January 30, 2016
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nick Wagner SR-4 Wis.-Platteville 9:02.75 9:02.75 9:08.23
2 Chase Robles SR-4 Wisconsin Lutheran 11:14.26 11:03.21 9:12.67
3 Brian Rivers   UNAT-Wis.-Platteville 7:28.25 10:30.87 9:13.39
4 Sasha Maro SO-2 St. Norbert 8:51.91 9:30.70 9:14.07
5 Craig Stout SO-2 Clarke 8:53.81 9:16.05 9:16.05
6 Dan Reigh SR-4 St. Norbert 11:49.28 6:39.68 9:22.92
7 Nathan Haerr SO-2 Coe 8:34.92 8:06.63 9:25.84
8 Cole Shurbert-Hetzel JR-3 Wis.-Platteville 7:44.26 8:06.90 9:26.16
9 Zach Klokow FR-1 Wis.-Platteville 6:45.97 10:11.81 9:31.78
10 Garret Wernecke SR-4 Wis.-Platteville 8:26.11 11:18.65 9:35.12
11 Derek Dinderman FR-1 Coe 12:20.87 11:34.56 9:38.80
12 Brian Janus SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 7:39.69 8:43.70 9:41.88
13 Tanner Reinholtz   UNAT-Wis.-Platteville 11:27.03 12:14.00 9:47.20
14 Chase Gregory SR-4 Clarke 12:05.86 7:46.21 9:50.13
15 Matthew Smith   UNAT-Wis.-Platteville 10:59.14 9:47.89 9:53.82
16 CJ Lewis SR-4 St. Norbert 11:44.01 10:36.67 10:12.18
17 Nash Miller FR-1 Edgewood 8:22.09 7:57.60 10:12.30
18 Sezar Carillo FR-1 Coe 12:30.65 8:06.08 10:15.28
19 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 11:45.83 10:05.00 10:30.20
20 John Finley SR-4 Rockford 7:36.53 8:58.95 10:34.06
21 Brady Stuck FR-1 Wisconsin Lutheran 10:56.53 11:22.54 10:50.03
22 Patrick Kramper FR-1 St. Norbert 11:07.02 8:28.52 11:00.41
23 Sam Haberland SR-4 Edgewood 8:44.31 9:20.22 11:58.23
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick Wagner SR-4 Wis.-Platteville 9:08.23
2 Chase Robles SR-4 Wisconsin Lutheran 9:12.67
3 Brian Rivers   UNAT-Wis.-Platteville 9:13.39
4 Sasha Maro SO-2 St. Norbert 9:14.07
5 Craig Stout SO-2 Clarke 9:16.05
6 Dan Reigh SR-4 St. Norbert 9:22.92
7 Nathan Haerr SO-2 Coe 9:25.84
8 Cole Shurbert-Hetzel JR-3 Wis.-Platteville 9:26.16
9 Zach Klokow FR-1 Wis.-Platteville 9:31.78
10 Garret Wernecke SR-4 Wis.-Platteville 9:35.12
11 Derek Dinderman FR-1 Coe 9:38.80
12 Brian Janus SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 9:41.88
13 Tanner Reinholtz   UNAT-Wis.-Platteville 9:47.20
16 CJ Lewis SR-4 St. Norbert 10:12.18
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Chase Gregory SR-4 Clarke 10:13.74 8:27.52 8:15.71 9:50.13
15 Matthew Smith   UNAT-Wis.-Platteville 6:55.68 12:16.34 10:11.64 9:53.82
17 Nash Miller FR-1 Edgewood 7:14.74 11:25.78 9:23.32 10:12.30
18 Sezar Carillo FR-1 Coe 11:41.42 7:47.62 12:06.03 10:15.28
19 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 11:20.62 11:58.43 7:40.05 10:30.20
20 John Finley SR-4 Rockford 12:34.54 12:09.17 9:24.32 10:34.06
21 Brady Stuck FR-1 Wisconsin Lutheran 12:21.04 9:32.03 12:40.54 10:50.03
22 Patrick Kramper FR-1 St. Norbert 14:11.93 14:11.93 11:13.62 11:00.41
23 Sam Haberland SR-4 Edgewood 13:02.87 13:10.06 13:38.79 11:58.23