57 4:01.39
10 Judy Mabone   American 5:48.60 6:03.25 4:52.94 3:51.43 4:32.44
11 Kathleen Gardner SO-2 VCU 4:05.02 4:46.35 4:55.20 5:33.58 5:48.34
12 Jordyn Hackett JR-3 Slippery Rock 4:38.71 4:44.64 4:56.50 3:51.27 6:04.70
13 Valerie Richter FR-1 Cornerstone 3:55.52 3:52.54 4:58.12 6:21.60 6:21.60
14 Esther Jean Louis SO-2 LIU Brooklyn 4:40.82 4:28.87 4:58.74 3:50.03 6:07.45
15 Alexis Swiergol JR-3 Slippery Rock 4:43.88 3:29.18 4:58.82 6:01.58 4:43.88
16 Kristin Fairey Senior Unattached 4:38.36 3:50.47 4:59.31 5:02.31 4:17.41
17 Julienne DeVita   American 4:08.77 4:44.74 4:59.72 6:02.67 5:44.68
20 Brooke Smith FR-1 Shawnee State 3:40.15 4:49.51 5:01.57 4:13.32 6:13.95
21 Ashleigh Torres SR-4 USC Upstate 5:02.62 5:54.07 5:02.62 4:41.44 6:12.23
27 Merideth Alexander SR-4 Shaw 3:53.79 4:43.66 5:11.71 3:56.90 4:12.49
29 Caitlin Potter Sophomore Unattached 6:34.54 4:29.29 5:13.12 5:25.65 6:12.62
31 Regina Peattie JR-3 Coastal Carolina 5:24.32 3:56.16 5:14.87 4:40.24 5:36.91
Women 1500m Run Seeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Trinity Gephart SO-2 Ohio Dominican 5:44.90 4:43.86 6:00.16 5:05.22
24 Katelynn Morrell SO-2 Westminster (Pa.) 5:17.72 6:06.60 3:33.85 5:05.50
25 Capria Hall FR-1 Ohio Dominican 3:58.71 3:58.71 6:05.82 5:10.01
26 Ashley Thompson FR-1 Pitt.-Johnstown 5:45.64 4:24.68 5:48.75 5:11.38
30 Alyssa Taylor FR-1 Shawnee State 4:38.96 5:10.30 5:22.84 5:13.43
32 Alesia Muklebust SO-2 Coastal Carolina 5:16.47 3:51.03 6:48.25 5:16.47
33 Kharyn Ethridge SO-2 LIU Brooklyn 6:46.54 4:17.27 5:23.97 5:17.61
34 Hannah Mansell FR-1 Geneva 4:30.20 4:58.81 4:52.45 5:17.88
35 Kelsey Warren SO-2 USC Upstate 5:19.36 4:36.99 5:45.43 5:25.87
36 Olivia Dibiasio   American 6:36.11 4:51.35 6:19.74 5:27.36
37 Nerene Aberdeen SO-2 LIU Brooklyn 6:56.07 6:26.35 5:30.21 5:30.21
38 Kristen Noecker FR-1 Ohio Dominican 5:34.48 6:04.59 6:54.76 5:34.48