January 22, 2016
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wal Khat FR-1 Wis.-Oshkosh 2:24.20 2:04.27 1:57.23 1:38.48 2:26.54 2:20.68 1:43.17 10
2 Jonah Nelson SO-2 Wis.-Whitewater 2:23.21 2:19.66 1:58.35 1:38.23 1:22.85 1:29.95 2:23.21 8
3 Jake Runnion SO-2 North Central (Ill.) 1:31.21 1:43.06 1:58.45 2:00.82 2:22.14 1:52.53 2:04.38 6
4 Bryan Collins JR-3 Carthage 2:30.25 2:22.98 2:01.17 1:27.25 2:18.14 1:56.33 1:46.63 5
5 Mike York FR-1 Carthage 2:11.17 1:38.38 2:01.45 1:25.02 2:20.89 2:31.82 2:36.67 4
6 Daniel Massey SO-2 Wis.-Oshkosh 2:08.92 1:42.16 2:01.62 2:16.22 1:26.35 2:25.95 2:24.73 3
7 Chase Hall SO-2 North Central (Ill.) 1:38.40 2:06.69 2:03.00 1:51.93 1:40.86 2:30.06 2:00.54 2
8 Kenny Peters FR-1 Wis.-Oshkosh 2:27.90 1:36.94 2:04.28 1:31.97 2:27.90 1:53.10 1:43.16 1
9 Jacob Jaskowiak FR-1 North Central (Ill.) 2:35.60 1:39.59 2:04.48 1:42.08 2:31.87 2:29.38 1:38.34 -
10 Jacob Wantland FR-1 North Central (Ill.) 2:09.72 1:54.76 2:04.73 1:53.51 1:39.79 2:34.67 1:53.51 -
11 Quinn Mackenzie SR-4 Carthage 1:50.56 2:16.94 2:05.63 2:38.30 2:05.63 2:06.89 2:03.12 -
12 Ryne Scopp SR-4 Wis.-Oshkosh 2:05.02 1:29.66 2:06.28 2:37.85 1:54.92 1:41.03 2:08.81 -
13 David Cooke   Exhibition 2:29.65 1:46.53 2:06.82 2:23.31 1:35.12 2:15.70 1:41.46 -
14 Kyle Peotter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:45.82 1:39.36 2:09.04 2:42.59 2:05.17 2:25.82 1:47.11 -
15 Josh Selje JR-3 Wis.-Whitewater 2:05.54 2:41.21 2:12.14 2:02.89 1:54.97 2:41.21 1:52.32 -
16 Enrique Diaz FR-1 North Central (Ill.) 2:40.20 1:56.51 2:12.39 2:44.17 1:40.62 2:48.14 1:40.62 -
17 Nathan Ruffatti SO-2 North Central (Ill.) 2:49.04 1:54.95 2:15.23 2:20.64 2:20.64 1:46.84 2:12.53 -
18 Patrick Kramper FR-1 St. Norbert 3:01.41 2:52.90 2:21.72 2:33.06 2:41.56 2:30.23 2:42.98 -
19 Shawn Meaney SR-4 Carthage 2:55.44 1:50.20 2:24.99 1:50.20 2:03.25 3:04.14 2:45.29 -
20 Robert Miner SO-2 Carthage 3:17.76 3:03.64 2:36.95 2:19.69 3:19.33 2:46.37 2:30.68 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wal Khat FR-1 Wis.-Oshkosh 1:40.82 1:49.03 1:54.89 2:26.54 1:57.23 10
2 Jonah Nelson SO-2 Wis.-Whitewater 2:13.74 1:26.40 2:00.72 2:18.47 1:58.35 8
3 Jake Runnion SO-2 North Central (Ill.) 1:59.64 2:18.59 1:58.45 2:19.78 1:58.45 6
4 Bryan Collins JR-3 Carthage 2:21.77 2:08.44 2:20.56 2:12.08 2:01.17 5
5 Mike York FR-1 Carthage 1:43.24 1:40.81 2:22.10 2:37.89 2:01.45 4
6 Daniel Massey SO-2 Wis.-Oshkosh 1:36.08 1:37.30 1:43.38 1:55.54 2:01.62 3
8 Kenny Peters FR-1 Wis.-Oshkosh 2:11.74 2:31.63 2:16.71 2:29.14 2:04.28 1
12 Ryne Scopp SR-4 Wis.-Oshkosh 1:32.19 2:21.44 1:39.77 2:22.70 2:06.28 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Chase Hall SO-2 North Central (Ill.) 2:28.83 2:03.00 2:31.29 1:26.10 2
9 Jacob Jaskowiak FR-1 North Central (Ill.) 2:29.38 2:04.48 2:11.95 2:11.95 -
10 Jacob Wantland FR-1 North Central (Ill.) 1:53.51 2:04.73 1:43.53 2:07.23 -
11 Quinn Mackenzie SR-4 Carthage 1:58.10 2:05.63 1:49.30 2:09.40 -
13 David Cooke   Exhibition 2:23.31 2:06.82 1:37.66 1:42.73 -
14 Kyle Peotter SO-2 Wis.-Oshkosh 2:18.08 2:09.04 1:35.49 1:41.95 -
15 Josh Selje JR-3 Wis.-Whitewater 2:02.89 2:12.14 1:37.79 2:29.32 -
16 Enrique Diaz FR-1 North Central (Ill.) 1:56.51 2:12.39 1:51.21 1:56.51 -
17 Nathan Ruffatti SO-2 North Central (Ill.) 1:41.43 2:15.23 2:38.22 2:09.82 -
18 Patrick Kramper FR-1 St. Norbert 1:43.46 2:21.72 1:49.13 2:21.72 -
19 Shawn Meaney SR-4 Carthage 3:05.59 2:24.99 2:16.29 1:54.55 -
20 Robert Miner SO-2 Carthage 2:38.52 2:36.95 1:51.44 3:00.50 -