January 16, 2016
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emilee Trost SO-2 Minnesota-Duluth 11:08.97 11:14.84 9:46.81 8:07.06 12:25.25
2 Hannah Olson SR-4 Minnesota-Duluth 8:12.31 10:07.79 10:07.79 9:55.64 8:42.70
3 Emily Betz   UNAT-Minnesota 8:38.51 9:34.07 10:17.27 9:03.20 11:43.69
4 Abby Kargol   UNAT-Minnesota 13:17.98 10:48.36 10:23.42 10:54.60 12:46.81
5 Emily Castanias FR-1 Minnesota 11:07.42 7:35.34 10:23.75 12:34.74 8:06.53
6 Danielle Anderson SO-2 Minnesota 7:54.46 9:23.03 10:32.61 10:32.61 9:23.03
7 Sarah Klecker SO-2 Minnesota 8:59.89 12:51.27 10:42.72 13:04.12 12:19.13
8 Samantha Soupir SR-4 Minnesota State 7:32.66 9:29.06 10:46.65 9:09.66 8:24.39
9 Molly Eastman FR-1 Minnesota 12:53.37 11:54.88 10:49.89 11:54.88 11:35.39
10 Naomi Ollila SO-2 Minnesota 13:49.53 11:32.36 10:53.17 10:33.58 9:41.33
11 Sam Prouty   UNAT-Minnesota 8:30.01 7:37.70 10:53.85 9:09.24 10:27.70
12 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 11:26.04 10:53.06 10:59.65 13:44.57 12:45.20
13 Caitlin Dillon JR-3 Minnesota 13:21.35 12:08.50 11:02.27 9:16.31 12:34.99
14 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 10:57.27 11:30.46 11:03.90 12:16.93 10:57.27
15 Nicole Heitzman SO-2 Minnesota 13:05.99 11:59.38 11:06.09 10:39.45 11:26.08
16 Jordan Johnson JR-3 St. Scholastica 11:04.58 11:11.29 11:11.29 9:17.17 13:45.69
17 Paige D'Heilly SO-2 Minnesota 8:49.21 13:47.74 11:18.47 13:54.52 9:43.49
18 Lily Paul FR-1 Minnesota State 8:23.71 9:18.16 11:20.68 11:13.88 9:18.16
19 Abby Lange   UNAT-Minnesota 12:28.40 8:00.62 11:26.60 9:50.48 8:34.95
20 Caitlan Richard JR-3 Minnesota-Duluth 14:34.73 13:32.74 11:28.76 11:56.31 8:22.80
21 Allyson Daines FR-1 Minnesota State 14:40.57 10:58.70 11:33.36 11:19.50 9:00.82
22 Mackenzie Dockendorf FR-1 Minnesota State 11:26.66 10:37.61 11:40.67 12:22.71 13:46.79
23 Lizzie Fudge SO-2 St. Scholastica 9:41.96 14:01.38 11:41.15 9:20.92 14:50.46
24 Erin Spatenka JR-3 Concordia-St. Paul 11:41.85 13:34.15 11:41.85 13:13.09 12:59.06
25 Ruth Lindberg FR-1 Concordia-St. Paul 10:46.08 11:07.38 11:49.97 13:57.77 9:42.18
26 Heidi Carlson SO-2 St. Scholastica 13:01.95 15:17.01 11:50.86 14:48.58 14:41.47
27 Anna Nelson SO-2 St. Scholastica 14:29.57 14:36.88 12:10.73 9:15.36 9:22.67
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emilee Trost SO-2 Minnesota-Duluth 8:36.40 9:46.81 11:38.31 9:23.34 11:20.70
2 Hannah Olson SR-4 Minnesota-Duluth 8:18.39 10:07.79 10:26.03 8:24.47 12:51.90
3 Emily Betz   UNAT-Minnesota 7:30.61 10:17.27 8:50.86 10:35.79 11:37.52
4 Abby Kargol   UNAT-Minnesota 8:49.91 10:23.42 11:00.83 10:54.60 8:00.04
5 Emily Castanias FR-1 Minnesota 10:42.47 10:23.75 9:52.57 9:21.38 11:51.08
6 Danielle Anderson SO-2 Minnesota 8:00.79 10:32.61 13:23.42 12:32.81 7:41.81
7 Sarah Klecker SO-2 Minnesota 12:38.41 10:42.72 8:40.61 13:04.12 10:17.02
8 Samantha Soupir SR-4 Minnesota State 8:56.72 10:46.65 10:59.59 12:10.72 12:30.12
9 Molly Eastman FR-1 Minnesota 11:48.38 10:49.89 7:41.43 8:39.92 13:06.37
10 Naomi Ollila SO-2 Minnesota 9:02.14 10:53.17 8:22.94 12:18.09 12:31.15
11 Sam Prouty   UNAT-Minnesota 13:37.32 10:53.85 10:08.08 14:10.01 12:05.78
12 Erica Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 7:54.95 10:59.65 8:08.14 8:01.55 10:26.67
13 Caitlin Dillon JR-3 Minnesota 7:56.84 11:02.27 11:08.90 9:56.05 13:34.60
14 Amber Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 12:30.21 11:03.90 9:04.40 8:04.65 14:09.80
15 Nicole Heitzman SO-2 Minnesota 13:45.96 11:06.09 12:52.67 11:32.74 12:39.35
17 Paige D'Heilly SO-2 Minnesota 11:45.61 11:18.47 14:28.45 11:25.26 11:18.47
19 Abby Lange   UNAT-Minnesota 14:31.99 11:26.60 12:07.80 11:54.07 12:00.93
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Jordan Johnson JR-3 St. Scholastica 11:11.29 11:38.15
18 Lily Paul FR-1 Minnesota State 11:20.68 8:30.51
20 Caitlan Richard JR-3 Minnesota-Duluth 11:28.76 12:51.42
21 Allyson Daines FR-1 Minnesota State 11:33.36 10:51.76
22 Mackenzie Dockendorf FR-1 Minnesota State 11:40.67 13:04.75
23 Lizzie Fudge SO-2 St. Scholastica 11:41.15 8:38.86
24 Erin Spatenka JR-3 Concordia-St. Paul 11:41.85 14:16.26
25 Ruth Lindberg FR-1 Concordia-St. Paul 11:49.97 14:04.87
26 Heidi Carlson SO-2 St. Scholastica 11:50.86 10:32.67
27 Anna Nelson SO-2 St. Scholastica 12:10.73 12:39.96