March 11-12, 2016
|
Cal St. Fullerton - Fullerton, CA

Men 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Gilbert Robles Freshman Riverside 2:00.44 1:26.72 2:00.44 2:05.26 -
0 Alejandro Chavez Junior Unattached 1:29.38 1:51.42 2:02.43 1:39.17 -
0 David Abraham Sophomore Unattached 1:41.82 2:18.10 1:57.03 2:19.27 -
0 David Stabile Senior Hot Town Racers Track Clu 1:30.71 1:52.78 2:02.58 1:52.78 -
0 Eamon Smythe Sophomore Orange Coast 1:47.42 2:16.61 1:56.76 2:10.78 -
0 Joshua Silva Freshman Riverside 1:58.83 2:25.63 1:56.50 2:17.47 -
0 Supervoid Mack Sophomore Riverside 2:18.31 2:20.67 1:58.21 2:30.13 -
0 Mich Hamlin SR-4 Cal Poly Pomona 2:21.39 1:29.87 1:59.82 1:44.25 -
0 Albert Saura Sophomore Riverside 2:23.69 2:16.57 1:58.75 2:14.19 -
0 Alberto Rodriguez Sophomore Riverside 1:43.42 2:02.22 1:57.52 2:16.33 -
0 Nathan Kipchumba SO-2 Alaska Anchorage 1:52.23 2:06.12 1:55.70 1:26.78 -
0 Philip Messina JR-3 Alaska Anchorage 1:56.24 1:29.24 1:57.41 2:24.42 -
0 Wes Noyes SO-2 Biola 2:11.86 1:21.69 1:56.69 2:10.70 -
0 Aditya Lal FR-1 Biola 1:53.02 2:02.43 1:57.72 2:03.61 -
0 Ryan Phillips JR-3 Fresno Pacific 1:44.87 1:56.52 1:56.52 1:54.19 -
0 Ismael Guzman JR-3 Fresno Pacific 2:32.43 1:38.84 1:59.08 2:08.61 -
1 Ben Fox SO-2 Pepperdine 2:12.74 2:20.11 2:02.90 2:09.05 7
2 Daniel Chiriaev SO-2 Pepperdine 2:06.03 2:21.31 2:07.30 1:41.84 5
Men 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Ismael Guzman JR-3 Fresno Pacific 2:07.42 1:59.08 -
0 Ryan Phillips JR-3 Fresno Pacific 2:12.84 1:56.52 -
0 Philip Messina JR-3 Alaska Anchorage 1:56.24 1:57.41 -
0 Nathan Kipchumba SO-2 Alaska Anchorage 1:45.29 1:55.70 -
0 Alberto Rodriguez Sophomore Riverside 1:30.49 1:57.52 -
0 Albert Saura Sophomore Riverside 2:21.32 1:58.75 -
0 Supervoid Mack Sophomore Riverside 1:29.84 1:58.21 -
0 Joshua Silva Freshman Riverside 2:29.12 1:56.50 -
0 Eamon Smythe Sophomore Orange Coast 1:41.59 1:56.76 -
0 Alejandro Chavez Junior Unattached 2:13.45 2:02.43 -
Men 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Mich Hamlin SR-4 Cal Poly Pomona 1:37.06 1:59.82 1:53.83 2:35.77 1:40.65 -
0 Aditya Lal FR-1 Biola 1:43.60 1:57.72 1:37.71 1:51.84 1:25.94 -
0 Wes Noyes SO-2 Biola 1:57.86 1:56.69 1:39.19 1:24.02 2:16.53 -
0 Gilbert Robles Freshman Riverside 2:02.85 2:00.44 1:39.97 1:59.24 2:10.08 -
0 David Stabile Senior Hot Town Racers Track Clu 2:06.26 2:02.58 1:31.94 2:34.45 1:28.26 -
0 David Abraham Sophomore Unattached 1:47.67 1:57.03 1:30.12 1:28.95 1:45.33 -
1 Ben Fox SO-2 Pepperdine 2:18.88 2:02.90 1:50.61 2:31.17 1:55.53 7
2 Daniel Chiriaev SO-2 Pepperdine 2:39.13 2:07.30 1:43.12 2:21.31 1:46.94 5