February 20, 2016
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Chris Dziagwa SR-4 Benedictine (Ill.) 1:01.91 1:16.13 1:39.56 1:23.66 10
2 Kevin Kulling JR-3 Carthage 1:46.50 1:09.31 1:25.37 1:24.52 8
3 Aaron Murray FR-1 Marian (Ind.) 1:40.48 1:10.68 1:15.79 1:25.15 6
4 Bryan Collins JR-3 Carthage 1:26.19 1:27.04 1:19.36 1:25.33 5
5 Mike York FR-1 Carthage 1:24.82 1:15.39 1:05.11 1:25.67 4
6 Marcus Griffin FR-1 Marian (Ind.) 1:41.71 1:08.09 1:22.75 1:26.19 3
7 James Bryant SO-2 Marian (Ind.) 1:38.49 1:01.34 1:07.39 1:26.39 2
8 Matt Oliva SO-2 Olivet Nazarene 1:08.39 1:16.29 1:53.11 1:27.68 1
9 Cody Harper SR-4 Olivet Nazarene 1:07.16 1:46.92 1:24.83 1:28.36 -
10 Jackson Naylor-Cook JR-3 Marian (Ind.) 1:31.21 1:47.31 1:20.48 1:29.42 -
11 Michael Lewis FR-1 Olivet Nazarene 1:14.31 1:33.10 1:08.93 1:29.52 -
12 Brenten Couch FR-1 Olivet Nazarene 1:27.62 1:10.46 1:13.17 1:30.33 -
13 Joey Klawitter SO-2 Carthage 1:25.07 1:48.60 1:04.26 1:30.50 -
14 Cody Hanson   Illinois Track Club 1:36.15 1:48.06 1:05.93 1:31.57 -
15 James Mills SO-2 Calumet-St. Joseph 1:57.50 1:16.19 1:55.66 1:31.79 -
16 John Richardson FR-1 Olivet Nazarene 1:22.67 1:30.02 1:17.16 1:31.85 -
17 Ronald Sayles FR-1 Cardinal Stritch 1:32.00 1:27.40 1:28.32 1:32.00 -
18 Matthew Rosado SO-2 Calumet-St. Joseph 1:08.12 1:09.96 1:04.44 1:32.05 -
19 Rahman Burton FR-1 Benedictine (Ill.) 1:09.74 1:35.90 1:52.36 1:36.86 -
20 Troy Harness JR-3 Roosevelt 1:35.44 1:43.74 2:11.75 1:43.74 -
21 Daniel Lim JR-3 Roosevelt 1:30.57 1:46.93 1:46.93 1:49.11 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chris Dziagwa SR-4 Benedictine (Ill.) 1:23.66 10
3 Aaron Murray FR-1 Marian (Ind.) 1:25.15 6
4 Bryan Collins JR-3 Carthage 1:25.33 5
6 Marcus Griffin FR-1 Marian (Ind.) 1:26.19 3
7 James Bryant SO-2 Marian (Ind.) 1:26.39 2
8 Matt Oliva SO-2 Olivet Nazarene 1:27.68 1
10 Jackson Naylor-Cook JR-3 Marian (Ind.) 1:29.42 -
17 Ronald Sayles FR-1 Cardinal Stritch 1:32.00 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Kevin Kulling JR-3 Carthage 1:32.98 1:35.51 1:24.52 8
5 Mike York FR-1 Carthage 1:43.66 1:05.97 1:25.67 4
9 Cody Harper SR-4 Olivet Nazarene 1:07.16 1:08.04 1:28.36 -
12 Brenten Couch FR-1 Olivet Nazarene 1:18.59 1:43.88 1:30.33 -
13 Joey Klawitter SO-2 Carthage 1:15.12 1:23.26 1:30.50 -
15 James Mills SO-2 Calumet-St. Joseph 1:04.26 1:07.01 1:31.79 -
18 Matthew Rosado SO-2 Calumet-St. Joseph 1:41.26 1:32.05 1:32.05 -
19 Rahman Burton FR-1 Benedictine (Ill.) 1:12.65 1:33.96 1:36.86 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Michael Lewis FR-1 Olivet Nazarene 1:44.74 1:34.90 1:29.52 1:15.20 1:21.47 1:35.79 -
14 Cody Hanson   Illinois Track Club 1:27.91 1:50.80 1:31.57 1:09.60 1:17.84 1:14.18 -
16 John Richardson FR-1 Olivet Nazarene 1:09.81 1:33.69 1:31.85 1:54.82 1:37.37 1:24.51 -
20 Troy Harness JR-3 Roosevelt 1:23.00 1:44.78 1:43.74 1:14.70 2:08.64 2:10.72 -
21 Daniel Lim JR-3 Roosevelt 1:57.84 1:27.29 1:49.11 1:37.11 2:03.30 1:45.84 -